۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰

تهران| همایش «احلی من العسل» در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد

تهران| همایش «احلی من العسل» در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد
همایش سوگواری «احلی من العسل» همزمان با سراسر کشور با حضور 2 هزار دانش‌آموز در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، محمدرضا مسیب‌زاده امروز در حاشیه برگزاری آئین سوگواری «احلی من العسل» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم سوگواری «احلی من العسل» امروز به صورت همزمان در حرم مطهر امام خمینی(ره) و حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با حضور مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد.

وی افزود: برگزاری این سوگواره با تأثیر گرفتن از شهدای ویژه این ایام که متعلق به امام حسین(ع) و یاران باوفایشان می‌باشد صورت گرفته است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: دانش‌آموزان و نوجوانان عاشورایی به پیروی از حضرت قاسم ابن‌الحسن(ع) شهید این ایام که با تبعیت و شناخت امام زمان خود در مسیر مبارزه با ظلم قرار گرفت گرد هم آمدند.

همایش «احلی من العسل» در اردبیل برگزار شد«احلی من العسل» در بارگاه امام رضا(ع) برگزار شدهمایش «احلی من العسل» در آذربایجان شرقی برگزار شد

مسیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر به طور کلی 34 هزار هیئت مذهبی در سراسر کشور در حوزه آموزش و پرورش فعالیت دارند که بر این اساس آئین سوگواره احلی من‌العسل در 32 استان و 750 منطقه در حال برگزاری می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری این سوگواره گفت: به صورت نمادین دو برنامه متمرکز در شهر و شهرستان های استان تهران در حرم مطهر امام خمینی(ره) با 5 هزار دانش‌آموز و حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با بیش از 2 هزار دانش‌آموز برگزار شده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این کارگروه  با همکاری سازمان صدا و سیما، اوقاف و امور خیریه، هیئت رزمندگان اسلام، بسیج محلات، بسیج آموزش و پرورش و دانش‌آموزی، شورا و سازمان دانش‌آموزی و تولیت حرم امام خمینی(ره) و حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اجرایی شد.

مسیب‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان نحوه برگزاری این سوگواره‌ها نشانگر برنامه‌ریزی خوب در حوزه هیئت‌های دانش‌آموزی است بنابراین برنامه عزاداری با استفاده از ظرفیت خود دانش‌آموزان برگزار شده و میثاق‌نامه حضرت قاسم(ع) نیز برای دانش‌آموزان ارائه و دانش آموزان با آرمان‌های حضرت قاسم(ع) میثاقی دوباره بستند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking