۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹

روایت عالم اهل سنت‌ از جایگاه والای امام حسین(ع)

روایت عالم اهل سنت‌ از جایگاه والای امام حسین(ع)
امام جمعه موقت شهرستان سنندج گفت: جایگاه امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت یک جایگاه مهم و ارزشمند است.
- اخبار استانها -

ماموستا سیداحسن حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: در طول تاریخ بارها از سوی بزرگان و علمای اهل‌سنت، نهضت و مظلومیت امام حسین(ع) در کتاب و خطبه‌های نماز جمعه برای مردم بیان و بازگو شده است.

وی با بیان اینکه کاروان کربلا دو قشر متفاوت بودند، افزود: یک قشر دنباله‌رو قیام امام حسین(ع) و یارانش بودند که خداوند به آنها رحم کرد و قشر دیگر از رحمت خداوند محروم شدند.

امام جمعه موقت شهرستان سنندج با ذکر اینکه جایگاه امام حسین(ع) از دیدگاه اهل سنت یک جایگاه مهم و ارزشمند است، گفت: جایگاه امام حسین(ع) نزدیک به خداوند، پیامبر اسلام(ص) و دور از عذاب و سختی قرار دارد.

وی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) و عاشورای حسینی برای تمام مسلمانان افتخار است، تصریح کرد: درس شهامت، شجاعت و کرامت را می‌توان از قیام امام حسین(ع) یاد گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری: امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات استماموستا خدایی: زبان از وصف بزرگی و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر استماموستا شیرزادی: واقعه تلخ کربلا بزرگ‌ترین مصیبت برای جامعه اسلامی است

ماموستا حسینی تاکید کرد: باید مردم از اتفاقات و سرنوشت امام حسین(ع) درس‌ بگیرند و همیشه در مقابل ظالم بایستند و یار و یاور مظلوم باشند.

وی با بیان اینکه واقعه کربلا تلخ‌ترین واقعه تاریخ اسلام به‌شمار می‌رود اظهار کرد: ایستادگی امام حسین(ع) در برابر حکومت فاسد یزید بالاخره واقعه کربلا را با آن همه فاجعه رقم زد به‌‌طوری‌که این حادثه غمبار چنان داغی را بر دل مؤمنان و همه مسلمانان جهان گذاشت که تا ابد فراموش‌ نشدنی است.

امام جمعه موقت شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: قشری مظلوم و غریب در کربلا بدون آب و نان مظلومانه به شهادت رسیدند و این واقعیت‌ها نشان می‌دهد که قاتلان امام حسین(ع) چه قدر از انسانیت دور بوده‌اند.

ماموستا حسینی یادآور شد: محبت و عشق به پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل‌بیت(ع) ریشه در دل و اعماق جان اهل تسنن دارد و همه مسلمانان جهان اسلام در سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی داغدار و ناراحت هستند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking