۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷

مراودات بین‌المللی موسسه تحقیقاتی رازی افزایش می‌یابد

مراودات بین‌المللی موسسه تحقیقاتی رازی افزایش می‌یابد
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از بهینه سازی وضعیت آزمایشگاه‌های تخصصی این موسسه خبر داد.

 به گزارش ایسنا، علی اسحاقی با اشاره به برگزاری سخنرانی های علمی و کارگاه‌های آموزشی در موسسه رازی اظهارکرد: تقویت مراودات بین المللی و گسترش حضور موسسه رازی در مجامع جهانی از اهداف برگزاری این کارگاه‌های آموزشی است.

 وی ادامه داد: طی چند سال اخیر با توجه به سیاست توسعه روابط بین‌المللی موسسه رازی، از حدود ۲۰ متخصص شناخته شده جهانی در حوزه فعالیت‌های تشخیصی مرتبط با حوزه کاری موسسه برای حضور و برگزاری کارگاه های آموزشی و سخنرانی علمی دعوت شده است.

وی افزود: این برنامه‌ها علاوه بر تقویت مراودات بین‌المللی، زمینه حضور و بازدید محققان داخلی از فعالیت مراکز بین المللی را فراهم کرده و به واقع نوعی سرمایه گذاری در جهت اهداف سازمانی موسسه رازی و اجرای طرح های مشترک  با مراکز معتبر بین المللی است.

اسحاقی با اشاره به حضور دکتر "هلموت هات زل" از آلمان و دکتر "سکی" از کشور ایتالیا برای حضور در کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران در کرمان، یادآور شد: این دو محقق نیز به دعوت موسسه رازی برای حضور و سخنرانی در کنگره بیستم به ایران آمدند و با اتمام کنگره از آنها دعوت شد با حضور در موسسه رازی در خصوص فعالیت های تشخیصی به سخنرانی و برگزاری کارگاه آموزشی  بپردازند.

وی اضافه کرد: در روزهای گذشته دو کارگاه آموزشی برای محققان و اعضای هیئت علمی موسسه رازی، با سخنرانی دکتر هات زل و دکتر سکی در مورد بیماری‌های کلامیدیا، کمپیلوباکتر، مقاومت میکروبی، سالمونلا و این گروه از پاتوژن‌ها که در حیات وحش هستند و جزء بیماری های مشترک (زئونوزها) محسوب می‌شود، برگزار و همچنین مباحثی درباره همکاری‌های علمی بین المللی مطرح شد.

رئیس موسسه رازی همچنین از برنامه بهینه سازی آزمایشگاه‌های تخصصی موسسه رازی خبر داد و گفت: آشنایی با عملکرد آزمایشگاه‌های مرجع و رفرانس سازمان جهانی بهداشت دام در اروپا، مرور استانداردها، اهداف، روش کار و تکنیک‌های جاری در این آزمایشگاه‌ها، از دیگر اهداف دعوت از محققان و متخصصان شاغل در آزمایشگاه‌های مرجع جهانی است.


انتهای پیام

کلیدواژه ها :دکتر آزمایشگاه
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking