۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲

اجتماع بزرگ عاشورائیان در استان مرکزی برگزار می‌شود

اجتماع بزرگ عاشورائیان در استان مرکزی برگزار می‌شود
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی با بیان اینکه اجتماع بزرگ عاشورائیان در استان مرکزی برگزار می‌شود از اقامه نماز با شکوه ظهر عاشورا در سراسر استان مرکزی خبر داد.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام محمد حاجی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برپایی نماز ظهر تاسوعا و عاشورا در سراسر استان اظهار داشت: با توجه به این که یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) اقامه نماز بود، مسلمانان سراسر جهان از جمله کشور ما و استان مرکزی در اقامه نماز اول وقت به‌ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی اهتمام ویژه‌ای دارند.

وی افزود: نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در مصلی، مساجد و هیت‌های عزاداری برگزار می‌شود که ائمه جمعه و روحانیان به یاد آخرین نماز امام حسین(ع) نماز اول وقت ظهر عاشورا در سراسر استان حدود 2 هزار نقطه و نماز روز تاسوعا در مساجد محوری بالغ‌ بر 500 نقطه برپا می‌کنند که پیام امام حسین(ع) به این وسیله به دنیا مخابره می‌شود.

نماز ظهر عاشورا در 234 بقعه متبرکه و امامزاده استان اصفهان اقامه می‌شودنماز ظهر عاشورا در 35 نقطه استان گلستان اقامه می‌شودبرپایی نماز ظهر عاشورا نباید مورد غفلت عزاداران قرار گیرد

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به رویکرد سخنرانی ائمه جمعه در این روزها ادامه داد: بالغ‌بر 2 هزار روحانی در سراسر استان مرکزی و حتی از استان‌های دیگر روحانیان تبلیغی به استان اعزام شدند که به مسائل تبلیغی در نمازهای جمعه می‌پردازند که از جمله موضوعات مهم سخنرانی امر به معروف و نهی از منکر و جایگاه نماز به مردم است.

حاجی‌پور بیان کرد: با توجه به این که درس مهم کربلا و عاشورا ولایتمداری است محور سخنرانی ائمه جمعه و روحانیان پیروی از ولایت است همچنین با الهام از فرهنگ عاشورایی مبارزه همیشگی با دشمنان و مقاومت برای رسیدن به پیروزی را بیان می‌کنند به طوری که می‌توان به پیروزی شیعیان جهان و ملت ایران هر زمان که محور مقاومت را در پیش گرفتند، اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت کشور در مسائل اقتصادی از جمله تورم و گرانی یکی دیگر از محورهای سخنرانی ائمه جمعه و روحانیان مباحث تولید برگرفته از  فرهنگ اهل بیت(ع) است که این فرهنگ باید در جامعه گسترش یابد به طوری که امروز تنها راه برون رفت کشور از مشکلات با توجه به گفته‌های مقام معظم رهبری مباحث تولید در زمینه کشاورزی، دامپروری و تولیدات صنعتی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم استان مرکزی در زمینه پخش نذورات و برپایی هیئت‌های مذهبی پیشتاز هستند توجه به فقرا و نیازمندان هم در این روزها از اهمیت‌ ویژه‌ای برخوردار است که امیدواریم مردم در نذرها و نیازهای خود این موضوع را در نظر داشته باشند.

کلیدواژه ها :سراسر کشور ائمه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking