۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳

فرمانده سپاه کردستان: امام حسین(ع) درس «عزت، کرامت و آزادگی» را به جهان اسلام نشان داد

فرمانده سپاه کردستان: امام حسین(ع) درس «عزت، کرامت و آزادگی» را به جهان اسلام نشان داد
فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: امام حسین(ع) در کربلا درس عزت، کرامت و آزادگی را به جهان اسلام نشان داد.
- اخبار استانها -

سردار محمدحسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران بافایش اظهار داشت: امام حسین(ع) در کربلا درس عزت، کرامت و آزادگی را به جهان اسلام نشان داد.

وی شرط نخست آزادی و آزادگی را در شناخت خدا دانست و افزود: واقعه کربلا رسالت بزرگی را بر دوش همه ما نهاده و آن درک و شعور عظمت و حفظ اصالت این واقعه بزرگ همراه با شور حسینی است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه هدف و راه امام حسین(ع) در ادامه رسالت پیامبران الهی بود، تصریح کرد: عاشورا یک مکتب است و امام حسین(ع) نقشه راه را به بشریت نشان دادند که نباید هیچ‌گاه در برابر ظلم تسلیم شد بلکه باید ایستادگی کرد حتی اگر در این راه شهید شد.

«کردستان» پایتخت وحدت و یکدلی کشور یکپارچه غرق در ماتم حسینی استعضو مجلس خبرگان رهبری: امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات استماموستا خدایی: زبان از وصف بزرگی و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر است

وی رابطه بین عزت و آزادی را یک رابطه دوطرفه خواند و یادآور شد: از دیدگاه امام حسین(ع) انسان آزاد، زندگی باعزت و شرافتمندانه دارد و فردی که باعزت زندگی می‌کند، مسیر تکامل و پیشرفت را طی می‌کند.

رجبی یکی از برکات شرکت در مجالس عزای امام حسین(ع) را ورود انسان به بهشت عنوان کرد و گفت: هر کس در مجلس امام حسین(ع) شرکت کند بهشتی می‌شود.

کلیدواژه ها :فرمانده سپاه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking