۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴

گیلان| سفر 11 هزار گردشگر مذهبی برای حضور در مراسم‌های عاشورایی صومعه‌سرا

گیلان| سفر 11 هزار گردشگر مذهبی برای حضور در مراسم‌های عاشورایی صومعه‌سرا
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صومعه‌سرا گفت: بیش از 11 هزار گردشگر مذهبی برای حضور در دو مراسم ملی عاشورایی به این شهرستان سفر کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از صومعه‌سرا، علیرضا مهرگان عصر امروز در جمع هنرمندان تعزیه عاشورایی با اشاره به قدمت 200 ساله تعزیه خیابانی ضیابر این شهرستان اظهار داشت: بیش از 150 نفر در این تعزیه مشارکت دارند و هزاران گردشگر مذهبی برای تماشای این تعزیه در روز عاشورا به صومعه‌سرا سفر می‌کنند.

وی با اشاره به سفر بیش از 12 هزار گردشگر مذهبی به صومعه‌سرا افزود: مراسم تعزیه واقعه عاشورا در ضیابر ثبت آثار  فرهنگی معنوی ملی شده است و از سراسر کشور عزاداران حسینی را جذب خود کرده و حرکت فرهنگی بزرگی در کشور محسوب می‌شود.

آئین سنتی تعزیه سیار بازار اراک به روایت تصویراهواز| فراخوان سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی اعلام شداجرای 44 تعزیه در سه فرهنگسرا و میدان امام حسین(ع)

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صومعه‌سرا با اشاره به آئین‌های خاص عزاداری در این شهرستان گفت: صنعت گردشگری مذهبی می‌تواند به سوگواره ماه محرم گره خورده و معرفی این آیین‌ها به سراسر کشور گردشگری مذهبی را رونق می‌دهد.

به گفته وی مراسم تعزیه روز عاشورا در ضیابر با حضور بیش از هشت‌هزار نفر و مراسم سوم امام حسین(ع) در طاهرگوراب با حضور هزاران عزاداران حسین(ع) از مهم‌ترین برنامه‌های مذهبی و جاذبه‌های گردشگری مذهبی غرب استان گیلان است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صومعه‌سرا گفت: مراسم تعزیه عاشورای ضیابر به‌عنوان یک آیین معنوی به شماره 461 در سال 1390 در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده و پیگیر ثبت ملی معنوی مراسم سوم امام حسین(ع) در طاهرگوراب هستیم.

کلیدواژه ها :موضوع مذهبی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking