۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱

تهران| خلاقیت جوانان پیشوایی در ماه محرم؛ از سقاخانه‌ای با 31 نوع دمنوش تا مکانیکی رایگان در روستای حبیب‌آباد

تهران| خلاقیت جوانان پیشوایی در ماه محرم؛ از سقاخانه‌ای با 31 نوع دمنوش تا مکانیکی رایگان در روستای حبیب‌آباد
ماه محرم حال و هوای خاصی در شهرستان پیشوا دارد که این حال و هوای خاص با فعالیت‌های خلاقانه جوانان از سقاخانه «ماه بنی‌هاشم» با توزیع 31 دمنوش گرفته تا تعمیرات رایگان ماشین در روستای حبیب‌آباد همراه است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پیشوا، چند سالی است که با آغاز ماه محرم مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان پیشوا حال و هوای دیگری دارد. هر که هر چه در توان دارد در طَبَق اخلاص و ولایت‌مداری خود و خانواده‌اش قرار می‌دهد تا گامی به کربلای حسین(ع) نزدیک شود. شب‌های ماه محرم صاحبان عزای حسین(ع) در پیشوا تا صبح میزبان عزاداران حسینی(ع) می‌شوند تا مبادا خواب مهمان چشمانشان شود و از غافله عشق جا بمانند. از ماه‌ها پیش از محرم در تکاپوی آمدنش هستند و از سیاه‌پوش کردن شهر گرفته تا آماده کردن سفره عزای اباعبدالله و هر آنچه که مسیر مهمانی در این شور و شعور عاشقی را فراهم کند پیشقدم می‌شوند.

در اطراف سقاخانه «ماه بنی‌هاشم» شور و حالی عجیبی برپا است و انگار نه انگار پاسی از شب گذشته است، جوانان همچنان مشغول پذیرایی از عزاداران اباعبدالله(ع) در این سقاخانه با 31 نوشیدنی گیاهی هستند. از پیش از اذان مغرب و عشا سماور سقاخانه روشن می‌شود و تا هر زمانی که مهمان باشد میزبانی می‌کنند. هر چند این سقاخانه دو سالی است که به ابتکار جوانان پیشوایی برپا می‌شود اما آوازه‌ای چندین ساله پیدا کرده که از شهرهای اطراف نیز مهمان آن می‌شوند.  

حاشیه شهر مشهد پای ثابت جلسات عزاداری امام حسین(ع)مراسم دسته روی هیئت‌های عزاداری زاهدان به روایت تصویرعزاداری تبریزی‌ها در بازار بزرگ مظفریه + برنامه‌ها

کرمانی مسئول سقاخانه ماه بنی‌هاشم حبیب‌آباد پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به سابقه و فعالیت‌های دو ساله این سقاخانه از توزیع 31 نوع دمنوش گیاهی خبر داد و گفت: از سال گذشته این سقاخانه را برپا کردیم که با ارائه 31 نوع دمنوش مانند دارچین، گل گاو زبان و غیره،  4 نوع چای، آش، سوپ به عزاداران حسینی(ع) خدمت‌ می‌کنیم.

وی ضمن بیان اینکه فعالیت این سقاخانه تا روز هفدهم محرم در ساعات 19 الی 3 بامداد ادامه دارد گفت: هدف از انجام این کار زنده نگه داشتن مکتب عاشورا، خدمت به عزاداران حسینی(ع) و دوستداران خاندان سیدالشهدا(ع) است.

مسئول سقاخانه ماه بنی‌هاشم دلیل استقبال پرشور مردم استان تهران و دیگر شهرهای کشور از این سقاخانه را لطف حضرت ابوالفضل(ع) دانست و افزود: در این سقاخانه 15 نفر فعالیت می‌کنند که دلیل استقبال نیز به جهت لطف حضرت ابوالفضل(ع) است.

کرمانی تصریح کرد: خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی(ع) در این روستا فقط محدود به این سقاخانه نیست و یکی از مکانیک‌های این روستا نیز به صورت رایگان در این ایام به تعمیر و دیاگ خودرو در جنب این سقاخانه می‌پردازد.

وی در پایان با اشاره به همراهی مسئولان و به ویژه امام جمعه شهرستان پیشوا و روستای حبیب‌آباد با جوانان این سقاخانه خاطرنشان کرد: به دلیل استقبال بی‌نظیر مردم برای امسال تصمیم داریم با استقرار موکب اربعین شهرستان پیشوا در مسیر نجف تا کربلا این فعالیت را در آنجا نیز ادامه دهیم و تلاش داریم برای سال آینده ضمن گسترش فعالیت‌ها هیئتی نیز جهت عزاداری همراه با طبخ غذا تأسیس کنیم.

کلیدواژه ها :خلاقیت دمنوش ها
منبع : تسنیم
website tracking