۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸

خلیج فارس در سواحل بوشهر طوفانی شد

خلیج فارس در سواحل بوشهر طوفانی شد
مدیرکل هواشناسی استان بوشهربا اشاره به وزش باد با سرعت 50 کیلومتر بر روی خلیج فارس گفت: ارتفاع موج دریا در نیمه جنوبی خلیج فارس به 2 متر افزایش می‌یابد که خلیج فارس و سواحل استان بوشهر تا اواسط روز دوشنبه مواج و متلاطم است.
- اخبار استانها -

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه خلیج فارس مواج می‌شود اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی امروز تا اواسط هفته به سبب وزش باد نسبتا شدید شمال غربی، خلیج فارس طی ساعاتی مواج و متلاطم می‌شود.

وی با بیان اینکه وزش باد و تلاطم دریا در سواحل جنوبی به‌ویژه منطقه ساحلی مطاف استان بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است تصریح کرد: در ساعاتی از عصر امروز و فردا به سبب وزش باد بر روی مناطق جنوبی خوزستان و عراق، احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و غبارآلود شدن شمال خلیج فارس و سواحل شمالی استان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از مواج و طوفانی شدن خلیج فارس در سواحل استان خبر داد و بیان کرد: از ظهر امروز شنبه به‌تدریج سرعت وزش باد با مولفه شمال غربی بر روی خلیج فارس و سواحل استان افزایش می‌یابد که در پی آن ارتفاع موج دریا نیز افزایش می‌یابد.

شکوهی‌پور با بیان اینکه خلیج فارس و سواحل استان بوشهر تا اواسط روز دوشنبه مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود تاکید کرد: طی این مدت سرعت وزش باد بر روی دریا گاهی به 50  کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در نیمه جنوبی خلیج فارس به 2 متر افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر پرهیز از تردد شناورهای سبک در خلیج فارس گفت: توصیه می‌شود از ترددهای دریایی غیر ضروری به‌ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی طی مدت یاد شده در خلیج فارس و سواحل استان بوشهر اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از افزایش دمای هوا در استان خبر داد و بیان کرد: انتظار می‌رود دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر 2 تا 5 درجه افزایش یابد.

شکوهی‌پور آسمان استان بوشهر را صاف تا کمی ابری در برخی نقاط همراه با غبار محلی و وزش باد و احتمال گرد و خاک دانست و افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال با سرعت 14 تا 38 و بر روی دریا طی ساعاتی تا 54 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

خلیج فارس در سواحل بوشهر مواج و طوفانی شد ارتفاع موج دریای خلیج فارس استان بوشهر به 3 متر رسید بوشهر| خلیج فارس مواج می‌شود

وی با بیان اینکه ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی استان بوشهر 60 تا 120 سانتیمتر است خاطر نشان کرد:ارتفاع موج دریا دور از ساحل گاهی تا 150 سانتیمتر، سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر 90 تا 150 گاهی تا 180 و دور از ساحل گاهی تا 210 سانتیمتر ارزیابی می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking