۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶

سامانه «سپند» در شهرستان‌های استان تهران اجرایی می‌شود

سامانه «سپند» در شهرستان‌های استان تهران اجرایی می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی به منظور ایمن‌سازی ناوگان حمل و نقل ویژه دانش‌آموزان جهت به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از عدم توجه به مسائل ایمنی در شهرستان‌های استان تهران اجرایی می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمد تقی‌زاده امروز در جلسه شورای ترافیک و بررسی مشکلات قطار حومه‌ای شهرستان‌های استان تهران با اشاره به افزایش 20 درصدی تصادفات جاده‌ای در 5 ماهه نخست سال 98 اظهار داشت:  به رغم افزایش تصادفات جاده‌ای در محورهای ورودی به تهران، اما در حوزه محورهای درون‌شهری شاهد کاهش  2.6 دهم درصدی تصادفات بودیم.

وی همچنین با اشاره به شناسایی 57 نقطه حادثه‌خیز در استان تهران تصریح کرد: تعداد بسیاری از نقاط حادثه‌خیز نیاز به بررسی و مطالعه دارد که تا پایان شهریورماه به دستگاه‌ها فرصت داده می‌شود تا گزارش مکتوب در این زمینه مطرح و تا پایان سال نیز برنامه‌های اصلاحی این نقاط را ارائه کنند.

خراسان جنوبی جزو 5 استان حادثه‌خیز کشور شناخته شدهمدان| وعده‌ 40 ساله ساماندهی محورهای حادثه‌خیز نهاوند همچنان در انتظار تحقق157 نقطه حادثه‌خیز مازندران ایمن‌سازی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با تأکید بر بررسی راهکارهای کاهش تصادفات افزود: مقرر در قالب کارگروه‌های ویژه علل و عوامل تصادفات به شکل کارشناسی شده بررسی و به شکل موردی و مصداقی مورد بحث قرار گیرد تا هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای محقق شود.

تقی‌زاده در پایان با اشاره به راه‌اندازی سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی در استان تهران گفت: این طرح به منظور ایمن‌سازی ناوگان حمل و نقل ویژه دانش‌آموزان جهت صیانت از جان آن‌ها و به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از عدم توجه به مسائل ایمنی اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سامانه سپند مربوط به سرویس دانش‌آموزی سال گذشته در شهر تهران اجرایی شد که به جهت ایمنی و سهولت جابجایی دانش‌آموزان در سال جاری از طریق اپلیکیشن در مجموعه کاری شهرستان‌ها نیز تعریف شده است که با عملیاتی شدن اقدامات لازم در شورای ترافیک هر شهرستان، ایمنی و تردد دانش‌آموزان با سهولت و سرعت بهتری انجام شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking