۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵

بوشهری‌های سوگوار نماز تاسوعای حسینی را با شکوه خاصی اقامه کردند

بوشهری‌های سوگوار نماز تاسوعای حسینی را با شکوه خاصی اقامه کردند
پس از طنین‌انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر عزاداران بوشهری در مصلی جمعه این شهردر صفوفی به هم پیوسته نماز جماعت ظهر و عصر تاسوعای حسینی را به امامت امام جمعه موقت بوشهر اقامه کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، دسته‌های عزادار، سینه‌زن و زنجیرزن ظهر امروز در سوگ شهدای دشت کربلا عزاداری با شکوهی در مسیر میدان قدس تا مصلی جمعه بوشهر برپا کردند.

عزاداران بوشهری که در خیابان‌های منتهی به مصلی جمعه این شهر مشغول سوگواری و عزاداری بودند که پس از طنین‌انداز‌ شدن نوای ملکوتی اذان ظهر، با حضور باشکوه در صفوفی منسجم و متحد، نماز جماعت ظهر و عصر تاسوعا را به امامت حجت‌الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت اقامه کردند.‌

حضور نوجوانان و جوانان در صفوف نماز و در بین عزاداران حسینی از نکات قابل توجه در نماز ظهر تاسوعا در  مصلی جمعه بوشهر بود.

بر پایه این گزارش و بر اساس  اعلام خبرنگاران تسنیم در شهرها و روستاهای استان بوشهر عزاداران حسینی با حضور در حسینیه‌ها، مساجد و تکایا ضمن عزاداری و سینه‌زنی با شنیدن نوای موذن ، نماز باشکوه ظهر تاسوعا را به صورت جماعت به امامت روحانیون اعزامی برگزار کردند.

عزاداری تاسوعای حسینی بوشهری‌ها به روایت تصویر تاسوعای حسینی استان بوشهر غرق در عزا و ماتم است ندای لبیک یا حسین(ع) و یا ابوالفضل(ع) در بوشهر طنین‌انداز شد نماز ظهر تاسوعا  عزاداران در شهرها و روستاهای  استان  بوشهر در مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، امامزاد‌ه‌ها و بقاع متبرکه  با حضور مومنان و عزاداران برگزار شد.

پس از اقامه نماز ظهر و عصر، مراسم عزاداری و سینه‌زنی تاسوعای حسینی و شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) با خیل مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ادامه یافت.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking