۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶

ماموستا کریمی: امام حسین(ع) دین اسلام را برای همیشه از گزند دشمنان بیمه کرد

ماموستا کریمی: امام حسین(ع) دین اسلام را برای همیشه از گزند دشمنان بیمه کرد
امام جمعه موقت شهرستان بانهبا بیان اینکه هیچ کسی نمی‌تواند واقعه تلخ کربلا را فراموش کند گفت: امام حسین(ع) دین اسلام را برای همیشه از گزند دشمنان بیمه کرد.
- اخبار استانها -

ماموستا جمال کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بانه، ضمن تسلیت ماه محرم در رابطه با جایگاه امام حسین(ع) در نزد اهل سنت به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که این دو جوان بهشتی هستند اشاره کرد و اظهار داشت: امام حسین(ع) شخصیتی است که با رشادت و مجاهدت‌های بسیاری برای اجرای عدل الهی اقدام کرد و ما نیز باید از ایشان الگو و درس عبرت یاد بگیریم.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) شخصیتی بزرگوار، نورانی و از خانواده پیامبر گرامی اسلام(ص) بود، افزود: هر چه از عظمت، محبوبیت، شأن و جایگاه ایشان سخن بگوییم، باز زبان از بیان واقعیت‌ها قاصر است.

امام جمعه موقت شهرستان بانه به واقعه‌ تلخ کربلا اشاره کرد و گفت: حادثه کربلا کلاً درس و آموزش عشق به خدا، عشق به جهاد و یک رشادت بسیار مهم دارد که هیچ کسی نمی‌تواند آن را فراموش کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری: امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات استماموستا خدایی: زبان از وصف بزرگی و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر استماموستا شیرزادی: واقعه تلخ کربلا بزرگ‌ترین مصیبت برای جامعه اسلامی است

به گفته وی قیام و شهادت حضرت امام حسین(ع) و یارانش که در راستای اجرای حکم الهی و برای تثبیت امر به معروف بوده، مختص اهل تشیع نیست بلکه واقعه‌ای‌ تاریخی‌ است که به آن بسیار اشاره شده است.

ماموستا کریمی تصریح کرد: امام حسین(ع) تمام قد و با مقاومتی بی‌نظیر مقابل دشمنان ایستادگی کرد و با نثار خون خود و 72 تن از یارانش، دین اسلام را برای همیشه از گزند دشمنان بیمه کرد.

امام جمعه موقت شهرستان بانه به نسل جوان امروزی توصیه کرد که خداوند را عبادت و از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و اصحاب ایشان پیروی کنند چرا که مسیر هدایت و پیروزی انسان‌ها تداوم این راه و تبعیت از فرموده قرآن است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking