۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷

همدان| نوای «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» در دیار الوند طنین‌انداز شد+ تصویر

همدان| نوای «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» در دیار الوند طنین‌انداز شد+ تصویر
همزمان با روز تاسوعا، اجتماع بزرگ عزاداران حسینی با حضور اقشار مختلف مردم و هیئت‌های عزاداری همدان برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، مردم خداجو و ولایی همدان در تاسوعای حسینی هم‌نوا با شیعیان محب اهل بیت(ع) در رثای علمدار کربلا به سوگواری و عزاداری پرداختند.

دسته های عزاداری به سبک سقایی که نشان از قدمت و اصالت عزاداری در دارالمومنین همدان دارد با نوحه‌سرایی حزین، صحنه‌هایی غمبار از شهادت علمدار کربلا را  درکوچه‌ها و خیابان‌های دارالمجاهدین همدان به تصویر کشیدند.

اجتماع عظیم عزاداران حسینی کهگیلویه و بویراحمد در روز تاسوعا +تصاویرعزاداری تاسوعای حسینی بوشهری‌ها به روایت تصویرتاسوعای حسینی استان ایلام غرق در عزا و ماتم است

حضور پر شور جوانان در کنار پیرغلامان حسینی که عمری را در ارادت و محبت به اهل بیت پیامبر(ص) سپری کرده‌اند در قالب دسته‌های عزاداری این پیام امام معصوم را تاکید می‌کنند که همانا از شهادت حسین (ع) حرارتی در قلوب شیعیان است.

مردم شهیدپرور همدان برای شرکت در تجمع عزاداران حسینی همانند سال‌های گذشته پای پیاده خود را به خیابان‌های اصلی شهر همدان رساندند تا همنوا با هم، مرثیه قدیمی" ای اهل حرم میر و علمدار نیامد/ سقای حسین سید و سالار نیامد" را بخوانند و با اشک‌های خود مرهمی بر جراحات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشند.

حضور شیرخوارگان و کودکان که مشتاقانه پرچم‌های سبز، سرخ و مشکی را به دست گرفته و یا با زدن طبل و سنج در پی نشان دادن ارادت خود به سرور و سالارشهیدان بودند بیش از هرچیز دیگری  خودنمایی می‌کرد.

جوانان نیز با به راه انداختن دسته‌های سینه زنی، زنجیرزنی و مداحی در کنار پیرغلامان حسینی رونق دیگری به هیئت‌های عزدارای بخشیده بودند  و نشان دادند همچون جوانان عاشورایی 8سال دفاع مقدس آماده جانفشانی در راه سرور و سالار شهیدان هستند.

امروز شیر مردان و شیرزنان خطه الوند با تجمع بر پرپایی مراسم تاسوعای حسینی بار دیگر ندای "یا لیتنا کنا معک" را فریاد زدند و از علمدار کربلا برای پیمودن مسیر سرخ حسینی استمداد طلبیدند.

 

 

 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking