۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵

موکب سلامت در خدمت زائران حسینی پاکستان

تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خدمت زائران حسینی از کشور پاکستان هستند.

به گزارش ایسنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در این تیم ها در مجموع 1500 نفر نیرو، خدماتی از قبیل مراقبت های بهداشتی، بررسی بیماریها، واکسیناسیون اطفال، بهداشت محیط و فوریت های پزشکی ارائه می کنند.

هاشمی شهری افزود: این تیم ها با عنوان موکب سلامت در مسیر حرکت این زائران از مرز میرجاوه تا خروج از استان خدمات رسانی می کنند.

‌سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میرجاوه گفت: اولین گروه از زوار پاکستانی برای شرکت در مراسم ماه محرم و اربعین حسینی در سال جاری ‌از طریق مرز میرجاوه وارد کشور شدند.

دکتر احمدی مقدم افزود: تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پست مراقبت مرزی خدمات سلامت را به زائرین ارائه می کنند و تمامی افراد از نظر بیماری های واگیر مورد بررسی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته خدمات دندانپزشکی،آموزش های سلامت و مشاوره به زبان اردو، برنامه های سلامت محیط، بیماریهای واگیر، برای زوار در حال انجام است.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان میرجاوه افزود: زائرین پاکستانی علاوه بر واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال از نظر نظام مراقبت سندرومیک مورد معاینه و بیماریابی قرار گرفته اند.


انتهای پیام

کلیدواژه ها :موکب
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking