۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴

تهران| نخستین سوگواره فرهنگی هنری «قاب سرخ» در اسلامشهر برگزار می‌شود

تهران| نخستین سوگواره فرهنگی هنری «قاب سرخ» در اسلامشهر برگزار می‌شود
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اسلامشهر گفت: نخستین سوگواره فرهنگی هنری تحت عنوان «نقاب سرخ» با موضوع عکاسی از آئین‌های محرم و اربعین در اسلامشهر برگزار می‌شود.
- اخبار استانها -

مجید صیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گسترش فرهنگ حسینی اظهار داشت: نخستین مسابقه عکس آئینی با نام «سوگواره قاب سرخ» در راستای گسترش فرهنگ شیعی و حسینی برای علاقه‌مندان به هنر عکاسی در اسلامشهر برپا می‌شود.

وی بیان کرد: مسابقه عکاسی آئین‌های محرم و اربعین در سه بخش عکس حرفه‌ای و موبایلی، فیلم کوتاه تیزر و موشن‌گرافی، و طراحی پوستر با موضوعات حضور مردم در عزاداری‌های حسینی، ایثار و بخشش و مشارکت مردم، فرهنگ بومی عزاداری، نماز روز عاشورا، پیاده‌روی اربعین و حضور کودکان در عزاداری‌ها برای علاقه‌مندان به هنر عکاسی در نظر گرفته شده است.

تهران| خلاقیت جوانان پیشوایی در ماه محرم؛ از سقاخانه‌ای با 31 نوع دمنوش تا مکانیکی رایگان در روستای حبیب‌آبادنگاهی به آئین سنتی گناباد در ماه محرم؛ از آئین «واویلا تا نخل‌گردانی»بیش از 35 ویژه برنامه ماه محرم برای بانوان در اردبیل اجرا می‌شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اسلامشهر با اشاره به اینکه پس از بررسی آثار به 30 نفر از برگزیدگان هدایای نفیسی اهدا خواهد شد افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان ماه صفر، هشتم آبان‌ماه به نشانی دبیرخانه سوگواره قاب سرخ معاونت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری اسلامشهر ارسال کنند.

 صیدی در پایان با بیان اینکه آئین اختتامیه مسابقه عکس سوگواره قاب سرخ در ایام فاطمیه نیز برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی و دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌توانند آثار خود را به تمامی پیام‌رسان‌های مجازی به آیدی ghabesorkh98@ و یا به شماره تلفن 09914183247 ارسال کنند.

کلیدواژه ها :عکس قاب عکاسی
منبع : تسنیم
website tracking