۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱

18 میلیارد تومان کالای قاچاق در گلستان کشف شد

18 میلیارد تومان کالای قاچاق در گلستان کشف شد
استاندار گلستان گفت: در 5 ماه نخست سال‌جاری 18 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان گلستان کشف شده که بیشتر لوازم خانگی بوده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس ظهر امروز در ششمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، اظهار داشت: در 5 ماه نخست سال‌جاری 18 میلیارد تومان کالای قاچاق که بیشتر لوازم‌خانگی بوده است، کشف شده که همه تلاش ما به همکاری دستگاه‌های اجرایی کاهش این میزان است.

وی افزود: 2 میلیون و 200 هزار راس دام سبک و سنگین در استان موجود است که تاکنون 10 درصد این تعداد پلاک‌کوبی شده‌اند و پلاک‌کوبی بقیه ادامه دارد اما هماهنگی‌های لازم برای کشتار و انتقال با ادارات کل دامپزشکی، حمل‌ونقل و پایانه‌ها و جهاد کشاورزی صورت گرفته است.

استاندار گلستان در خصوص پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی، گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته با نیروی انتظامی پلاک‌گذاری تراکتورها و کمباین‌ها با حداقل بیمه توسط پلیس صورت می‌گیرد.

200 هزار نخ سیگار قاچاق در زابل کشف شدتشکیل 4000 پرونده قاچاق کالا و ارز در آذربایجان غربیجزئیات سوء استفاده از اطلاعات هویتی حجاج برای ثبت گوشی‌های قاچاق

حق شناس یادآور شد: اقدامات ما نباید به گونه ای باشد که موجب آزار مردم شود چراکه هدف قانون‌گذار نفع مردم و منفعت عمومی جامعه است.

دشتیان دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده جایگاه گلستان از رتبه 26 در سال 96 به رتبه 5 در حال حاضر ارتقاء یافته و میزان کشفیات کالای قاچاق در 5 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 46 درصد رشد داشته است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking