۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۴

گزارش «فردا» از پایان هفته دوم لیگ برتر فوتبال؛

صدرنشینی مجدد استقلال خوزستان در شب توقف پرسپولیس و شکست استقلال+ جدول

صدرنشینی مجدد استقلال خوزستان در شب توقف پرسپولیس و شکست استقلال+ جدول
در پایان هفته دوم رقابت های لیگ برتر که با شکست استقلال برابر همنام خوزستانی و توقف پرسپولیس مقابل فولاد همراه شد، تیم استقلال خوزستان به صدر جدول رسید و در انتهای جدول رده بندی نیز نفت تهران با علی دایی قرار گرفت.
لیگ برتر   سرویس ورزشی فردا: رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری 8 مسابقه میان تیم های حاضر در لیگ به پایان رسید تا امتیاز تیم صدرنشین این رقابت ها 4 و امتیاز تیم قعر نشین یک باشد.  در پایان هفته دوم رقابت های لیگ برتر که با شکست استقلال برابر همنام خوزستانی و توقف پرسپولیس مقابل فولاد همراه شد، تیم استقلال خوزستان به صدر جدول رسید و در انتهای جدول رده بندی نیز نفت تهران با علی دایی قرار گرفت. 
  دو امتیازی که پرید فولاد با بازی بسته و تدافعی خود نیز نتوانست مانع از رسیدن گل شاگردان برانکو شود و آنها اگر کمی خوش شانس و البته بادقت عمل می کردند می توانستند به گل های بیشتر نیز دست یابند. با این حال فولاد که در بازی اول در خانه شکست خورده بود به یک امتیاز ارزشمند از آزادی رسید تا نعیم سعداوی به تیمش در بازی های آینده امیدوار شود.استادیوم آزادی                      تماشاگر: 50 هزار نفر
داور: سید مهدی سیدعلی  کمک داوران: آرمان اسعدی و مهدی عالیقدر

 

 پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سیدجلال حسینی، محسن ربیع خواه، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، امید عالیشاه، وحید امیری، فرشاد احمدزاده (پریمیوف 87) و علی علیپور (مهدی طارمی 67)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

فولاد:

 

مهرداد طهماسبی، مهرداد جماعتی، عبدالله کرمی، محمد اهل شاخه،یوسف وکیا، اکبرایمانی، ماتیاس چاگو، حمید بوحمدان، میلاد بدرقه (عبدالله ناصری 64)، محمود مطلق زاده (میلاد پاک پرور  57) و بهرام رشید فرخی
سرمربی: نعیم سعداوی

 

 

اخطار

 

 

کمال کامیابی نیا (52) - مهدی طارمی (73) از پرسپولیس

مهرداد طهماسبی (70) - میلاد پاک پرور (93) از فولاد

 

 

شرح گل

 

 

پرسپولیس 0 فولاد 1: (دقیقه 67، عبدالله ناصری): روی اشتباه بازیکنان پرسپولیس در خط حمله و از دست دادن توپ، ضد حمله برنامه ریزی شده فولاد شکل گرفت و عبدالله ناصری که تنها سه دقیقه قبل وارد زمین شده بود، در اولین فرار خود با عبور از ربیع خواه  و اشتباه این بازیکن موفق شد با ضربه ای دقیق بیرانوند را تسلیم کند.

 

پرسپولیس1 فولاد1: (وحید امیری، 74) : روی ارسال کمال کامیابی نیا و اشتباه مدافعان فولاد در دفع توپ، موقعیت فوق العاده ای نصیب امیری شد که این بازیکن با دیدی عالی اولین گل خودش و پرسپولیس را به ثمر رساند و بازی را به تساوی کشاند.

 


شرح بازی:


پرسپولیس در حالی که برای سه امتیاز این بازی و حضور در صدر جدول نقشه کشیده بود با بازی سراسر تدافعی فولاد کاملا غافلگیر شد و نتوانست از سد لایه های دفاعی تیم نعیم سعداوی عبور کند و در نهایت روی اشتباه بازیکن این تیم به گل دست یافت. با این حال فرصت سوزی های تیم برانکو از فصل گذشته به این فصل نیز منتقل شده و اینبار وحید امیری در کنار مهدی طارمی، امید عالیشاه و پریمیوف فرصت های این تیم را یکی پس از دیگری در کنار فرشاد احمدزاده از دست دادند.
فولاد اما با استفاده از بازیکنان سرعتی و استفاده از طول زمین در ضدحملات در نیمه دوم موفق عمل کرد و به چیزی که مورد نظرش بود نیز دست یافت تا این پرسپولیس باشد که نه برای گل برتری که برای به تساوی کشاندن بازی بجنگدد و در نهایت روی اشتباه مدافع حریف به گل دست یابد.
فولاد با این تساوی به اول امتیاز فصل خود رسید و پرسپولیسی ها نیز چهارمین امتیاز فصل خود دست یافتند تا در هفته سوم در تبریز گسترش فولاد را پیش روی خود ببینند و ذوب نیز برای نعیم سعداوی نقشه جدید در ذهن داشته باشد.

 

بازیکن برتر:

 


عبدالله ناصری که در دقیقه 74 به زمین آمد تمام معادلات را به سود تیم خود پایان داد و فولاد که در نیمه اول حتی موفق به نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس نشده بود با حضور این بازیکن نه تنها لحظاتی به گل برتری نیز دست یافت، که در دقایق بعدی با ضدحملات خود مدافعان این تیم را با مشکل مواجه کرد. تکنیک و سرعت این بازیکن در دقایق پایانی موجب شد تا فولاد از زیر فشار پرسپولیسی ها کاملا خارج شود و فرصت هایی نیز داشته باشد.

 

 

 

اتفاق ویژه:

 


خریدهای پر سر و صدای پرسپولیس در این بازی عملکرد ناموفقی داشتند تا هجمه ها به سوی مدیران این تیم بیشتر شود. محسن ربیع خواه که یکی از خریدهای پرحاشیه این تیم محسوب می شود روی گل فولاد کاملا مبتدیانه عمل کرد و در باقی صحنه ها نیز ضعف بزرگ خودش را نمایان کرد. پریمیوف نیز با حضور خود نتوانست کارگشای این تیم باشد و دو موقعیت فوق العاده گلزنی را در دقایق پایانی از دست داد تا این تیم در رسیدن به گل برتری ناکام باشد. پر شدن استادیوم آزادی با توجه به ظرفیت اعلامی مدیران این مجموعه یکی از اتفاقات خوبی بود که با توجه به برگزاری این دیدار در روز وسط هفته رخ داد و نوید لیگ پرتماشاگر را داد.

 

 

 

دقایق حساس

 

 

دقیقه 3: ارسال ضربه ایستگاهی از سوی مسلمان با پاس ماهینی در محوطه جریمه برای کامیابی نیا همراه شد که ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 5: ارسال امید عالیشاه از جناح چپ در حالی که فرشاد احمدزاده در تیر دو در انتظار توپ بود با مهار طهماسبی بی نتیجه ماند.

دقیقه 5: محسن مسلمان به دلیل مصدومیت باعث قطع بازی شد. هافبک جوان پرسپولیسی ها بعد از مداوا توسط کادرپزشکی به زمین بازی بازگشت.

دقیقه 7: ارسال بلند حسین ماهینی بعد از عبور از بالای سر مدافعان فولاد در موقعیتی مناسب در اختیار عالیشاه قرار گرفت که ضربه سر این بازیکن به زیر توپ باعث شد توپ با اختلاف زیاد به بیرون رود.

دقیقه 10: ارسال بلند با پرتاب اوت دستی از سوی حسین ماهینی بار دیگر فرصت سرزنی را در اختیار عالیشاه قرار داد که ضربه او به راحتی در اختیار طهماسبی قرار گرفت.

دقیقه 13: حمید بوحمدان از میانه میدان به قصد دروازه شوت زد که ضربه بی رمق این بازیکن به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 19: شوت از راه دور و از فاصله 30 متری را ربیع خواه به سمت دروازه فولاد نواخت که طهماسبی با دفع ناقص خود فرصت را در اختیار امیری قرار داد اما ضربه شماره 19 پرسپولیس از زاویه تقریبا بسته راهی به دروازه نیافت و از کنار تیرک دوم به بیرون رفت.

دقیقه 24: ارسال ضربه ایستگاهی مسلمان به محوطه جریمه بعد از دفع ناقص طهماسبی در شش قدم نصیب وحید امیری شد و این بازیکن در حالتی نامتعادل ضربه اش را نواخت که توپ به بیرون رفت. این در حالی بود که به نظر می رسید بوحمدان از پشت سر این بازیکن را شارژ کرده است و می توانست خطای پنالتی اعلام شود.

دقیقه 27: ارسال قطری و زمینی امید عالیشاه به قصد استفاده وحید امیری می توانست فرصت مناسبی برای سرخپوشان باشد که مدافع فولاد در آخرین لحظه توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 28: پاس عرضی مسلمان به شش قدم، با ضربه علیپور و برخورد به طهماسبی در یک رفت و برگشت و در حالی که موقعیت فوق العادهی ای برای گلزنی پرسپولیس محسوب می شد با دخالت و مهار طهماسبی همراه شد.

دقیقه 29: یک حرکت تمرین شده در ضربه ایستگاهی در ادامه با ارسال بیرون پای مسلمان در شش قدم و اشتباه طهماسبی فرصت خوبی نصیب علیپور کرد که این بازیکن نتوانست ضربه نهایی را به خوبی بزند و توپش به بیرون رفت.

دقیقه 33: ضربه ایستگاهی به دلیل خطا روی امید عالیشاه را مسلمان به محوطه جریمه فرستاد که در ادامه محمد انصاری از پشت محوطه جریمه با شوتی روی پا دروازه طهماسبی را هدف قرار داد که ضربه اش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 34: ضربه وحید امیری از کنج محوطه جریمه در حالی که طهماسبی نیز به سمت توپ شیرجه رفته بود با اختلاف کمی از تیرک افقی به بیرون رفت.

دقیقه 36: بوحمدان به قصد نفوذ از جناح راست با تکل ماهینی متوقف شد که این ضربه ایستگاهی را مهرداد جماعتی به سمت دروازه ارسال کرد اما بیرانوند با خروجی مطمئن آن را مهار کرد.

دقیقه 42: روی خطایی که جماعتی روی فرشاد احمدزاده مرتکب شد، سرخپوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که این فرصت نیز سودی برای آنها نداشت.

دقیقه 48: ارسال مواج امید عالیشاه با اشتباه طهماسبی در دفع توپ فرصت را در اختیار امیری در شش قدم قرار داد که این بازیکن در حالتی نامتعادل به توپ ضربه زد که با برخورد به مدافع فولاد تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 49: ارسال کرنر به بیرون محوطه جریمه برای استفاده محسن مسلمان با ضربه پای راست این بازیکن توپ را با اختلاف به بیرون فرستاد.

دقیقه 52: یک اشتباه از سوی پرسپولیسی ها توپ را در فضای مناسب ضد حمله در اختیار مطلق زاده قرار داد که این بازیکن با خطای کامیابی نیا متوقف شد و داور یک کارت زرد به هافبک تدافعی پرسپولیس داد.

دقیقه 54: ارسال مناسب از سوی امید عالیشاه با ضربه فرشاد احمدزاده همراه شد که توپ به تور کناری دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 55: فرار محسن مسلمان به عمق خط دفاعی فولاد و پاس در عمق او برای امید عالیشاه با ضربه این بازیکن از روی خط هجده قدم همراه شد که طهماسبی این بار توپ را بخوبی مهار کرد.

دقیقه 58: ارسال دیدنی حسین ماهینی با ضربه سر فوق العاده امید عالیشاه از روی خط دروازه با واکنشی فوق استثنایی از سوی طهماسبی همراه شد تا این تیم بهترین فرصت گلزنی اش را اینگونه از دست بدهد.

دقیقه 62: ضربه راه دور میلاد بدرقه بدون اینکه دروازه علیرضا بیرانوند را با خطر مواجه کند از خط عرضی عبور کرد.

دقیقه 69: مهدی طارمی در اولین ضربه اش به توپ از پشت محوطه جریمه شوت بی دقتی به سمت دروازه زد که با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 71: باز هم ناکامی مهدی طارمی و اینبار هم در حالی که قصد پاس از پشت محوطه جریمه به امیری را توپش توسط مدافعان فولاد بلاک شد.

دقیقه 73: در حالی که مهدی طارمی در سومین حرکت خود در زمان حضورش توپ ارسالی امید عالیشاه را به بدن مدافع فولاد کوبیده بود در برگشت قصد گرفتن پنالتی داشت که سیدعلی، داور این بازی به او کارت زرد نشان داد.

دقیقه 82: امید عالیشاه بعد از یک توپ ربایی در محوطه جریمه از گوشه سمت راست ضربه اش را نواخت که توپ موازی با خط دروازه در نهایت   به بیرون رفت.

دقیقه 87: مهدی طارمی با یک سر توپ خوب مدافع روبرویش را از پیش برداشت و ضربه فنی اش را به سمت دروازه زد که توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 88: پرتاب اوت وحید امیری موقعیت مناسبی در اختیار پریمیوف قرار داد که این بازیکن فرصت فوق العاده را از شش قدم با ضربه سر به بیرون زد.

دقیقه 2+90: روی اشتباه مهرداد طهماسبی در مهار توپ، مهدی طارمی در شش قدم و زاویه بسته صاحب توپ شد و آن را برای عالیشاه ارسال کرد که ضربه سر شماره 2 پرسپولیس از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 3+90: روی خطایی که در گوشه خط طولی روی امیری انجام شد پرسپولیسی ها صاحب ضربه ایستگاهی شدند که ارسال مسلمان بعد از دخالت مدافعان حریف با ضربه سر کامیابی نیا راهی به دروازه نیافت.

 

 

دقایق حساس

 

 

* مطابق همیشه و بعد از درگذشت هادی نوروزی، هواداران این تیم در دقیقه 24 یاد و خاطره کاپیتان شماره 24 ابدی خود را زنده نگه داشتند.
* در میانه های زمان نیمه دوم تماشاگران با اعتراض به نعیم سعداوی عملکرد تدافعی او را در این بازی مورد انتقاد قرار دادند.

  قهرمان به صدر بازگشت در بازی مهم هفته هم نامان آبی پوش تهرانی و اهوازی در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف یکدیگر می روند، باید دید از این بازی مهم و حساس منصوریان می تواند اولین سه امتیازش در لیگ شانزدهم را به دست می آورد یا برد برای خوزستانی خواهد بود ؟ شاید با تقسیم امتیاز ها بازی به پایان برسد.


ساعت: 20:45، یکشنبه 10/5/95
 ورزشگاه غدیر، تعداد تماشاگر:


داور : موعود بنیادی فر- سعید قاسمی – فرزاد بهرامی – امید سعید فر 

 

 


 


استقلال خوزستان:

 

 

رافائل روبالو، عقیل کعبی، محمد طیبی، پیمان شیرزادی (جانفزا 80)، سید جلال عبدی، میثم دورقی، عزت اله پورقاز، فرشاد سالاروند (علی اصغر عاشوری 68)، مهدی مومنی (دیوید سیلوا 93)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی
سرمربی: سید سیروس پورموسوی

 


استقلال تهران:

 

 

مهدی رحمتی، هرایر مگویان (میثم مجیدی 81)، محمد حسین کنعانی زادگان، رابسون، وریا غفوری، فرشید باقری (علی قربانی 62)، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی (فرشید اسماعیلی 88)، جابر انصاری، کاوه رضایی و خسرو حیدری
سرمربی: علیرضا منصوریان

 

 

شرح گل ها

 

 

١-٠(استقلال خوزستان-حسن بیت سعید): شوت از راه دور میثم دورقی را سید مهدی رحمتی برگشت داد و توپ به حسن بیت سعید رسید؛ وی پس از یک سر توپ ضربه را به سمت دروازه استقلالی ها زد که بعد از برخورد به محمد حسین کنعانی زادگان وارد دروازه استقلال تهران شد.

 

 


 

١-١( استقلال تهران-کاوه رضایی): سانتر زیبای خسرو حیدری از سمت راست را کاوه رضایی به زیبایی با ضربه سر به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

 

 


 

٢-١(استقلال خوزستان-حسن بیت سعید): پاس علی اصغر عاشوری به مهدی مومنی رسید؛ حرکت زیبا و ضربه زیبای این بازیکن را رحمتی برگشت داد و در برگشت بیت سعید دروازه استقلال را باز هم باز کرد.

 

 

شرح بازی: 

 


استقلال خوزستان و استقلال تهران در حالی به مصاف هم رفتند که هر دو در هفته اول بهتساوی رسیده بودند، در ابتدای بازی توپ و زمین برای خوزستانی‌ها بود اما جابر انصاری دو بارپشت مدافعین تیم خوزستانی فرار کرد اما ضربات وی راهی به گل پیدا نکرد.

پس از این بازی کمی آرام‌تر شد تا اینکه در دقیقه 25 ابتدا ضربه میثم دورقی و سپس شوت بیت سعید و اشتباه مشترک کنعانی زادگان و رابسون باعث شد استقلال خوزستان از حریف خود پیش بیفتد.

ادامه بازی دو تیم حملات جسته و گریخته‌ای داشتند که هیچ کدام موفق به گلزنی نشدند تا در پایان نیمه اول شاگردان سید سیروس پورموسوی با برد زمین را ترک کنند.
 
در نیمه دوم این استقلالی ها بودند که بازی را دست گرفتند، علی قربانی تعویض منصوریان بود تا حملات این تیم ادامه دار باشد، سانتر زیبای خسرو حیدری و ضربه کاوه رضایی باعث شد تا بازی به تساوی کشیده شود. بعد از این گل پورموسوی با آوردن فرشاد جانفزا و بیرون آوردن یک مدافع تیمش را هجومی تر کرد و مزد این تصمیمش را با گل حسن بیت سعید گرفت.

 

 

 

بهترین بازیکن:

 

 

مهدی مومنی بازی بسیار خوبی در بازی انجاغم داد و روی گل دوم تاثر بسزایی داشت و لقب بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. همچنین حسن بیت سعید با زدن دو گل بازهم خط و نشان برای آقای گلی کشید.

 

 


اتفاق ویژه:

 

 

به مانند فینال حذفی که بخشش سید مهدی رحمتی سودی برای استقلالی ها نداشت، رحمتی با بخشش کمیته انضباطی در این بازی حاضر شد اما دو گل خورد تا استقلال در حضور او شکست بخورد.

 

 

 

دقایق حساس

 

 

دقیقه ٦: پاس پشت مدافع استقلالی ها به جابر انصاری رسید اما وی در حالت تک به تک توپ را به اوت زد.

دقیقه ١٢: پاس زیبای کاوه رضایی به جابر انصاری رسید اما روبالو در حالت تک به تک توانست توپ انصاری را به کرنر فرستاد.

دقیقه ١٣: شوت مگویان از سمت چپ محوطه ١٨ قدم به بیرون رفت.

دقیقه ٢١: شوت از راه دور جابر انصاری با اختلاف از دروازه استقلال خوزستان بیرون بود.

دقیقه ٣٢: سانتر خطرناک مگویان از سمت چپ بدون برخورد با کسی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ٣٩: شوت از راه دور رحیم زهیوی پس از پاس مومنی را سید مهدی رحمتی با یک دست به اوت فرستاد.

دقیقه ٤٢ : ضربه راه دور فرشاد سالاروند با اختلاف کم به بیرون رفت؛ این درحالی بود که رحمتی درون دروازه نظاره گر این شوت بود.

دقیقه ٤٣: سانتر مگویان از سمت چپ راکاوه رضایی می خواست با حرکت آکروباتیک به گل تبدیل کند اما توپ به بیرون رفت.

دقیقه ٥٧: شوت سرکش میثم دورقی از راه دور با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه٦٠: ضربه آزاد زیبای شیرزادی را سید مهدی رحمتی با مشت دور کرد.

دقیقه٦٥: سانتر از سمت راست علی قربانی را کاوه رضایی می خواست به گل تبدیل کند اما با دخالت مدافع استقلال خوزستان به کرنر رفت.

دقیقه ٦٥: سانتر مواج خسرو حیدری را علیرضا قربانی با ضربه سر شلیک کرد اما روبالو به زیبایی توپ را بیرون کشید و در ادامه چندین موقعیت را بازهم استقلالی ها از دست دادند.

 

 

در حاشیه

 

 

*پیش از شروع بازی فرج الله یثربی با دستگاه WBGT  دمای هوا را چک کرد و مشخص شد که بازی نیاز به دو وقت استراحت در دقایق 30 و 75 دارد.
* تماشاگران استقلال با نصب بنری در استادیوم غدیر استقال ویژه ای از منصوریان سرمربی آبی ها انجام داده اند.
*همچنین تماشاگران در هنگام ورود علی چینی و محمد خرمگاه به زمین به شدت آنها را تشویق کردند.

*سید مهدی رحمتی به همراه حسین حسینی برای گرم کردن به زمین آمدند که دو استقبال متقاوت را در پی داشت، هواداران استقلال تهران بسیار رحمتی را تشویق کردند.
*بیش از 1000 هوادار برای استقلال خوزستان تا کنون به ورزشگاه آمده اند که اکثر آنها با لباس فولاد در ورزشگاه حضور دارند.

*هواداران استقلال خوزستان به شدت منصوریان، رحمتی و بازیکنان خوزستانی استقلال را تشویق می کنند و تعداد زیادی بنر همراه با خود به ورزشگاه آورده اند.

*سید جواد نعمتی نژاد مدیرعامل استقلال خوزستان پیش از بازی با کادرفنی و بازیکنان تیمش خوش و بش کرد.

*تماشاگران استقلالی حاضر در استادیوم بیشتر از هر بازیکن دیگری بختیار رحمانی را تشویق کردند تا به او در آستانه این بازی حساس روحیه بدهد.
*در حالی که حدود نیم ساعت دیگر بازی استقلال برابر استقلال خوزستان آغاز می شود حدود 3 هزار هوادار استقلال در ورزشگاه غدیر حضور دارند.

*بنری با مضمون استقلال محبوب بهبهان در ورزشگاه توسط هواداران نصب گردیده است، بهنام برزای بازیکن استقلال خوزستان بهبهانی است.

*ساعت ٢٠:٢٠ چراغهای ورزشگاه  غدیر روشن شد.

* پیش از شروع بازی عزت الله پورقاز به سمت منصوریان رفت.

* رنگ پیراهن منصوریان بسیار شبیه لباس داوران بود و به همین دلیل کاور زرد رنگ بر تن کرد.

* سید سیروس پورموسوی ، روشنایی و سیروس نعمتی نژاد سمت هواداران رو بروی جایگاه رفتند و از انها خواستند تا فقط به تشویق تیم خود به پردازند و به کسی بی احترامی نکند.

* رنگ پیراهن منصوریان بسیار شبیه لباس داوران بود و به همین دلیل کاور زرد رنگ بر تن کرد.

* سید سیروس پورموسوی ، روشنایی و سیروس نعمتی نژاد سمت هواداران رو بروی جایگاه رفتند و از انها خواستند تا فقط به تشویق تیم خود به پردازند و به کسی بی احترامی نکند.
*پورکیانی با حضور در جایگاه خبرنگاران به خبرنگاران خوش آمد گویی کرد.

* داور بازی در دقایق ٢٨ و ٧٠ بازی به دلیل گرمای هوا وقت استراحت اعلام کرد.

*پیش از اینکه میثم مجیدی به بازی برود از سید سیروس پورموسوی رخصت گرفت. مجیدی یک فصل در استقلال خوزستان بازی کرده است.

  تساوی در دربی خشن  برای سیاه جامگان ایوب کلانتری ( 55ـ پنالتی) و برای پدیده معین عباسیان موفق به گلزنی شدند تا مشهدی ها امتیازها را تقسیم کرده و 4 امتیازی بشوند.


هفته دوم لیگ شانزدهم، ساعت 19 ورزشگاه ثامن مشهد/ تعداد تماشاگران: 3100 نفر
داور: سید احمد صالحی      کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد عطایی

 

کارت زرد


حسین بادامکی (23)، علی عسگری (28) مصطفی احمدی(45) از سیاه جامگان

محمدرضا خرسندنیا(78) معین عباسیان (88) از پدیده؛


پدیده:

 

شهاب گردان، ابوالحسن جعفری، وارزادات هارویان، محمدحسین مرادمند، محمدرضا ناصحی، محمدرضا خرسندنیا (81 فریبرز گرامی)، مهرداد کفشگری(57 کریم احمدی)، حسین زامهران(66 محمدعلی مردانی)، معین عباسیان، محسن یوسفی و یونس شاکری
سرمربی: رضا مهاجری


سیاه جامگان:

 

محمدناصرى، رضا نور محمدى، محمدرضا خانزاده،میثم حسینى، عباس کاظمیان، مصطفی احمدى، حسین بادامکی(55 عباس عسگری(83 سعید مرادی))، حمید رضا على عسگر، روح اله سیف الهى، ایوب کلانترى و رضا درویشى
سرمربی: فرهاد کاظمی

 

شرح بازی:


دو تیم سیاه جامگان و پدیده پس از حملاتی که روی دروازه یکدیگر تدارک دیدند در نهایت بازی را با تساوی یک بر یک به پایان رساندند.
یکی از بازی های حساس هفته دوم لیگ برتر، بدون شک دربی مشهد بود، دیداری که دو تیم سه امتیازی هفته اول به سراغ یکدیگر رفتند و به دنبال کسب ششمین امتیاز خود بودند، این بازی با حملات تیم سیاه جامگان آغاز شد و 10 دقیقه ابتدایی بازی را باید از آن این تیم دانست،  اما پس از آن بازیکنان تیم پدیده توانستند پیش بیایند و در بازی موازنه به وجود بیاورند،
اما از دقیقه 25 به بعد بازهم یاران کاظمی میل بیشتری به باز کردن دروازه حریف پیدا کردند و با هجوم های علی عسگری هوای دروازه پدیده را در سر پروراندند و در موقعیت های مختلفی دروازه حریف را با خطر مواجه کردند، خطراتی که در نهایت سودی برای این تیم نداشت و ضدحملات پدیده نیز بدون خطر باقی ماند تا دو تیم با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم هم در ابتدا این سیاه جامگان بود که حملات خود را روی دروازه حریف آغاز کرد و در نهایت نیز توانست روی حرکت انفجاری بازیکن موفق خود یعنی علی عسگری به یک پنالتی دست پیدا کند و سپس از حریف پیش بیفتد، اما پس از گل این پدیده بود که موفق شد به سوی دروازه حریف بیاید و حملات خود را بیشتر کند. در دقایق میانی نیمه دوم پدیده حاکم بلامنازع بازی محسوب می شد و در نهایت نیز توانست با فشار زیادی که روی دروازه حریف آورد موفق شد بازی را به تساوی برساند.
این بازی در نهایت با تساوی به پایان رسید تا در نهایت دو تیم مشهدی حاضر در لیگ برتر با 4 امتیاز و نتایج یکسانی بازی های لیگ شانزدهم را به پیش ببرند.

 

شرح گل ها:

 

پدیده 0 سیاه جامگان 1 (ایوب کلانتری، دقیقه 55): ضربه پنالتی که توسط علی عسگری برای سیاه جامگان به دست آمد را ایوب کلانتری به سوی دروازه پدیده نواخت و اولین گل این تیم را به ثمر رساند.

 

پدیده 1 سیاه جامگان 1 (معین عباسیان، دقیقه 81) : بالاخره عباسیان موفق شد روز خوب خود را تکمیل کند، وی در این دقیقه ضربه زیبایی را روی دروازه سیاه جامگان ارسال کرد اما این توپ از بالای دستان دروازه بان سیاه جامگان وارد دروازه این تیم شد.

 

 


 

 

 

بهترین بازیکن:

 

معین عباسیان هافبک پرتلاش پدیده بهترین بازیکن میدان بود و با نمایش خستگی ناپذیری اش بارها دروازه سیاه جامگان را با خطر مواجه کرد. در تیم سیاه جامگان هم حمیدرضا علی عسگری  نمایش دلپدیری داشت.

 

اتفاق ویژه:

 

عباس عسگری مهاجم جنوبی سیاه جامگان که در نیمه دوم در دقیقه 55 به میدان آمده بود در دقیقه 83 تعویض شد. او بعد از گلزنی در بازی اول در حد انتظار فرهاد کاظمی نمایش نداد و تعویض شد.


دقایق حساس:


دقیقه 2 – ضربه محکم کاظمیان از بیرون محوطه جریمه از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه 4 – سانتر مشهدی ها از جناح راست روی دروازه پدیده ایجاد خطر کرد اما این توپ به علی عسگری نرسید تا وی بتواند برای تیمش گلزنی کند.
دقیقه 8 – نفوذ علی عسگری از جناح چپ و ضربه محکم وی دروازه پدیده را با خطر جدی مواجه کرد اما گردان این توپ را مهار کرد.
دقیقه 13 – ارسال بازیکنان پدیده و ضربه سر شاکری روی دروازه حریف خطرناک بود اما این توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 16 – نفوذ پدیده ای ها از جناح راست و ضربه معین عباسیان با اختلاف کمی از کنار دروازه ناصری به بیرون رفت.
دقیقه 26 – حرکت علی عسگری در میان مدافعان پدیده با ضربه محکم وی ادامه یافت اما این توپ به کرنر رفت.

دقیقه 34 – سانتر کلانتری از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر مهاجم سیاه جامگان روبرو شد اما گردان این توپ خطرناک را مهار کرد.
دقیقه 34 – حرکت علی عسگری چیزی نمانده تا یک گل برای یاران کاظمی در پی داشته باشد اما ضربه چیپ او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 36 – یک بار علی عسگری از جناح چپ نفوذ کرد و ارسال بلند خود را برای بازیکنان خودی فرستاد اما این توپ که روی دروازه پدیده آمده بود توسط گردان مهار شد.

دقیقه 44 – شوت راه دور و ناگهانی ناصحی با اختلاف کمی از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه 48 – شوت حسین بادامکی از بیرون محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه 49 – مهمترین اتفاق این بازی در این دقیقه به وقوع پیوست و ضربه ایستگاهی پدیده را که توسط معین عباسیان نواخته شد به تیر دروازه سیاه جامگان برخورد کرد و توپ ریباند را شاکری با ضربه سر به سوی دروازه ناصری زد اما این توپ هم به تیر افقی برخورد کرد تا پدیده ای ها در ضربه به تیر دروازه دبل کنند.

دقیقه 53 – نفوذ حمیدرضا علی عسگر و خطای حسن جعفری، سیاه جامگان را صاحب یک پنالتی کرد.

