۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵

ندای یا ابوالفضل(ع)، یا علمدار کربلا (ع) در بوشهر طنین‌انداز شد

ندای یا ابوالفضل(ع)، یا علمدار کربلا (ع) در بوشهر طنین‌انداز شد
سوگواران بوشهری در تاسوعای حسینی فریاد و ندای یا ابوالفضل(ع)، یا علمدار کربلا (ع) را طنین‌انداز کردند و با عزاداران حسینی در سراسر جهان همنوا شدند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سوگواران بوشهری ظهر امروز در تاسوعای حسینی با برپایی مراسم عزاداری باشکوهی اوج ولایت‌مداری، دلدادگی و وفاداری خود را به خاندان ائمه اطهار(ع) به نمایش گذاشتند.

هیئت‌ها و دسته‌های عزادار بوشهری ظهر امروز با تجمع در میدان قدس این شهر و سپس حرکت به سوی مصلی جمعه جلوه‌ای از اخلاص و شوری حسینی خود را نمایان کردند.

در حرکت‌های سوگوار و عزادار بوشهری که حضور نوجوانان و جوانان بسیار چشمگیر بود فریاد و ندای یا  ابوالفضل(ع)، یا علمدار کربلا (ع) را طنین‌انداز کردند و با عزاداران حسینی در سراسر جهان همنوا شدند.

سوگواران حسینی سپس در مصلی جمعه  بوشهر تجمع کردند و در سوگ سرور و سالار شهیدان دشت کربلا و علمدار باوفایش حضرت ابوالفضل العباس(ع) به سینه‌زنی و سوگواری پرداختند.

برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پخش نذورات در مسیر  حرکت عزاداران بوشهری از دیگر برنامه‌های تاسوعائیان بود که از سوگواران حسینی پذیرایی می‌کردند.

تاسوعای حسینی استان بوشهر غرق در عزا و ماتم است طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در 72 بقعه متبرک استان بوشهر برگزار می‌شود تجمع بزرگ عاشورائیان در شهرهای استان بوشهر برگزار می‌شود

عزاداران و سوگواران حسینی  ظهر تاسوعا، نماز جماعت را با صفوفی فشرده و منظم در مصلی جمعه به امامت حجت‌الاسلام جمالی امام جمعه موقت بوشهر اقامه کردند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking