۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰

نوجوانان بوشهری مدرسه و فرهنگ عاشورا را به هم پیوند زده‌اند

نوجوانان بوشهری مدرسه و فرهنگ عاشورا را به هم پیوند زده‌اند
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه حماسه آفرینی‌های رزمندگان بوشهری در اقشار مختلف در صحنه‌های مختلف انقلاب ثبت است گفت: در این راستا نوجوانان استان بوشهر مدرسه، مسجد و فرهنگ قاسم بن الحسن(ع) در دشت کربلا را به هم پیوند زده‌اند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار علی رزمجو صبح امروز در همایش «احلی من العسل» در حسینه عاشقان ثارالله بوشهربا بیان اینکه این همایش در راستای حماسه آفرینی نوجوان 13 ساله دشت کربلاقاسم بن الحسن(ع) برگزار شده است اظهار داشت: فلسفه برگزاری همایش «احلی من العسل» به تاسی از حرکت بزرگ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در صحرای کربلا است تا نوجوانان فرهنگ حماسی را بیاموزند.

وی، با تاکید بر توجه به شعائر الهی برای رسیدن به سعادت و کمال افزود: نوجوانان باید حرکت حضرت قاسم بن الحسن(ع) در صحرای کربلا را سرمشق خود قرار دهند تا زمینه رسیدن به سعادت و خوشبختی فراهم شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر آموختن راه و رسم زندگی از حماسه آفرینان دشت کربلا خاطر نشان کرد: رسم زندگی و فداکاری باید از دین و مکتب اسلام و الگوهای این مکتب از جمله سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و اصحاب با وفایش آموخت.

سردار رزمجو با بیان اینکه نوجوانان تشنه حق و حقیقت در همه عرصه‌ها هستند گفت: توجه به سیره ائمه اطهار(ع) و اصحاب آنان انسان را در مقابل انواع بلایا و ناهنجاری‌های اجتماعی و تربیتی مصون نگه داشته می‌شود.

وی، حماسه آفرینی نوجوان 13 ساله دشت کربلا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در عرصه 8 سال دفاع مقدس نوجوانان 13 ساله با تاسی از حضرت قاسم(ع) حماسه آفریدند که شهید فهمیده و صافی از استان بوشهر از آن جمله است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر توجه به پیروی از مکتب حضرت قاسم(ع) تصریح کرد: دانش آموزان 13 ساله باید از مکتب سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در حماسه و نهضت عاشورا درس بگیرند.

سردار رزمجو حضرت قاسم بن الحسن(ع) را الگویی برای نوجوانان و دانش آموزان دانست و تاکید کرد: زمانی که امام حسین(ع) در آن شرایط سخت عاشورا از حضرت قاسم بن الحسن(ع) سوال می‌کند که مرگ در نزد تو چگونه است این نوجوان غیرتمند و عزیز پاسخ داد که در نزد من شیرین‌تر از عسل است.

وی، حضرت قاسم بن الحسن(ع) را الگویی مناسب برای نوجوانان دانست و افزود: هر کس برای قرب الهی زندگی می‌کند باید این الگوهای حماسه و ایثار را مورد توجه قرار دهد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از رشادت‌ها و حماسه آفرینی رزمندگان استان بوشهر در عرصه دفاع مقدس خبر داد و با بیان اینکه حماسه آفرینی‌های رزمندگان بوشهری در اقشار مختلف در صحنه‌های مختلف انقلاب ثبت است گفت: در این راستا نوجوانان استان بوشهر مدرسه، مسجد و فرهنگ قاسم بن الحسن(ع) در دشت کربلا را به هم پیوند زده‌اند.

همایش «احلی من العسل» در مازندران برپا شد سوگواره «احلی من العسل» در امامزاده حسن(ع) کرج برگزار می‌شود همایش عاشورایی «احلی من العسل» در استان اصفهان برگزار می‌شود

نوجوانان سیاه پوش بوشهری در همایش «احلی من العسل» با سربند یا حسین(ع) و یا حضرت قاسم(ع) با سینه­ زنی، عزاداری در وصف سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و حضرت قاسم بن الحسن(ع)  سوگواری کردند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking