۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳

هشدار استاندار خراسان شمالی؛ مدیران کم کار حوزه در «آرد و نان» حذف می‌شوند

هشدار استاندار خراسان شمالی؛ مدیران کم کار حوزه در «آرد و نان» حذف می‌شوند
معضلات مرتبط با حوزه آرد و نان در خراسان شمالی هم چنان پا برجا است تا جایی که استاندار روز گذشته به صراحت از این مشکل انتقاد کرده و گفت: مسئولان دلسوز مردم نیستند و مدیران کم کار این حوزه را حذف می‌کنیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ کمبود آرد در نانوایی که برآمده از فروش غیرقانونی و به نرخ آزاد این کالا توسط برخی از خبازان است٬ این روزها مشکلاتی را برای مردم استان و شلوغی صف نانوایی‌ها ایجاد کرده است.

وضعیت توزیع آرد در شهرستان‌ها٬ فروش نرخ آزاد آرد٬ عدم تدبیر در توزیع عادلانه آرد در نانوایی‌های مرکز استان٬ و کوتاهی مسئولان در حل مشکلات نانوایاین٬ از جمله مسائلی است که این روزها از سوی خبازان استان به‌عنوان مهم ترین مشکلات آرد و نان استان مطرح می‌شود.

تصمیمات جدید برای آرد و نان؛ قیمت مرغ در خراسان شمالی 12900 تومان استتوضیحات تکمیلی استانداری خراسان شمالی درباره یک خبر تسنیم؛ اعتبارات «جابه جا» شده استساعت کار نانوایی‌های اطراف حرم رضوی در روزهای آینده افزایش می‌یابد

مدیرکل صمت: نیازمند تصمیات جدی تر هستیم

چندی پیش مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان با اذعان بر وجود برخی از مشکلات در این حوزه٬ گفت: تلاش می کنیم مشکلات را با تصمیمات اتخاذ شده در جلسات٬ حل و فصل کنیم.

فیروزه با تاکید بر اینکه شورای آرد و نان نیازمند تصمیم‌گیری‌ها و بررسی‌های بیشتری است، تصریح کرد: به‌زودی شورای آرد و نان با ورود تخصصی در حوزه برطرف کردن مشکلات آرد و نان تشکیل می‌شود.

وی در ادامه افزود: نظارت دقیق و تخصصی بر توزیع آرد از کارخانه تا نانوایی‌های هدف انجام می‌گیرد تا هر نانوایی متناسب با پخت و شرایط کاری خود آرد دریافت کند.

استاندار: دست از خودمانی بازی بردارید

آنچه از جلسه شب گذشته شورای آرد و نان استان بر می‌آید٬ انتقادات صریح استاندار به مسئولان حوزه آرد و نان است. محمدعلی شجاعی در نشست کارگروه آرد و نان استان شنوای مشکلات از زبان متولیان امر در این حوزه بود و در پایان این نشست خطاب به مدیران به کنایه گفت: از طرف مردم از مدیران به خاطر مصرف نان عذرخواهی می‌کنم که باعث می‌شوند به زحمت بیافتید و کار کنید.

وی افزود: کوتاهی مدیران در حوزه آرد و نان موجب ورود شورای تامین استان برای حل مشکلات شد اما باز هم در جلسات دست از خودمانی بازی برنداشته و سعی دارید خود را تبرئه کنید.

شجاعی خطاب به مدیران اجرایی حاضر در نشست اظهار داشت: به دنبال انجام وظایف خود نیستید و مردم باید تاوان این بی مدیریتی‌ها را بدهند این در حالی است که قانون کشور یکی است و این مشکلات در دیگر استان‌ها وجود ندارد.

چرا دلسوز مردم نیستید؟

وی با بیان اینکه دلسوز مردم نیستید و سطحتان مدیریت نیست، ادامه داد: مسیر توزیع آرد و نان کاملا مشخص است و اگر این چرخه به خوبی طی شود نیاز به ورود تعزیرات، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و شورای تامین استان نیست. اگر می دانید در فصل تابستان به دلیل تردد مسافران و زائران با مشکل کمبود نان مواجه می‌شوید چرا پیش بینی های لازم را در دستور کار خود قرار نمی دهید؟ چقدر ناتوان هستیم که نمی‌توانیم آرد را به مردم بدهیم؟ آیا با بستن صف‌های طولانی برای تهیه نان به خودتان بر نمی‌خورد که چرا وضعیت نان و آرد مردم اینگونه است؟ چرا مسئولیت قبول می کنید؟

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه مردم برای ما مهم هستند، مطرح کرد: مدیران مربوط در چرخه توزیع آرد و نان استان باید برای حل مشکل این حوزه ورود جدی داشته باشند و هریک مباحث خود را جمع بندی و حل کنند و تنها به ابراز اطلاعات نپردازند.

شجاعی با بیان اینکه مدیری که به وظایف خود به درستی عمل نکند را بر می‌دارم و در این مورد شکی وجود ندارد، دستور داد: شرکت غله استان یکبار برای همیشه موضوع سرانه آرد شهرستان‌ها را حل و فصل کند و ضعف مدیریتی خود را با توزیع مازاد آرد نپوشاند چرا که این توزیع مازاد موجب بروز قاچاق آرد در استان و ورود مجموعه نیروی انتظامی می شود.

دادستانی با متخلفان برخورد قاطع کند

استاندار خطاب به دادستان بجنورد تاکید کرد: از فردا با بروز هر گونه تخلفی در حوزه توزیع آرد و نان با مدیر مربوطه برخورد داشته باشید. از فردا شهرستان به شهرستان گزارش خواهم گرفت و باید با متخلفان برخورد و تا چند روز آینده صف نانوایان شکسته شود و همچنین تا 48 ساعت آینده نیاز شهرستان‌ها به آرد با توجه به فصل کارگری و برداشت محصولات و تردد مسافران برای تعیین سرانه اعلام شود.

شجاعی همچنین تاکید کرد: تا 48 ساعت آینده با ورود جدی فرمانداران باید وضعیت توزیع آرد و نان شهرستان ها به حالت عادی برگردد و صدای اعتراض مردمی نباشیم و با متخلفان به شدت برخورد شود. شرکت خلیج فارس برای حل مشکلات توزیع آرد در استان حضور دارد و ما کاری با مسائل این شرکت نداریم و باید وظیفه خود را به درستی انجام دهد در غیر این‌صورت بساط آنان از استان برچیده خواهد شد.

وی ادامه داد: نقش اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان در حل مشکلات باید مشخص باشد و سازمان صنعت، معدن و تجارت از آنان کار بخواهد و هیچ‌گونه تعارفی با آنان نداشته باشد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking