۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰

بوشهر| 600 میلیارد تومان در ساخت مجتمع پسماند منطقه پارس جنوبی سرمایه‌گذاری می‌شود

بوشهر| 600 میلیارد تومان در ساخت مجتمع پسماند منطقه پارس جنوبی سرمایه‌گذاری می‌شود
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به احداث مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی گفت: 600 میلیارد تومان در مجتمع پسماند منطقه ویژه پارس سرمایه‌گذاری ‌می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سید پیروز موسوی عصر امروز در نشست بررسی اجرای مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی  در منطقه پارس جنوبی با اشاره به اجرای طرح‌های پارس جنوبی با توان داخلی اظهار داشت: اجرای صنایع گازی و افزایش ظرفیت تولید در منطقه پارس جنوبی با توانمندی متحصصان داخلی نشان از بومی سازی فناوری صنایع گازی و مجتمع‌های پتروشیمی است.

وی با اشاره به متبلور شدن روحیه جهادی و سیاست اقتصاد مقاومتی در منطقه پارس جنوبی افزود: در  حالیکه در شرایط تحریم ظالمانه دشمنان قرار داریم ولی اجرای طرح‌ها و صنایع بدون وقفه در منطقه پارس جنوبی ادامه دارد و این در حالی  است که غربی‌ها تمایل  حضور متخصصان ایرانی در بازار انرژی جهان نداشتند ولی متخصصان داخلی با روحیه جهادی این مهم را محقق کردند.

مدیرعامل منطقه ویژه پاری جنوبی با بیان اینکه پیشرفت طرح‌ها در پارس جنوبی مرهون تلاش همه مدیران و کارکنان صنعت نفت است گفت: پارس جنوبی تبلور توانمندی ایرانیان  محسوب می‌شود که این مهم سبب شده توانمندی صنعت نفت ایران در بازارهای  انرژی جهان معرفی و شناخته شود.

موسوی پارس جنوبی را بزرگترین پروژه تاریخ صنعت نفت ایران دانست و افزود: تاکنون در منطقه ویژه پارس جنوبی بیش از 150 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است که این سرمایه‌‌گذاری‌ها در ابعاد گوناگون از جمله صنایع پایین دستی ادامه دارد.

وی از اجرا و احداث مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی در منطقه ویژه پارس جنوبی خبر داد و گفت: یکی از  برنامه‌های وزارت نفت برای کاهش اثرات زیست محیطی صنایع پارس جنوبی اجرای پروژه پسماندهای صنعتی  است.

بوشهر| فلرینگ صنایع و آلودگی پسماند گوگردی در پارس جنوبی کاهش می‌یابدبوشهر| سهم آلایندگی 16 هزار هکتاری صنایع پارس جنوبی در کنگان محقق شودموفقیت های زیست محیطی در پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به اینکه برای اجرای این مجتمع پسماندی، سرمایه‌گذار طرح انتخاب و اراضی محل اجرای طرح به آنان واگذار شده است خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود سرمایه‌گذار احداث مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی در منطقه ویژه پارس جنوبی بر اساس برنامه زمان‌بندی پروژه را تکمیل  و افتتاح کند.

موسوی میزان سرمایه‌گذاری اجرای مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی در منطقه ویژه پارس جنوبی را 600 میلیارد تومان دانست و افزود: وجود پسماند در فرایند پالایش گاز و تولیدات جانبی در منطقه ویژه پارس جنوبی طرحی مهم و و اجرای آن اجتناب ناپذیر است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking