۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰

ماموستا عنایتی: امام حسین(ع) الگوی آزادیخواهان جهان و مظلوم‌ترین چهره تاریخ اسلام است

ماموستا عنایتی: امام حسین(ع) الگوی آزادیخواهان جهان و مظلوم‌ترین چهره تاریخ اسلام است
امام جمعه دهگلان گفت: حضرت امام حسین(ع) مربوط به قشر و مذهب خاصی نیست چرا که الگوی آزادیخواهان جهان و مظلوم‌ترین چهره تاریخ اسلام است.
- اخبار استانها -

ماموستا سیدعارف عنایتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دهگلان، ضمن تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) مربوط به مذهب خاص نیست و عشق و محبت به خانواده اهل‌بیت رسول‌الله(ص) به‌ویژه امام حسین(ع) و امام حسن(ع) در وجود هر فرد مومن و ایمان‌داری وجود دارد.

وی افزود: هر کس ادعای مسلمانی داشته باشد اما نسبت به پیامبرگرامی اسلام(ص)، حضرت حسن(ع)، حضرت حسین(ع)، اصحاب یاران و ازواج مطهرات بغض در دل داشته باشد، آن انسان از دیدگاه ما ایمان واقعی ندارد.

امام جمعه دهگلان با یادآوری اینکه حضرت امام حسین(ع) جایگاه بسیار ارزشمندی دارد، تصریح کرد: ما اهل سنت معتقدیم قیام حضرت امام حسین(ع) به‌دلیل مسائل مادی و دنیوی نبود بلکه برای مبارزه با ظلم و ستم، جلوگیری از فساد اداری، تبعیض، نادیده گرفتن حقوق شهروندی، اختلاس و آنچه متعلق به بیت‌المال و انتصاب آقا و آقا‌زاده‌ها در دستگاه‌های حکومتی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری: امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است ماموستا شیرزادی: واقعه تلخ کربلا بزرگ‌ترین مصیبت برای جامعه اسلامی استماموستا راستی: نهضت امام حسین(ع) «هویت، آزادی و کرامت» را در جهان اسلام زنده کرد

وی به فرمایش امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: اگر من در مقابل حاکم ظالم قرار نگیرم و در برابر مظلوم دفاع نکنم یقیناً در روز قیامت با آن درد گرفتار می‌شوم و قهر، خشم و غضب خدا نیز شامل حالم می‌شود.

ماموستا عنایتی عنوان کرد: اهل سنت حاضرند مال و جان خود را فدای اصحاب، یاران و اولاد رسول‌الله کنند و در راستای مبارزه با دشمنان اسلام و فساد از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی اظهار کرد: حضرت امام حسین(ع) مربوط به قشر و مذهب خاصی نیست چرا که الگوی آزادیخواهان جهان و مظلوم‌ترین چهره تاریخ اسلام است.

امام جمعه دهگلان درباره واقعه تلخ کربلا بیان کرد: واقعه کربلا چند ساعتی طول نکشید اما آن چنان عمیق و بزرگ بود که تا روز قیامت حتی افرادی که مسلمان نباشند حضرت امام حسین(ع) را به‌عنوان بزرگ‌مرد خود و مظلوم اسلام قبول دارند و ارزشی به‌یاد ماندنی برای تاریخ بشریت است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking