۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴

صبح فردا؛

نمایش مقتل خوانی «مولای عشق» در رشت اجرا می‌شود

نمایش مقتل خوانی «مولای عشق» در رشت اجرا می‌شود
گروه اجتماعی- مسئول تبلیغات هیئت روضات‌الحسین(ع) با بیان اینکه نمایش مقتل خوانی «مولای عشق» صبح روز عاشورا در منطقه گلسار رشت اجرا می‌شود، گفت: این نمایش، واقعه عاشورا از لحظه وداع با اهل‌بیت(ع) تا صحنه شهادت امام حسین(ع) و آتش زدن خیمه‌ها روایت می‌کند.

محمد فتحی‌پور، مسئول تبلیغات هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت به سان 18 سال گذشته، همزمان با روز عاشورای حسینی، ویژه برنامه‌ای را در راستای ارتقای فرهنگ عاشورا، بصیرت افزایی و آگاهی بخشیدن از وقایع ماه محرم سال 61 هجری برای عزاداران و دوستداران اهل‌بیت(ع) در منطقه گلسار اجرا می‌کند، اظهار کرد: امسال از گروه نمایش «مولای عشق» متشکل از جمع 40 نفره هنرمندان آئینی استان گیلان که سابقه اجرا در کربلای معلی را نیز دارند برای اجرای برنامه دعوت شده است.

فتحی پور با اشاره به اینکه نمایش مقتل‌خوانی «مولای عشق» ترکیبی از نمایش و تعزیه و روایتگر حماسه اباعبدالله‌الحسین(ع) است، افزود: این نمایش، واقعه عاشورا از لحظه وداع با اهل‌بیت(ع) تا صحنه شهادت امام حسین(ع) و آتش زدن خیمه‌ها روایت می‌کند.

وی تصریح کرد: این نمایش به سرپرستی رضا حقی و با طراحی و کارگردانی محمد تجدد و مسعود پورحسینی اجرا می‌شود و اکبر محبوبی‌فر، وحید محبوب‌بشری، اسماعیل حاجتی، امیر میرخوشحال، مهرداد آبسالان، هانیه حجرتی، سجاد عزیزپور و شهرام محمدی از جمله بازیگرانی هستند که در آن ایفای نقش خواهند کرد.

فتحی‌پور با بیان اینکه اجرای این نمایش از ساعت 10:30 صبح فردا، 19 شهریور ماه در تقاطع بلوار دیلمان و اصفهان آغاز می‌شود، اضافه کرد: شعرخوانی، مداحی، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و دمام نوازی گروه شباب اهل‌بیت(ع) از دیگر بخش‌های ویژه برنامه هیئت روضات‌الحسین(ع) رشت در ظهر عاشورای امسال است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking