۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰

اشعار آیینی پرمحتوا به متن نوحه‌های مداحان ورود کند

اشعار آیینی پرمحتوا به متن نوحه‌های مداحان ورود کند
گروه اجتماعی - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه آهنگ و محتوای برخی اشعاری که توسط برخی مداحان خوانده می شود، در شأن ائمه معصومین نیست، گفت: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.

ضرورت ورود اشعار آیینی پرمحتوا به متن نوحه های مداحان

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر روز یکشنبه 17 شهریورماه در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره شعر عاشورایی با بیان اینکه فرصت های بی نظیری در حوزه ادبیات و شعر عاشورایی در منطقه آذربایجان وجود دارد، اظهار کرد: برای غنا بخشی به اشعار آیینی در کنار بهره مندی از تجارب پیشکسوتان از ذوق و‌ استعداد جوانان بیشتر استفاده کرد‌.

وی افزود: زمینه برای رشد جوانان در این حوزه بسیار زیاد و تاسیس دبیرخانه دائمی آن میتواند موثر و ارزشمند باشد.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با تاکید بر ترویج اشعار حماسی برای انتقال آموزه های دینی و مذهبی خصوصاً قیام عاشورا ادامه داد: مزمون اشعار نوشته شده باید بر تقویت وحدت فِرق مختلف اسلامی تاکید داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه آهنگ و محتوای برخی اشعاری که توسط برخی مداحان خوانده می شود، در شأن ائمه معصومین نیست، افزود: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کنگره شعر عاشورایی در تبریز برکات و آثار بسیار فراوانی می تواند داشته باشد، گفت: بروز و ظهور شعرای جوان، گسترش و نشر اشعار آیینی پرمحتوا و تغییر خط مشی مداحان در بیان آموزه های محرم و تبیین این فرهنگ از برکات ارزشمند این کنگره میتواند باشد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :اشعار ائمه
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking