۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱

برگزاری تجمع عزاداران تاسوعای حسینی در بوستان غدیر بندرعباس

برگزاری تجمع عزاداران تاسوعای حسینی در بوستان غدیر بندرعباس
گروه اجتماعی ــ تجمع بزرگ عزاداران و سوگواران اباعبدالله الحسین (ع) هم‌زمان با تاسوعای حسینی در بوستان غدیر بندرعباس زیر پرچم برگزار شد.

برگزاری تجمع عزاداران تاسوعای حسینی در بوستان غدیر بندرعباسحبیب بهادری، مسئول برگزاری تجمع بزرگ تاسوعای حسینی در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان اظهار کرد: روز نهم محرم هم‌زمان با تاسوعای حسینی در تاریخ شیعه همواره منتصب به قمر بنی‌هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) برادر اباعبدالله الحسین(ع) است در این روز با یاد و نام این بزرگ‌مرد و به همت هیئت‌های مذهبی شهر بندرعباس هرساله با تجمع عزاداران در بوستان غدیر (زیر پرچم) برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: تصمیم این کار از سال ۹۰ اتخاذ شد و نشان مذهبی فعالیتی را برای شهر بندرعباس انجام دهیم که بعد انجام مطالعات و با در نظر گرفتن شاخصه‌ها و مؤلفه‌های گوناگون به این نتیجه رسیدیم که بندرعباس را به‌عنوان نشان مذهبی شهر محبین حضرت عباس را معرفی کنیم.
مسئول برگزاری تجمع بزرگ تاسوعای حسینی بیان کرد: شروع نخستین این تجمع هیئت‌ها از سال ۹۱_۹۲ در روز تاسوعا بود و پس‌ازآن نیت کردیم که اگر توانش را داشته باشیم هرسال این برنامه را انجام دیم.
بهادری در پایان گفت: در این چندساله شهردار بندرعباس و همچنین مجموعه فرمانداری و صداوسیما مرکز خلیج‌فارس حامیان اصلی این اجتماع مردمی روز تاسوعا بوده‌اند جا دارد از تمامی نیروهای انتظامی، امنیتی و خدماتی تشکر ویژه‌ای را داشته باشیم.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :غدیر
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking