۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲

حضرت قاسم(ع)؛ الگویی حسنه برای دانش‌آموزان

حضرت قاسم(ع)؛ الگویی حسنه برای دانش‌آموزان
گروه اجتماعی- امام جمعه کرج گفت: همه ما برای کسب کمالات در زندگی نیازمند الگو هستیم که برای شما دانش‌آموزان حضرت قاسم(ع) که شهید نوجوان کربلاست، الگویی مناسب است.

حضرت قاسم(ع)؛ الگویی حسنه برای دانش‌آموزان

به گزارش ایکنا از البرز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج، 16 شهریور در همایش«احلی‌من‌العسل» دانش‌آموزان البرز که در حسینیه انصارالامام رزمندگان کرج برگزارشد، اظهار کرد: امروز به مناسبت شهادت حضرت قاسم(ع) در این مکان جمع شدهایم تا از شهید ۱۳ ساله دشت کربلا درس بگیریم.
وی افزود: امام حسین(ع) و یارانش اسوه اخلاق و فضیلت هستند که در این روزها که خیمه امام حسین(ع) در مساجد و حسینیه‌ها برپا می شود باید از آن درس بیاموزیم تا مسیر زندگی را درست سپری کنیم.
حسینی همدانی خاطرنشان کرد: هر کدام از ما نیاز به الگو داریم پس لازم است برای کسب کمالات در زندگی، الگویی داشته باشیم که برای شما دانش‌آموزان حضرت قاسم(ع) که شهید نوجوان کربلاست، الگویی مناسب است.
امام جمعه کرج در ادامه به الگو برداری شهدای نوجوان دفاع مقدس از شهدای کربلا اشاره کرد و یادآورشد: شهدایی چون شهید محمد حسین فهمیده و بهنام محمدی از حضرت قاسم(ع) الگو گرفتند که با سن و سال کمی که داشتند با ولایت‌مداری از اسلام، قرآن، دین، اهل بیت(ع) وانقلاب دفاع کردند و به شهادت رسیدند.
وی با بیان اینکه دفاع از حریم ولایت یکی از درس‌های شهدا از جمله شهدای دانش‌آموز به مردم ایران است، اضافه کرد: همه به خصوص شما دانش‌آموزان در مقابل شهدا مسئولیت سنگینی برعهده دارید که برای انجام آن نیاز به الگو گرفتن از حضرت قاسم(ع) دارید.
در ادامه سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز ضمن مداحی در وصف شهدای کربلا، افزود: دوره دانش‌آموزی بهترین فرصت برای یادگیری و انس با اهل بیت(ع) است.
وی افزود: دانش‌آموزان برای رشد تربیتی و تقویت بنیه معنوی نیاز به حضور و فعالیت در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی که در مدارس و یا مساجد محله‌ها برگزار می‌شود دارند.
گفتنی‌ست، در این سوگواره دانش‌آموزان البرزی با اجرای برنامه‌های مختلف چون مرثیه‌سرایی، نوحه‌خوانی و سینه‌زنی در سوگ شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم(ع) اشک ماتم ریختند و بار دیگر با امام، شهدا و ولایت تجدیدمیثاق کردند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking