۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶

ساخت 241 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز البرزی

ساخت 241 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز البرزی
گروه فرهنگی- رئیس مجمع خیرین مدرسه‌‌ساز البرز اعلام کرد: این مجمع طی ۶ سال فعالیت خود ۲۴۱ مدرسه را در مناطق کم‌برخوردار و پرجمعیت این استان ساخته است.

ساخت 241 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز البرزی

محمدرضا اسپرورین، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌‌ساز البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه این مجمع طی ۶ سال فعالیت خود ۲۴۱ مدرسه را در مناطق کم‌برخوردار و پرجمعیت این استان ساخته است، اظهارکرد: خیرین نیک‌اندیش برای ساخت این مدارس در البرز ۱۳۳ میلیارد تومان هزینه کردند.
وی افزود: مجمع خیرین مدرسه‌ساز البرز طی ۶ سال گذشته تاکنون یکصدهزار متر مربع به سرانه فضای آموزشی این استان افزوده است.
اسپرورین با اشاره به اینکه با کمک خیرین و دولت یک هزار کلاس درس در البرز در دست ساخت داریم، خاطرنشان کرد: با کمک خیرین و دولت در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ شاهد افتتاح ۱۶۰ کلاس درس جدید در استان خواهیم بود.
وی یادآورشد: برای تعمیر و نگهداری مدارس خیرساز درالبرز ضرورت دارد، خیرین نیک‌اندیش به عضویت انجمن اولیا و مربیان مدارس خیرساز استان درآیند.
این مسئول در ادامه به مشکل نبود زمین برای ساخت مدرسه به ویژه در کرج پرداخت و خواستار آماده‌سازی بستر مناسب خدمت برای مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی در این استان شد.
اسپرورین تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی کمبود فضاهای آموزشی در البرز را مهاجرت تشکیل می‌دهد به گونه‌ای که سالانه حداقل ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی این استان اضافه می‌شود.
وی گفت: در البرز خیرین مدرسه‌سازی وجود دارند که حدود یک سال از انتظار آن‌ها برای تامین زمین مدرسه می‌گذرد.
انتهای پیام

 

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking