۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰

ممنوعیت علم‌کشی روز سوم امام حسین(ع) در کرج

ممنوعیت علم‌کشی روز سوم امام حسین(ع) در کرج
گروه اجتماعی- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: علم‌کشی و تجمع علم‌ها در روز سوم امام حسین(ع) در مرکز شهر کرج بنابر دستور دادستان کرج ممنوع شد.

ممنوعیت علم‌کشی روز سوم امام حسین(ع) در کرج

به گزارش ایکنا از البرز، غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز، 16 شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی شاهد برپا کردن خیمه‌های عزاداری و ایستگاه‌های صلواتی در تقاطع‌ها و میادین سطح شهر هستیم که مدیریت ترافیکی در این مناطق انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه خادمی خادمان امام حسین(ع) از افتخارات پلیس راهور استان البرز است، افزود: همکاران پلیس راهور با حضور در سطح معابر و در کنار عزاداران و دسته‌ها و هیأت‌های مذهبی همکاری‌های لازم در بخش کنترل ترافیک را به عمل می‌آورند.
این مسئول عنوان کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا علاوه بر عزاداری هیأت‌های مذهبی در مساجد، مصلی‌ها و امامزاده‌ها، شاهد عزاداری در معابرعمومی به خصوص در محدوده مصلی، میدان توحید و هیأت انصار نیز هستیم و در شهرستان‌های استان نیز مانند هر سال مسیرهایی ازپیش تعیین شده است و پرسنل نیروی انتظامی و پلیس راهور در آماده باش کامل جهت پوشش ترافیکی به سر می‌برند.
شرق با بیان اینکه در این ایام مردم سیاه پوش هستند، از رانندگان خواست دقت نظر و توجه لازم را داشته باشند زیرا عابران پیاده به راحتی قابل رؤیت نیستند بنابراین با رعایت سرعت مطمئنه رانندگی کنند و شهروندان نیز تا جایی که ممکن است از وسیله حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
وی با اشاره به کمبود پارکینگ در مناطق مذکور اذعان کرد: محدودیت ترافیکی در 100 معابر در تاسوعا و عاشورا که ازدحام جمعیت بیشتر است اعمال می‌شود و در محدوده امامزاده‌ها و اماکنی که پلیس تشخیص دهد و نیاز باشد، محدودیت ترافیکی مقطعی اعمال می‌شود.
این مسول بیان کرد: مراسم شام غریبان امام حسین(ع) در نقاطی که از پیش تعیین شده از جمله مراکز استان، بلوار شریعتی، امامزاده طاهر و محمد(ع) و هیأت انصار به جز در مواقع لزوم، محدودیت ترافیکی ویژه‌ای نخواهیم داشت. لذا مردم جهت برقراری امنیت، همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه سنوات گذشته در روز سوم امام حسین (ع) بالغ بر 285 علم از هیأت‌های مذهبی استان در بلوار بلال جمع و موجب ترافیک و اختلال در تردد می‌شد، بنا بر اعلام دادستان کرج به منظور نظم‌دهی بیشتر و جلوگیری از اخلال در نظم عمومی هیچ علامتی نباید در این منطقه حضور داشته باشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز اضافه کرد: بنابر این دستور و جلوگیری از ترافیک، پلیس راهور با حضور در ورودی های کلانشهر کرج از ورود خودروهای حامل علم جلوگیری می‌کند و در صورت مشاهده، خودروی مربوطه به پارکینگ منتقل و به مدت یک ماه توقیف می‌شود.
شرق مطرح کرد: طبق روال هر سال، معابر شناخته شده در سطح شهرستان‌های تابعه مسدود می‌شوند؛ در مرکز استان البرز حدفاصل تقاطع مصباح تا میدان قدس، بلوار امامزاده حسن(ع)، میدان توحید و شهدا و تمامی معابر ورودی و خروجی به این معابر مسدود می‌شوند.
وی افزود: همچنین در محدوده بلوار امامزاده طاهر(ع)، پایین اتوبان، خیابان مقابل امامزاده مسدود می‌شود، از سمت بلوار ارم و فاز چهار مهرشهر به سمت امامزاده طاهر(ع)، بلوار هوشیار محدوده دفاع مقدس، در محدوده انقلاب و خیابان امامزاده محمد (ع) نیز محدودیت ترافیکی اعمال می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با اشاره به حضور هیأت‌های مذهبی مقابل مسجد جامع رجایی شهر، به صورت مقطعی در خیابان هشتم تا نهم اعمال محدودیت ترافیکی به صورت مقطعی انجام می‌شود تا امنیت عزادارن برقرار شود. امسال نیز مانند سنوات گذشته در روز عاشورا از کارخانه قند به سمت مصباح و از میدان امام حسین(ع) به مصباح مسدود می‌شود.
وی افزود: امسال نیز مانند سنوات گذشته در روز عاشورا هم از کارخانه قند به مصباح و هم از میدان امام حسین(ع) به مصباح مسدود می‌شود و نیز از دوربرگردان پمپ بنزین پرشیا پایین تر از تقاطع مصباح مسدود می‌شود. این محدودیت بستگی به جمعیت دارد که معمولا هر سال افزایش می‌یابد.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :مصباح
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking