۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷

18000 تن به ظرفیت سردخانه‌ نخلستان‌های استان بوشهر افزوده شد

18000 تن به ظرفیت سردخانه‌ نخلستان‌های استان بوشهر افزوده شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از نهضت ایجاد سردخانه در باغات نخیلات استان خبر داد و گفت: در این راستا 18 هزار تن به ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر افزوده شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،سعید زرین‌فر ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی خرما با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالای کشاورزی برخوردار است اظهار داشت: این استان علاوه بر ظرفیت آبزی‌پروری در عرصه تولید محصولات کشاورزی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

وی تولید محصولات گوجه فرنگی خارج از فصل را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این استان در عرصه تولید محصول گوجه فرنگی خارج از فصل دارای ظرفیت بالایی و قطب تولید این محصول معرفی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهراز ظرفیت بالای استان در عرصه تولید خرما خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه تولید محصول خرما از ظرفیت بالایی برخوردار است که سالانه افزون بر 164 هزار تن محصول، تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

زرین‌فر با اشاره به آغاز برداشت خرما در نخلستان‌های استان تصریح کرد: در راستای نگه‌داری و فرآوری محصول خرما، صنایع تبدیلی و ایجاد سردخانه در دستور کار قرار دارد که پرداخت وام برای احداث سردخانه به ظرفیت‌های مختلف در کنار زمین‌های کشاورزی مورد توجه قرار دارد.

وی از نهضت ایجاد سردخانه در باغات نخیلات استان خبر داد و گفت: در این راستا 18 هزار تن به ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر افزوده شده است.

30000 تن خرما از استان بوشهر صادر می‌شود 110 هزار تن خرما از نخیلات استان بوشهر برداشت می‌شود 28 هزار تن خرمای استان بوشهر صادر می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری همایش دوم خرما در بوشهر افزود: همایش خرما در 21 آبان با هدف توانمندی‌ها و معرفی ظرفیت خرمای استان در عرصه تولید و صادرات برگزار می‌شود که سال گذشته نخستین همایش خرما موفق عمل کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking