۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳

حرم امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد غبارروبی شد

حرم امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد غبارروبی شد
گروه معارف ــ آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد امروز یکشنبه، ۱۷ شهریور ماه با حضور حجت‌الاسلام رضا نوری مشاور استاندار خراسان شنالی در امور روحانیت، محمد علی شجاعی استاندار خراسان‌شمالی و مسئولان اوقاف و خادمان برگزار شد.

حرم امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد غبارروبی شد

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد، امروز، یکشنبه، ۱۷ شهریور‌ماه با حضور حجت‌الاسلام رضا نوری مشاور استاندار خراسان‌شمالی در امور روحانیت، محمد علی شجاعی استاندار خراسان‌شمالی و مدیر‌کل اوقاف استان و دیگر مسئولان و خادمان به همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد.
حرم مطهر امامزاده سیدعباس‌(ع) سالیانه بین پنج تا شش مرتبه در ایام مختلف سال توسط مسئولان و خادمان غبارروبی می‌شود.
گفتنی است آستان امامزاده سیدعباس(ع) در جنوب شرق بجنورد، بر فراز تپه باستانی بارگاهی با گنبد فیروزه‌ای رنگی قرار دارد که به «معصوم زاده» شهرت یافته امامزاده سیدعباس فرزند امام موسى بن جعفر‌(ع) بوده که این آستانه مبارک در شهر بجنورد، به عنوان مشهورترین و پر زائرترین امامزاده این خطه شناخته می‌شود‌.
آن حضرت در دوران خلافت بنى‌عباس از مدینه منوره وارد خراسان شد و در اواخر قرن دوم هجرى وفات یافت. بناى این امامزاده که در روزگار قدیم بر فراز تپه‌اى باستانى در مجاورت شهر بجنورد ساخته شده با گنبدى فیروزه رنگ، خودنمایى می‌کند که به آیاتى از قرآن مزین شده است.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :روحانیت
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking