۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵

قزوین| تعاونی‌ها به سهم خود در اقتصاد دست نیافته‌اند

قزوین| تعاونی‌ها به سهم خود در اقتصاد دست نیافته‌اند
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: تعاونی‌ها امروز به خوبی نتوانسته‌اند به سهم خود از اقتصاد کشور دست یابند که عدم اعتماد سازی به بخش خصوصی از مهم‌ترین علل این ماجراست.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیده حمیده زرآبادی ظهر امروز در چهاردهمین همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان قزوین که با حضور مسئولین استانی و تعاونی‌های قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تعاونی‌ها یکی از سه رکن اصلی اقتصاد در کشور است که متاسفانه به دلیل رشد نامتوازن بخش‌های دیگر نتوانسته به سهم خود در اقتصاد کشور دست پیدا کند.

وی بیان کرد: این عدم توازن در توسعه امکانات و خدمات موجب شده تا بخش دولتی به سرعت رشد پیدا کند اما بخش خصوصی و تعاونی‌ها در این مسیر از قافله عقب مانده‌اند از این رو هر روز چابک سازی دولت سخت‌تر می‌شود و هر روز شاهدیم دولت در حال فربه‌تر شدن است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقتصاد پایدار در گرو توسعه هر سه رکن در جامعه است و اگر امروز به دنبال رفع مشکلات اقتصادی در جامعه هستیم باید برای توسعه و گسترش تعاونی‌ها و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کنیم.

قزوین|چابک سازی دولت با اعتماد به تعاونی‌ها سهولت می‌یابدکاهش 12 درصدی تعداد تعاونی های ثبت شده در مرداد امسالآذربایجان غربی|حمایت از تعاونی‌ها سیاست اتخاذشده برای افزایش تولید داخلی است

زرآبادی عنوان کرد: دولت نیز در این مسیر نقش دارد و باید با اجرای طرح‌های چابک سازی بخشی از مسئولیت‌های خود را به این دو بخش بسپارد تا هم شاهد کاهش ترافیک باری در دولت و هم کاهش هزینه‌های جاری باشیم.

وی تاکید کرد: امروز سرمایه‌ها و دارایی‌های مردم بدون هدف و در حال هدایت به سمت واسطه‌گری در بازارهاست در حالی‌که سرمایه‌گذاری در بخش تعاون و بخش خصوصی می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها برای رونق اقتصادی کشور به کار گیری شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات برخی از تعاونی‌ها موجب شده است تا بی اعتمادی مردم نسبت به تعاونی‌ها افزایش یابد از این رو دولت و مسئولین موظفند در این حوزه وارد عمل شوند تا دوباره اعتماد و پویایی به تعاونی‌ها بازگردد.

زرآبادی گفت: دولت نیز در تلاش است تا با اجرای طرح‌های تشویقی از تعاونی‌ها حمایت کند و در بودجه سال آینده برای تقویت تعاونی‌ها مواردی دیده شده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking