۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱

302 مدرسه خسارت‌دیده از سیل در گلستان بازسازی شد

302 مدرسه خسارت‌دیده از سیل در گلستان بازسازی شد
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش وپرورش گلستان با اشاره به اینکه 325 مدرسه در سیل خسارت دیدند که حدود 302 مدرسه تعمیراتی بود که با کمک خیران این مدارس آماده تحویل شده‌اند،گفت: 5000 میز و نیمکت دانش‌آموزی و دیگر اقلام آموزشی به زودی در استان توزیع می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، قدرت الله نظری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تجهیز مدارس در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: نیاز است تجهیزات شهرستان‌ها احصاء شود و توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی در غالب حداقل 5000 میز و نیمکت دانش‌آموزی، میز معلم و دیگر اقلام آموزشی به صورت کاروان در شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش وپرورش گلستان درباره توزیع کتب درسی دانش‌آموزان هم گفت: استان گلستان از لحاظ دریافت کتب درسی از استان‌های پیشتاز است و ثبت سفارش کتاب‌های همه دانش‌آموزان انجام شده و در استان دریافت شده که به زودی به شهرستان‌ها تحویل می‌شود.

اهدای بیش از 84 هزار تن سیمان توسط بنیاد مستضعفان به مناطق سیل زده6200 گروه جهادی امسال به یاری استان‌های سیل زده شتافتندسردار سلیمانی: 11 هزار و پانصد خانه در مناطق سیل زده ترمیم و ساخته شد

وی درباره مدارس خسارت‌دیده در سیل هم خاطر نشان کرد: 325 مدرسه در سیل خسارت دیدند که حدود 302 مدرسه تعمیر بودند که با کمک خیران این مدارس آماده تحویل شده‌اند و برای سال تحصیلی جدید آماده می‌شوند.

نظری تاکید کرد: 24 مدرسه در سیل کاملا تخریب شدند وبرای ساخت مجدد آنها با پیمانکاران قرداد های لازم منعقد شده و با کمک خیران تا دهه فجر چند مدرسه تحویل ما می‌شود و بقیه تا پایان سال یا ابتدای سال 99 تکمیل خواهند شد.

وی با اشاره به نزدیک بودن سال تحصیلی جدید اظهار امیدواری کرد: با تکمیل شدن بازسازی مدارس و توزیع 5000 قلم کالای مورد نیاز مدارس مانند میز و نیمکت سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان گلستانی به خصوص مناطق سیل‌زده با آرامش آغاز شود.

منبع : تسنیم
website tracking