۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸

استان مرکزی دارای کمبود 3500 نیروی آموزشی است

استان مرکزی دارای کمبود 3500 نیروی آموزشی است
استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی دارای کمبود 3500 نیروی آموزشی است.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سید علی آقازاده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در برگزاری برنامه‌های بازگشایی مدارس و پروژه مهر اظهار داشت: در هفته دولت اعتبارات و پروژه‌های خوبی در فضای آموزش و پرورش به افتتاح رسید که پراکندگی پروژه‌ها در سطح استان بود به عبارتی شاهد استفاده و بهره‌برداری در نقاط مورد نیاز استان بودیم.

وی افزود: با توجه به اینکه نهضت مدرسه‌سازی ادامه دارد امیدواریم تا پایان سال فضاهای آموزشی بهتر و بیشتری در دسترس دانش آموزان قرار گیرد که این کار با همکاری آموزش و پرورش استان، نوسازی مدارس و خیران محقق می‌شود.

استاندار مرکزی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزشی مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی ادامه داد: تیم‌هایی از کمیسیون آموزشی مجلس به نقاط مختلف استان سفر و مشکلات آموزش و پرورش در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند و باتوجه به جلسه هفته‌ی گذشته با کمیسین آموزشی مجلس در زمینه بررسی و رفع مشکلات آموزش و پرورش قول‌هایی داده شد.

آقازاده تصریح کرد: در جلسه‌ای با رئیس مجلس شورای اسلامی موضوعات و مشکلات این حوزه بیان شد که امیدوارین به زودی مشکلات برطرف شد، استان مرکزی یکی از استان‌های محروم در زمینه نیروی آموزشی آموزش و پرورش است، استان مرکزی 3 هزار و 500 نیروی آموزشی کمبود دارد به عبارتی جزو استان‌های آخر در این زمینه است.

وی عنوان کرد: در زمینه جذب نیروی آموزشی آموزش و پرورش استان پیگیری‌های لازم انجام می‌شود، امیدواریم در سال آینده از نظر اعتباری و جذب نیروی آموزشی مشکلی نداشته باشیم در زمینه بازگشایی مدارس و پروژه مهر فرمانداران و مسئولان باید آمادگی لازم داشته باشند زیرا یکی از فاکتورهای ارزیابی عملکرد فرمانداران در زمینه فعالیت‌های آنها از جمله این کار است.

تهران| آموزش و پرورش پیشتاز تحقق بیانیه گام دوم انقلاب استآموزش و پرورش در اولویت دولت نیست23 پروژه آموزش و پرورش تا آغاز سال تحصیلی جدید در قم افتتاح می‌شود

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها در زمینه استقبال از سال تحصیلی جدید باید برنامه‌ریزی‌های خود را در شهرستان انجام دهند تا در این فرصت کم کارها به نحو شایسته انجام شود همچنین این کار نیازمند همکاری خیران و شهرداران است تا بتوانیم محیط مناسبی در مدارس برای استقبال از مهر و سال تحصیلی جدید داشته باشیم.

آقازاده افزود: نشاط اجتماعی از جمله موضوعات مهمی است که باید مسئولان به این امر توجه داشته باشند زیرا هر چه فضاهای آموزشی استان آماده باشد و دانش‌آموزان در فصای شاد تحصیل کنند در نشاط اجتماعی معلمان، دانش آموزان و خانواده آنها نقش موثری دارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking