۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: ملت ایران همواره پاسدار مکتب حسینی(ع) است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: ملت ایران همواره پاسدار مکتب حسینی(ع) است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: دشمنان باید بدانند این ملت ایستاده‌اند از آرمان‌های حسینی و زینبی خود با تمام وجود و از عفاف، حجاب، معروف و مقابله با منکرها با قدرت دفاع کنند و انتظار داریم که تمام این اقدامات در دنیا مورد عنایت واقع شود.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در همایش تعزیه سیار تاریخی بازار اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم شریف استان مرکزی و کلانشهر اراک از هر قشر و در هر سنی در روز عشق‌ورزی به آستان مقدس حضرت علی‌اکبر(ع) و ایام عاشورا در چنین مراسمی حضور یافته‌اند تا اعلام وفاداری کنند.

وی افزود: امروز پس از گذشت یک‌هزار و 380 سال از واقعه جانسوز و دلخراش کربلا همه ملت ما در سراسر ایران اسلامی در صحنه و در دانشگاه بزرگ حسینی حاضر شده‌اند تا بگویند اگر در واقعه کربلا یاری‌رسان امام حسین(ع) نبوده‌ایم اکنون با زبان، قلم، قدم، فداکاری، لباس و عزاداری به یاری آن حضرت شتافته‌ایم تا اهداف و آرمان‌های بزرگ عاشورایی، امام راحل، رهبر بلندمرتبه انقلاب اسلامی و شهدایمان را حفظ کنیم.

تعابیر‌ شفاف و‌ زیبا‌ی برخی ‌علمای اهل سنت ‌از امام حسین (ع)‌ هیچ مشابهی نداردویژگی‌های دنیاپرستان از منظر امام حسین(ع)دستگاه امام حسین (ع) جایگاه کسب و کار برای دنیا نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: انتظار داریم که در پیمودن این مسیر با عظمت در دنیا مورد عنایت واقع شویم و در فردای قیامت از شفاعت حضرت محمد(ص) و خاندان مطهر ایشان بهره‌مند شویم، مردم ما با بر لب داشتن جمله "حسین حسین شعار ما، شهادت افتخار ما" آماده‌اند که در مسیر اباعبدالله(ع) و آرمان‌های حسینی هرگونه جانفشانی انجام دهند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: افکار آمریکا، صهیونیسم، داعش، اسرائیل و آل‌سعود در برابر چنین ملت مقاوم و آماده‌ای هیچگونه تاثیری ندارد و دشمنان باید بدانند این ملت ایستاده‌اند از آرمان‌های حسینی و زینبی خود با تمام وجود و از عفاف، حجاب، معروف و مقابله با منکرها با قدرت دفاع کنند و انتظار داریم که تمام این اقدامات در دنیا مورد عنایت واقع شود.

حضور مردم در صحنه عزاداری بیانگر عشق آنها به مکتب حسینی است

سیدعلی آقازاده نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت تبیین اینگونه مراسم‌های مذهبی گفت: خورسندیم که دگربار شاهد برگزاری مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی در شهر اراک و در بازار تاریخی این شهر هستیم.

وی افزود: این مراسم معنوی و مذهبی هرساله با شکوه و حضور هرچه بیشتر مردمی درحال برگزاری است که این حضور تحسین‌برانگیز بیانگر عشق ملت جمهوری اسلامی ایران به خون سیدالشهدا(ع) و واقعه عاشورا است.

کلیدواژه ها :اراک منکر پاسدار عفاف
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking