۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵

شکوه «لبیک یا حسین(ع)» مردم خراسان شمالی در «یوم العباس»

شکوه «لبیک یا حسین(ع)» مردم خراسان شمالی در «یوم العباس»
مردم استان خراسان شمالی همزمان با تاسوعای حسینی با حضور با شکوه در هیئات و دسته‌جات عزاداری، با آرمان‌های ناب اباعبدالله(ع) تجدید بیعت کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، عزاداران استان خراسان شمالی در روز تاسوعای حسینی در قالب هزاران هیئت عزادار سینه و زنجیر‌زنی در خیابان‌ها و معابر شهرها و روستاهای استان به عزاداری پرداختند.

اردبیل| طنین نوای «یاحسین یا ابوالفضل(ع)» به وقت عاشقی؛ تاسوعای حسینی در آینه دارالارشادتهران| طنین ترنم عشق و دلدادگی حسینی در شب تاسوعا به روایت تصویراستان خراسان جنوبی تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم است

عزاداران بجنوردی از نخستین ساعات صبح تاسوعا در هیئات عزاداری حاضر شده و هم‌اکنون خیابان طالقانی بجنورد و همه خیابان‌های منتهی به مصلای بزرگ امام خمینی، مملو از عزادارانی است که برای عرض ادب و احترام به محضر خاندان عصمت و طهارات گرد هم آمده‌اند.

بنا بر گزارش خبرنگاران تسنیم از همه شهرها و روستاهای استان، «یوم العباس» در تمام نقاط سرزمین باب الرضا(ع) با شکوه خاصی در حال برگزاری است و اقوام مختلف استان در این روز به عشق سقای دشت کربلا به میدان آمده‌اند.

ستاد اقامه نماز استان نیز اعلام کرده نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در 28 منطقه شهری و تمام روستاهای استان با حضور گسترده مردم اقامه می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking