۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹

تهران| تمامی معابر شهرستان دماوند به دوربین‌های هوشمند مجهز می‌شود

تهران| تمامی معابر شهرستان دماوند به دوربین‌های هوشمند مجهز می‌شود
فرماندار شهرستان دماوند گفت: قراردادی به‌منظور نصب دوربین‌های ثبت تخلفات پیشرفته در تمامی نقاط شهرستان دماوند منعقد شده که به‌زودی این دوربین‌ها در تمام نقاط شهرستان دماوند نصب می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، جلسه شورای ترافیک و بررسی وضعیت قطار حومه‌ای شهرهای استان تهران امروز با حضور محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرمانداران شهرستان‌های تهران و دیگر مسئولان با محوریت بررسی راهکارهای کاهش بار ترافیکی و تصادفات در محورهای ورودی به استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در این شهرستان اظهار داشت: در 5 ماه نخست سال 98 با همکاری مدیرکل راهداری استان اقدامات خوبی در زمینه شناسایی نقاط حادثه‌خیز در شهرستان دماوند داشتیم.

وی با اشاره به وجود دو مسیر مواصلاتی مهم کشور در شهرستان دماوند بیان کرد: طبق آمار پلیس راهور در 5 ماه نخست سال 98، 598 مورد تصادف در محورهای شرق استان تهران ثبت شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 594 مورد بوده، افزایش محسوسی را شاهد نبوده‌ایم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در شهرستان دماوند عمده اقدامات ما بیشتر بر اصل پیشگیری از تصادفات است و در این راستا نصب دوربین‌های پلاک‌خوان ضروری است.

فرماندار شهرستان دماوند سپس با اشاره به نصب دوربین‌های کنترل سرعت و پلاک‌خوان در بیش از 90 درصد معابر روستایی این شهرستان گفت: قراردادی به منظور نصب دوربین‌های ثبت تخلفات پیشرفته در تمامی نقاط شهرستان دماوند منعقد شده که به زودی این دوربین‌ها در تمام نقاط شهرستان دماوند نصب می‌شود.

دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف رانندگی در شهر رشت افزایش می‌یابدکرمان| دوربین‌های هوشمند ثبت تخلفات جدید در جنوب کرمان نصب می‌شودبه‌روزرسانی دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت در سمنان اجرایی می‌شود

تصادفات فوتی در شهرستان بهارستان 27 درصد کاهش داشته است

در ادامه مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان نیز با اشاره به کاهش 27 درصدی تصادفات فوتی در محورهای مواصلاتی شهرستان بهارستان اظهار داشت: در سال گذشته و در 5 ماهه نخست سال جاری با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش 14درصد تصادفات جرحی و 53 درصدی تصادف خسارتی بودیم.

وی سپس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مرمّت و بهسازی معابر این شهرستان بیان کرد: در محور بلوار پایانه اجرای پروژه روشنایی، نصب سرعتگاه‌ها در بلوار، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و در محور جاده ساوه احداث پل عابر پیاده در ورودی 30 متری فشار قوی و نرده‌کشی محدوده پل‌های عابر پیاده از جمله اقدامات در راستای کاهش تصادفات در بهارستان بوده است.

تکمیل پروژه کمربندی دوم مهّم‌ترین معضل در شهرستان ری است

احمد اسماعیلی‌راد فرماندار ری نیز با بیان اینکه مهّم‌ترین معضل در شهرستان ری اجرا و تکمیل پروژه کمربندی دوم است گفت: بهسازی و ترمیم این پروژه نیازمند تخصیص اعتبار سنگین است اما به هر جهت با عملیاتی شدن این پروژه حجم بالایی از ترافیک در محورهای منتهی به این شهرستان کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: توقع این است که در موعد زمانبندی صورت گرفته نسبت به اقدامات بهسازی این پروژه تدابیر لازم صورت پذیرد کما اینکه تمام تیم مدیریت شهری شهرستان ری نیز آمادگی همکاری و مشارکت در انجام این پروژه را دارند.

فرماندار ری سپس خاطرنشان کرد: از زمان واگذاری مدیریت راه‌ها به شهرستان ری به صورت مستمر بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین بهسازی معابر اقدامات خوبی داشته‌اند.

کلیدواژه ها :دماوند
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking