۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲

تاسوعای حسینی استان بوشهر غرق در عزا و ماتم است

تاسوعای حسینی استان بوشهر غرق در عزا و ماتم است
استان بوشهر در تاسوعای حسینی سوگوار سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش است و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بر مظلومیت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به‌ویژه حضرت ابالفضل العباس(ع) به سوگ نشسته‌اند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  مردم ولایت‌مدار و عزادار بوشهری با برپایی مراسم ویژه سوگواری عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت(ع) نشان داده‌اند.

استان بوشهر در تاسوعای حسینی شاهد جلوه‌های بی بدیلی از عشق و ارادت جوانان و نوجوانان به امام حسین(ع) و یاران باوفایش است.

در تاسوعای حسینی ندای لبیک یا حسین(ع) و یا ابالفضل العباس(ع) در  جای جای استان بوشهر طنین انداز است و وفاداران و دلدادگان به خاندان ائمه اطهار(ع) با اجرای مراسم‌های مختلف بار دیگر ولایت‌مداری خود را به نمایش گذاشتند.

در تاسوعای حسینی صدای نوحه‌خوانی، زنجیر، سنج و دمام‌زنی همراه با سینه‌زنی سنتی مردم ولایت‌مدار این استان در تمام نقاط به گوش می‌رسد.

همه تکایا و مساجد، حسینیه‌ها و کوچه و خیابانهای شهرها و روستاهای استان بوشهر تا پاسی از شب شاهد برپایی عزاداری و طنین ندای لبیک یا حسین (ع) یا ابالفضل (ع) عزاداران حسینی بود.

در شب تاسوعای حسینی تا واپسین ساعات بامداد امروز صدای طبل و عزای بوشهری‌ها در محلات مختلف طنین‌انداز بود.

هیئت‌های عزاداری استان بوشهر در قالب گروه‌های سینه زن و سنج و دمام‌زن در تاسوعای حسینی با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها و بقاع متبرکه به یاد برادر وفادار حضرت سیدالشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) بر سر و سینه زدند.

ارادتمندان اهل بیت عصمت طهارات(ع) با برپایی ایستگاههای صلواتی و توزیع غذای نذری از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کنند و عشق و ارادت خود را به خاندان رسالت به نمایش می‌گذارند.

تجمع بزرگ عاشورائیان در شهرهای استان بوشهر برگزار می‌شود بزرگترین اجتماع شیرخوارگان مهدوی در بوشهر برگزار شد طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در 72 بقعه متبرک استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی بوشهر از برپایی تجمع بزرگ  عزاداران حسینی در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی تجمع بزرگ عزاداران در بوشهر برگزار می‌شود.

سیدناصر فاطمی با بیان اینکه تجمع هیئت‌های عزاداری در شهر بوشهر در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌شود افزود: تجمع بزرگ تاسوعائیان  و عاشورائیان در مصلای جمعه بوشهر برگزار می‌شود.

وی از حرکت عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا از میدان قدس تا مصلی و با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت‌الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  خبرداد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking