۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶

ماموستا راستی: نهضت امام حسین(ع) «هویت، آزادی و کرامت» را در جهان اسلام زنده کرد

ماموستا راستی: نهضت امام حسین(ع) «هویت، آزادی و کرامت» را در جهان اسلام زنده کرد
امام جمعه موقت سنندج گفت: نهضت امام حسین(ع) نهضتی است که هویت، آزادی و کرامت را در بین بشریت و همه آزادیخواهان جهان اسلام زنده کرده است.
- اخبار استانها -

ماموستا محمدامین راستی، عالم برجسته اهل‌سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) که در کتاب‌های اهل‌سنت آمده است اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) فرموده «حسین از من است و من از حسین هستم» یعنی منش و سنت امام حسین(ع)، منش و سنت پیامبر اسلام(ص) است.

وی افزود: پیامبرگرامی اسلام(ص) همچنین در احادیث دیگری فرموده‌اند که امام حسین(ع) و امام حسن(ع) دو جوان اهل بهشت هستند، بنابراین نه تنها امام حسین(ع) و امام حسن(ع) بلکه همه‌ اهل بیت رسول خدا(ع) جایگاه والایی در بین اهل‌سنت داشته و خواهند داشت.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: در کتاب‌ اهل‌سنت به جایگاه و محبوبیت امام حسین(ع) و امام حسن(ع) زیاد اشاره شده و در مذهب اهل تسنن قبولی نماز منوط بر فرستادن درود و سلام بر پیامبر و اهل‌بیت ایشان است.

وی با بیان اینکه پیام فراموش نشدنی واقعه کربلا احیای انسانیت است، یادآور شد: نهضت امام حسین(ع) از مصادیق شجره طیبه است که ریشه آن در اعماق زمین و به طرف آسمان جوانه داده و تا روز قیامت نیز ثمر می‌دهد.

«کردستان» پایتخت وحدت و یکدلی کشور یکپارچه غرق در ماتم حسینی استماموستا خدایی: زبان از وصف بزرگی و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر استامام حسین(ع) و یارانش پیام عشق و ایثار را به جامعه بشریت رساندند

ماموستا راستی بیان کرد: نهضت امام حسین(ع) نهضتی است که هویت، آزادی و کرامت را در بین بشریت و همه آزادیخواهان جهان اسلام زنده کرده و همه مسلمانان به قیام این امام بزرگوار افتخار می‌کنند.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: مسلمانان شیعه و سنی استان کردستان نیز همچون سراسر کشور، در سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور پرشکوه در عزاداری شرکت کرده و محبت و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به نمایش می‌گذارند که این حضور پیام معناداری برای دشمنان نظام و قرآن دارد.

عالم برجسته اهل‌سنت فلسفه شهادت امام حسین(ع) را احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و عنوان کرد: امام حسین(ع) محور وحدت و انسجام جامعه اسلامی است و همه ما مسلمانان باید با بصیرت و آگاهی پیرو راه ایشان باشیم.

کلیدواژه ها :آزادی
منبع : تسنیم
website tracking