دقیقه 65 – حمله خطرناکی از بازیکنان پدیده، باعث به خطر افتادن دروازه سیاه جامگان شد اما خروج به موقع ناصری مانع از گل شدن این توپ شد.
دقیقه 68  – ضربه ایستگاهی دیگری از پدیده ای ها را معین عباسیان به سوی دروازه سیاه جامگان زد اما این توپ توسط ناصری مهار شد.
دقیقه 71 – ارسال عباسیان برای مهاجمان پدیده این تیم را در موقعیت گلزنی قرار داد اما این توپ توسط میثم حسینی دور شد.
دقیقه 73 – بازهم معین عباسیان و بازهم یک ضربه ایستگاهی دیگر روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد اما ناصری این توپ خطرناک را دفع کرد.


در حاشیه:


*محمدرضا مهاجری هنگام ورود به زمین مورد تشویق تماشاگران هر دو تیم پدیده و سیاه جامگان قرار گرفت.
*با وجود اینکه بازی آغاز شده اما همچنان تماشاگران در حال ورود به ورزشگاه هستند.
*در حالی که تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه خوشبینانه به هزار نفر می رسد و استقلال خوبی از دربی مشهد نشده اما خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیشترین تعداد ممکن و از رسانه های مختلف جهت پوشش بازی خود را به استادیوم ثامن رسانده اند. نکته ای که تا پیش ازین کم سابقه بوده و همین امر حساسیت های بالای دربی مشهد را نشان می دهد.
*در این بازی نیز از تبلیغات دور زمین خبری نیست.

*حسین بادامکی که فصل گذشته در تیم پدیده حضور داشت پیش از آغاز بازی به سراغ نیمکت این تیم رفت و با عوامل تیم پدیده به خوش و بش گرمی پرداخت.
*کاپیتان سابق پرسپولیسی ها، رضا نورمحمدی در این بازی برای اولین بار در ترکیب سیاه جامگان قرار گرفت.

*تماشاگران سیاه جامگان همچنان به تشویق تیم مورد علاقه شان با نام ابومسلم اصرار دارند.
*جمعیت حاضر در ورزشگاه به دو هزار نفر رسیده است.
*کیفیت نه چندان مناسب بازی و درگیری های زیاد بازیکنان دو تیم مورد پسند تماشاگران حاضر در ورزشگاه نیست و آنها بازی هجومی تری را از دو تیم درخواست دارند.
*داور بازی با سوت های زیاد بازی را از سرعت انداخته است. موضوعی که مورد اعتراض هر دو مربی قرار گرفته است.

*با وجود اینکه پدیده میزبان دربی مشهد محسوب می شود اما طرفداران این تیم کمتر از سیاه جامگانی ها بنظر می رسد.
*طرفداران سیاه جامگان با حرارت  بیشتری تیم مورد علاقه شان را تشویق می کنند.
*با وجود مصدومیت یکی از بازیکنان سیاه جامگان بازیکن صاحب توپ پدیده از میانه های زمین اقدام به زدن ضربه به سمت دروازه مشکی پوشان کرد که همین مساله اعتراض سیاه جامگانی ها و درگیری میثم حسینی با بازیکن پدیده در پی داشت.

*بازیکن ساحل عاجی که به تازگی قرارداد خود را با پدیده امضا کرده است در بین تماشاگران حاضر است و بازی هم تیمی هایش را از نزدیک می بیند.
*سوبا که سابقه بازی در لیگ ارمنستان را دارد مورد توجه تماشاگران قرار گرفته است به طوری که فوتبالدوستان مدام با او سلفی می گیرند. همین مساله در نهایت باعث شد هم تیمی های سکونشین او جایش را تغییر دهند.
*میلاد غریبی، بازیکنی که در فصل گذشته دچار مصدومیت شدید و پارگی رباط  صلیبی شده بود لنگ لنگان خود را به میان تماشاگران رساند تا نظاره گر کار پدیده ای ها در دربی باشد.

*در دقیقه 52 درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم شکل گرفت، در این دقیقه خانزاده که در درگیری های هوایی مدام با مدافع ارمنی پدیده در تقابل است با یکدیگر درگیر شدند که با دخالت سایر بازیکنان این درگیری خاتمه یافت.  
*پس از به ثمر رسیدن گل سیاه جامگان، بازیکنان این تیم به سوی نیمکت خود رفتند و به شادمانی پرداختند.
*تعلل داور چهارم در بالا بردن تابلوی تعویض کفشگری را که با مصدومیت مواجه شده بود و قصد بیرون آمدن از زمین را داشت بشدت عصبانی کرده بود. سرآسیابی هم به این مساله اعتراض داشت.

*میثم حسینی و خرسندنیا بعد از چندین بار درگیری روی یک صحنه مدتی را به هم پیچیده بودند. داور به هر دو نفر تذکر داد.
*ضربات معین عباسیان آنقدر خوب و خطرناک بوده اند که کاظمی از کنار زمین نسبت به خطاهای بازیکنانش اعتراض کند و از آنها بخواهد به معین کاشته نرهند.

*مصدومیت گاه و بیگاه بازیکنان سیاه جامگان اعتراض هواداران پدیده را به همراه داشته است. آنها معتقدند حریفشان قصد دارد بازی را از جریان بیاندازد تا از زیر فشار حملات پدیده رها شود.

* معین عباسیان بعد از گلزنی و به تساوی کشاندن بازی شادی گل طولانی و مفصلی داشت و برای حضور در روی نیمکت در آغوش روشنگر گلر قدیمی تیم رفت.
*خرسندنیا بعد از تعویض به سمت فرهاد کاظمی  رفت.

*خطای شدید معین عباسیان روی رضا درویشی در دقیقه 87این مهاجم جنوبی را به شدت مصدوم کرد. درویشی از مصدومیتی کهنه رنج می برد. البته او بعد از مدتی دوباره بعد از لحظاتی به زمین بازگشت

   ناکام در سه امتیازی

بازگشت حسین فرکی به اصفهان نیز برای او با کسب سه امتیاز همراه نبود تا او بعد از شکست برابر پرسپولیس در هفته دوم برابر ذوب به تساوی دست یابد و اینگونه روند تیمش را در پیش گیرد. برای ذوبی ها نیز مسیر فصول گذشته ادامه داشت و آنها همچنان در هفته های ابتدایی لیگ ناکام هستند و در زمین خود نیز نتوانستند به برتری دست یابند


هفته دوم لیگ شانزدهم ـ ساعت19:30
ورزشگاه فولادشهر ـ تماشاگر:
داور: بیژن حیدری کمک ها: حسین رحیمی پور و علی اکبر نوری

 

کارت زرد:

 

جونیور (40)، ترابی(55)، الکساندرو(71) از سایپا

احسان پهلوان(25) از ذوب آهن؛


ذوب‌آهن:

رشید مظاهری ـ علی حمام، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهرداد قنبری، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر( 65 محمد رضا حسینی) ، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده، مرتضی تبریزی (81 یاسر فیضی)، محمدرضا عباسی (70 جری بنگستون) .
سرمربی: یحیی گل‌محمدی


سایپا:

الکساندر فیلیپ، جونیور، سعید لطفی، سیامک کوروشی، امید خالدی، روزبه شاه‌علیدوست، حامد شیری، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده(89 ابراهیم صادقی)، غلامرضا رضایی، مسعود حسن‌زاده‌( 78 علی زینالی).
سرمربی: حسین فرکی

 

شرح بازی:


مهدی ترابی به عنوان یکی از بازیکنان جوان و ملی پوش سایپا زننده گل نارنجی پوشان بود و در سمت مقابل نیز مهدی رجب زاده با استفاده از تجربه بالایش دو گل زیبا در فولادشهر به ثمر رساندند تا دو تیم به تساوی قناعت کنند.
در حالی که نیمه اول این بازی از نظر فنی و ایجاد موقعیت با فقر همراه بود، دو تیم در 45 دقیقه دوم تلاش زیادی برای رسیدن به دروازه یکدیگر داشتند و در نهایت مهدی ترابی موفق شد با حرکتی دیدنی دروازه رشید مظاهری را باز کند، در ادامه ذوبی با اضافه کردن به حملات خود در حالی که نارنجی پوشان با اتلاف وقت در تلاش برای متوقف کردن حریف بودند توانستند روی یک ضربه ایستگاهی و با استفاده از تجربه مهدی رجب زاده به گل تساوی دست یابند.
سایپا البته می توانست در دقایق پایانی و روی ضربه آکروباتیک شاه علی دوست به گل پیروزی برسد که واکنش فوق العاده رشید مظاهری مانع از این اتفاق شد تا هر دو تیم در دومین بازی شان نیز در کسب برد ناکام باشند.

 

 


 

 

شرح گل‌ها:

 

ذوب آهن 0 سایپا 1 : (دقیقه 63، مهدی ترابی): وینگر تکنیکی سایپا بعد از جا گذاشتن یک مدافع سبزپوش در گوشه محوطه جریمه و از زاویه ای بسته موفق شد توپ را از میان پای مظاهری عبور دهد و تیمش را پیش بیندازد.

 

ذوب آهن 1 سایپا 1: (دقیقه 84، مهدی رجب زاده): مهدی رجب زاده موفق شد از روی ضربه ایستگاهی از فاصله 20 متری دروازه الکساندر را باز کند و نتیجه را به تساوی بکشاند.

 

بازیکن برتر:


هر دو گلزن این دیدار عملکرد فوق العاده ای از خود به جا گذاشتند و مهدی ترابی با حرکات تکنیکی اش بیشتر حملات تیمش را پی ریزی کرد و در نهایت نیز گلی زیبا به نام خودش در این بازی ثبت کرد. مهدی رجب زاده هم که کوه تجربه محسوب می شود از اشتباه دروازه سایپا به خوبی استفاده کرد و گل تساوی شاگردان یحیی گل محمدی را به نام خود کرد. با این حال رشید مظاهری و الکساندر نیز هر کدام یک فرصت فوق العاده را از مهاجمان حریف گرفتند تا سهمی در این نتیجه داشته باشند. با این حال مهدی رجب زاده با توجه به نقش ویژه اش در حملات ذوب و حضوری فعال در ترکیب این تیم به عنوان مرد برتر زمین معرفی می شود.

 

اتفاق ویژه:


رشید مظاهری که جزو گزینه های کارلوس کی روش برای حضور در تیم ملی نیز محسوب می شود در دومین هفته پیاپی نیز نتوانست دروازه اش را بسته نگه دارد و در این بازی نیز گلی دور از انتظار دریافت کرد. بعد از جاگیری بد او در هفته گذشته و در دیدار برابر سیاه جامگان که منجر به دریافت گل ذوبی ها شد او در این بازی نیز از زاویه ای کاملا بسته مغلوب تیزهوشی ترابی شد و تیمش گل دریافت کرد.
جری بنگستون نیز در دومین بازی اش برای یحیی گل محمدی پایش به گلزنی باز نشد تا ذوب که دو مهاجم خود را در این فصل از دست داده توسط یکی از مسن ترین بازیکنان لیگ به گل برسد و رجب زاده کارگشای آنها باشد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 12: مرتضی تبریزی قصد هجوم به سمت دروازه سایپایی ها را داشت که در تله آفساید مدافعان این تیم متوقف شد و داور بازی را قطع کرد.
دقیقه 14: ارسال شاه علی دوست با ضربه سر مسعود حسن زاده همراه شد که توپ مهاجم سابق ذوب با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 17: شوت بی دقت بازیکن ذوبی با برخورد به مدافع سایپا با اشتباه الکساندر همراه شد تا یک کرنر به سبزپوشان ذوبی هدیه داده شود.

دقیقه 38: ضربه از پشت محوطه جریمه امید خالدی با فاصله زیادی به بیرون رفت تا فرصت از سایپایی گرفته شود.
دقیقه 39: پیش روی احسان پهلوان به داخل محوطه جریمه با ضربه فنی او همراه شد که توپ با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 40: خطای جونیور روی مرتضی تبریزی با کارت زرد داور برای مدافع برزیلی سایپا همراه شد.

دقیقه 43: ارسال ضربه ایستگاهی برای ذوبی ها با ضربه وحید محمدزاده همراه شد با عکس العمل الکساندر توپ به کرنر رفت.

دقیقه 50: اولین فرصت در نیمه دوم نصیب ذوبی ها شد و رجب زاده با ارسال بلند خود تبریزی را در موقعیت ضربه زدن قرار داد که ضربه سر این مهاجم به راحتی در اختیار دروازه بان سایپا قرار گرفت.

دقیقه 54: مسعود حسن زاده می توانست با فرار خود هم به خواسته شخصی اش برسد و هم حسین فرکی را در آستانه پیروزی قرار دهد اما کورس او با محمدزاده در نهایت با ضربه نهایی ناقص همراه شد تا توپ توسط رشید مظاهری دفع و به کرنر فرستاده شود.

دقیقه 57: مهدی ترابی با خطایی آشکار روی مرتضی تبریزی با کارت زرد داور روبرو شد.

دقیقه 60: ارسال مهدی رجب زاده می توانست یاسر فیضی ذوبی ها را به گل اول برساند که الکساندر با واکنشی فوق العاده مانع از باز شدن دروازه اش شد.

دقیقه 60: مهدی ترابی با حرکتی تکنیکی علی همام را جا گذاشت که این بازیکن لبنانی او را با خطا متوقف کرد و یک کارت زرد نیز دریافت کرد.

دقیقه 75: ارسال بلند رجب زاده برای جری بنگستون با ضربه کمر این بازیکن همراه بود که البته این بازیکن  اینبار موفق نشد گل عجیب و غریب به ثمر برساند.

دقیقه 80: روی یک رفت و برگشت احسان پهلوان از گوشه محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 82: بار دیگر احسان پهلوان صاحب فرصت شوتزنی شد و بعد از دریبل یار مستقیمش ضربه را به سمت دروازه نواخت که توپ در اختیار الکساندر قرار گرفت.

دقیقه 87: فرار جری بنگستون با ضربه او به شکلی عجیب همراه شد و توپ موازی با خط طولی دروازه راهی به دروازه مظاهری نیافت.

دقیقه 90: رشید مظاهری در ثانیه های پایانی دروازه تیمش را نجات داد تا نتیجه همچنان با تساوی همراه شود. ضربه آکروباتیک شاه علی دوست از گوشه شش قدم با مهار مظاهری همراه شد و در برگشت نیز غلامرضا رضایی نتوانست از فرصتش سود ببرد.

 

حاشیه ها:


 * قبل از آغاز بازی و هنگام گرم کردن، قاسم حدادی فر، کاپیتان مصدوم ذوب آهن در کنار زمین حاضر شد که هم تیمی‌هایش با دیدن او سمتش آمدند و با او خوش و بش کردند.
* یاسر فیضی و محمد ستاری، دو خرید جدید ذوب آهن در ترکیب 11 نفره این بازی قرار نداشتند و از روی نیمکت بازی تیمشان را تماشا می‌کردند.
* مسعود حسن‌زاده، مهاجم فصل گذشته ذوب آهن در این بازی از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفته است.
* مهدی رجب‌زاده که در بازی قبلی به عنوان بازیکن فیکس استفاده نشد، در این بازی به ترکیب ثابت تیم یحیی گل محمدی بازگشته است.
* تماشاگران ذوب آهن از اولین بازی خانگی تیم‌شان استقبال قابل توجهی به عمل نیاورده‌اند.
* مسعود حسن‌زاده بر خلاف رسم معمول در فوتبال ایران قبل از آغاز بازی سمت نیمکت ذوب آهن و یحیی گل محمدی نرفت تا نشان دهد دل خوشی از او ندارد.
* وقت کشی های الکساندر، دروازه بان سایپا در حالی که این تیم با یک گل از ذوب اهن پیش افتاده بود موجب عصبانیت بازیکنان ذوب و هوادارن این تیم شد تا آنها نسبت به این مساله واکنش نشان دهند.

* سعید آذری در نیمه اول از جایگاه ویژه بازی را دنبال نکرد و ترجیح داد از اتاق مدیریت ورزشگاه و از طریق تلویزیون بازی را تماشا کند.
* تماشاگران ذوب‌آهن، قاسم حدادی‌فر را که از جایگاه ویژه بازی را دنبال می‌کرد تشویق کردند.
* مانند بازی‌های هفته نخست در این بازی هم خبری از تابلوهای تبلیغاتی در کنار زمین نبود.
* تماشاگران ذوب‌آهن در اوایل نیمه دوم و بعد از اینکه تیم‌شان در گلزنی ناکام بود "جری بنگستون" مهاجم ذخیره این تیم را تشویق کردند.
* ابراهیم صادقی، کاپیتان سایپا که در آخرین دقایق بازی وارد زمین شد و در حالی که بازی رو به پایان بود دیگر شاه‌علیدوست بازوبند کاپیتانی را به او نداد.

    بازی پنالتی‌ها مساوی شد  پیکان شروع خوبی در لیگ برتر با تساوی خارج از خانه برابر گسترش فولاد تبریز داشت اما امشب نتوانست در نخستین میزبانی فصل مقابل صبا به 3 امتیاز برسد و توپ‌های آنها یکی پس از دیگری به در بسته می‌خورد تا شاگردان صمد مرفاوی مثل آنها صاحب دومین امتیاز فصل شوند و جایگاهشان در جدول کنار هم باشد.


هفته دوم لیگ برتر؛ ساعت 20:35 ؛ تاریخ: 95/5/10
استادیوم: شهدای شهر قدس؛ تماشاگر: 50 نفر
داور: حمید حاج‌ملک؛ کمک‌ها: قهرمان نجفی، علی دودانگه و حسین زیاری/ ناظر داوری: محمدعلی فروغی

اخطار

هاشم بیک‌زاده(40) از صبا

کریم اسلامی(58) از صبا

حمیدرضا دیوسالار(71) از صبا

محمد اوسانی(4+90) از صبا


پیکان تهران
رحمان احمدی، امیرحسین صادقی، سیاوش یزدانی، علی حمودی(69- سجاد آشوری)، لون هاراپتیان، محمدصادق بارانی، ابوالفضل ابراهیمی، مهدی شیری، مرتضی آقاخان(58- شهریار مغانلو)، سیامک نعمتی و آرش برهانی(35- بهادر عبدی).
سرمربی: مجید جلالی

صبای قم
حامد لک، هاشم بیک‌زاده، حمیدرضا دیوسالار، داوود بهادری، پویا سیف‌پناهی، وحید علی‌آبادی، قاسم دهنوی، کیوان امرایی(87- میرهانی هاشمی)، کریم اسلامی(80- محمد اوسانی)، سید علی فاطمی(62- امید جهانبخشی) و رضا عنایتی.
سرمربی: صمد مرفاوی

 

شرح نیمه اول
صبا شروع خوبی با سانتر دهنوی و ضربه سر امرایی به تیرک دروازه پیکان داشت اما پس از آن بازی از تب و تاب افتاد تا اینکه در دقیقه 20 شوت کریم اسلامی یخ مسابقه را آب کرد و دو تیم هجومی‌تر شدند. پیکان که رو به تاکتیک ارسال از جناحین آورده بود در دقیقه 28 موفق شد روی ارسال مهدی شیری و ضربه آرش برهانی که به دست بهادری برخورد کرد به پنالتی و گل اول توسط مرتضی آقاخان رسید که البته اعلام پنالتی توسط حاج‌ملک مشکوک بود. پس از آن صبا با خروج از لاک دفاعی در نخستین حمله دقیقه 38 توسط زیرکی کریم اسلامی و خطای امیرحسین صادقی صاحب پنالتی شد که آن را رضا عنایتی وارد دروازه کرد تا همه چیز مساوی شود. پس از آن دو تیم تلاش زیادی برای گلزنی نداشتند تا با تساوی یک بر یک راهی رختکن شوند.

 

بهترین بازیکن

کریم اسلامی با گرفتن یک پنالتی و ایجاد چند موقعیت نمایش خوبی در ترکیب صبا داشت؛ ضمن اینکه مدافعان صبا نیز عملکرد خوبی در مقابل حملات پیکان از خود نشان دادند.

 

اتفاق ویژه

صبا و پیکان همانند هفته اول دیدار هفته دوم خود را با تساوی به پایان بردند.

 

شرح گل‌ها:

پیکان 1- صبا 0(دقیقه 28: مرتضی آقاخان): پنالتی مشکوکی که به سود پیکان اعلام شده بود را آقاخان در جهت موافق حامد لک به سمت چپ دروازه رفت و تبدیل به گل شد.

پیکان 1- صبا 1(دقیقه 38: رضا عنایتی): پنالتی‌ای که امیرحسین صادقی مدافع فصل گذشته صبا و فعلی پیکان روی کریم اسلامی کرده بود را رضا عنایتی با شوت به سمت چپ دروازه پیکان زد تا بازی مساوی شود.


لحظات حساس

دقیقه 2: صبا با سانتر دهنوی از روی کرنر و ضربه سر کیوان امرایی به تیرک عمودی دروازه پیکان شروع طوفانی داشت.

دقیقه 20: شوت پشت محوطه کریم اسلامی با فاصله کمی از کنار دروازه پیکان عبور کرد.

دقیقه 23: ارسال خطرناک مهدی شیری از روی ضربه آزاد را بهادری از مقابل دروازه صبا به کرنر فرستاد.

دقیقه 27: شوت آرش برهانی در محوطه جریمه به دست داوود بهادری برخورد کرد که داور به طرز مشکوکی پنالتی گرفت.

دقیقه 30: ضربه آزاد بیک‌زاده از سمت چپ زمین در اختیار احمدی قرار گرفت.

دقیقه 47: شوت مهدی شیری از پشت محوطه با اختلاف زیادی راهی اوت شد.

دقیقه 50: ارسال ابراهیمی از میانه زمین در موقعیتی تک به تک به نعمتی رسید که شوت این بازیکن با فاصله زیادی به اوت رفت.

دقیقه 55: ضربه آزاد پشت محوطه دقیق بهادر عبدی به تیرک افقی دروازه صبا برخورد کرد و دور شد.

دقیقه 60: پاس بلند عمقی دقیق از امرایی را عنایتی از زاویه بسته زد که احمدی توپ را در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 60: سانتر توپ از جناح چپ با ضربه سر مغانلو از مقابل دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 72: سانتر هاراپتیان و ضربه سر یزدانی با فاصله کمی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 81: سانتر سیف‌پناهی را اوسانی از مقابل دروازه به بیرون زد.


در حاشیه
* صبا نسبت به بازی اخیر مقابل صنعت نفت هیچ تغییری در ترکیب خود برابر پیکان ایجاد نکرده است.
* جلالی برخلاف بازی قبل، بهادر عبدی را نیمکت‌نشین کرده و به جای او مرتضی آقاخان را بازی داده است.

* دن گاسپار و داکروز مربیان تیم ملی این بازی را از نزدیک می‌بینند.
* شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان و کشوری‌فرد مدیرعامل باشگاه صبا در ورزشگاه حضور دارند.
* استقبال خوبی از این مسابقه به عمل نیامده است.
* در زمان گرم کردن دو تیم ابوالفضل ابراهیمی کاپیتان سابق صبا با ساکت الهامی مربی و دیگر هم‌بازی‌های سابقش خوش و بش گرمی داشت.
* مجید جلالی و دستیارانش پیش از بازی به سمت صمد مرفاوی و اعضای کدر فنی صبا رفتند.
* به غیر از بهادر عبدی، رحمان احمدی، مهدی شیری و هاراپتیان تمام بازیکنان پیکان به سمت مرفاوی رفتند و عنایتی، اسلامی و لک برای بازی از جلالی رخصت گرفتند.

* تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین در این مسابقه وجود ندارد.

* آرش برهانی به دلیل مصدومیت در دقیقه 35 تعویض شد و جای خود را به بهادر عبدی داد.

* در دقیقه 40 درگیری شدیدی بین تماشاگران به وجود آمد که با دخالت نیروی انتظامی این قائله خاتمه پیدا کرد.

* دو دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول منظور شد.

* پنالتی‌ای که به سود صبا اعلام شده بود توسط کمک داور گرفته شد.

* صبا با تاخیر یک دقیقه‌ای وارد زمین شد.

* کادر فنی صبا پس از پایان نیمه اول قصد داشتند به سمت داور بروند که بازیکنان اجازه این کار را ندادند.

* آقاخان زننده گل پیکان پس از تعویض به سمت الهامی مربی صبا رفت.

* الهامی به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور در دقیقه 84 از کنار زمین اخراج شد.

* چهار دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم گرفته شد.

* پزشک صبا از کنار زمین اخراج شد.

   زیبا اما بدون گل  در این مسابقه حساس و پر تب و تاب زور دو تیم به یکدیگر نچربید، اگرچه نباید از نقش هر دو دروازه بان در کسب نتیجه تساوی بدون گل چشم پوشی کرد.
 


هفته دوم لیگ شانزدهم، ساعت 18 ورزشگاه بنیان دیزل تبریز   تماشاگران: 2000 نفر
داور: محسن ترکی              کمک ها: مهدی الوندی، یعقوب سخندان

 


ماشین سازی:

 

مانوئل فرناندس، حبیب گردانی، بهمن  کامل، ادسون,سعید مهدی پور، هادی کاها، امین قاسمی نژاد(88 سجاد رهبر)،  بهرام احمدی(46 آندرانیک تیموریان)، پیام,صادقیان(رافخایی 69) ،سامان نریمان جهان ،حامد پاکدل
سرمربی: رسول خطیبی

 


گسترش فولاد:

 

فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی(59 محسن حمیدی)، مگنو باتیستا، مصطفی اکرامی، علیرضا نقی زاده،، داریوش شجاعیان، محمدرضا خلعتبری، محمد امین درویشی(47 یوسف سیدی)، لوسیانو پریرا (علی ارجمندیان 82)
سرمربی: فراز کمالوند

 

 

اخطار

 

علیرضا نقی زاده (22) - محمد امین درویشی (32) - حامد پاکدل (45+1(45+2)) از گسترش فولاد

شیمبا (45+1) از گسترش فولاد

 

 

شرح بازی:

 


دربی تماشایی تبریزی‌ها می‌توانست گل‌های زیادی در خود داشته باشد به شرطی که 2 گلر با کلاس و مطمئن در دروازه دو تیم قرار نمی‌گرفتند. این 90 دقیقه تماشایی حاصل افکار تهاجمی هر دو مربی بود که با تمام قوا روبه‌روی هم ایستاده بودند. مسابقه‌ای که با برتری گسترش آغاز شد اما در کمال تعجب ماشین توپ و میدان را از آن خود کرد و چند موقعیت عالی روی دروازه حریف ایجاد کرد که به نتیجه نرسید. در پایان نیمه اول محسن ترکی در اقدامی شتابزده حامد پاکدل بازیکن ماشین را با دو کارت زرد پیاپی اخراج کرد تا موازنه تغییر کند. ماشین سازی در نیمه دوم هم قصد تهاجم داشت اما با تحلیل قوای بدنی این گسترش فولاد بود که به بازی مسلط شد و چند موقعیت گل خوب را نیز به وجود آورد. موقعیت‌هایی که البته با درخشش گلر اسپانیایی ماشین راهی به دروازه تیم خطیبی نیافت تا دربی تبریز بدون گل به اتمام برسد. اگرچه نقش اول این بازی را باید در سیمای بهترین داور فصل گذشته لیگ جستجو کرد.

 

 

 

بهترین بازیکن:

 


مانوئل فرناندز دروازه‌بان اسپانیایی ماشین سازی امروز کلاس متفاوتی از دروازه بانی را به نمایش گذاشت و با سه سیو درخشان در اولین بازی کلین شیت کرد. به جز او نمایش مگنو باتیستا هافبک برزیلی ماشین و سامان نریمان‌جهان مدافع ماشین نیز عالی بود.

 

 

اتفاق ویژه:

 


اخراج حامد پاکدل در اواخر نیمه اول تصمیم مهم و تاثیرگذار در طول بازی بود که اعتراض شدید ماشین‌سازان را به همراه داشت، نکته جالب درباره این اخراج اینکه هر دو کارت زرد این بازیکن در فاصله حداکثر یک دقیقه به وی نشان داده شد و به دلیل دو خطای غیرفنی بود. ترکی روی یک صحنه آفساید و یک خطای مشکوک به پنالتی نیز به نظر اشتباه کرد. قضاوت این داور مشهدی در طول بازی تحت تاثیر آن کارت قرمز قرار داشت.

 

 

دقایق حساس:

 

 


دقیقه 6 – مانوئل فرناندز، دروازه بان لالیگایی ماشین سازان اولین تاثیر خود را برای این تیم گذاشت، در این دقیقه پریرا با عبور از بین مدافعان ماشین سازی با دروازه بان این تیم تک به تک شد اما واکنش سریع و دیدنی فرناندز باعث شد تا این موقعیت دفع شود. 
دقیقه 6 – پیام صادقیان اولین فرصت را برای ماشین سازی به وجود آورد و شوت او از پشت محوطه جریمه در اختیار خسوس قرار گرفت.
دقیقه 7 – حرکت نریمان جهان در محوطه جریمه گسترش فولاد با برخورد شجاعیان روبرو شد، برخوردی که بسیار مشکوک بود و ماشین سازان اعتقاد به پنالتی داشتند.
دقیقه 11 – حرکت زیبای درویشی با ضربه او به سوی دروازه مانوئل ادامه یافت اما این توپ با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 13 – ضربه ایستگاهی کاشین سازان توسط پیام صادقیان نواخته شد اما این ضربه با واکنش ده خسوس از روی دروازه گسترش دور شد.
دقیقه 30 – حمله ماشین سازان با حرکت فوق العاده نریمان جهان ادامه یافت و در حالی که هواداران این تیم منتظر به ثمر رسیدن اولین گل تیم خود بودند ضربه نریمان جهان با اختلاف کمی از کنار دروازه خسوس به بیرون رفت. 
دقیقه 33 – ضربه خطای ماشین سازان را احمدی از کنار محوطه جریمه به سوی دروازه گسترش زد اما این توپ خطرناک را خسوس به سختی دفع کرد.
دقیقه 37 – یک بار دیگر احمدی با شوت راه دور دروازه حریف را با خطر مواجه کرد اما ضربه او از بالای دروازه گسترش به بیرون رفت. 
دقیقه 44 – ارسال بلند ماشین سازان روی دروازه گسترش فولاد باعث ایجاد خطر روی دروازه این تیم شد اما خسوس این توپ را دور کرد. 
دقیقه 45 – یک فرصت دیگر توسط ماشین سازان از دست رفت و ضربه بازیکنان این تیم به تیر دروازه گسترشی ها برخورد کرد.
دقیقه 46 – اولین حمله نیمه دوم توسط گسترشی ها شکل گرفت و ضربه محکم و روپای شجاعیان پس از دفع مانوئل با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 60 – ارسال خلعتبری از روی ضربه ایستگاهی روی دروازه ماشین سازان ایجاد خطر کرد اما این توپ توسط مانوئل دور شد.
دقیقه 68 – حرکت زیبای نریمان جهان بین مدافعان گسترش با ضربه وی از زاویه بسته ادامه یافت اما خسوس این توپ را نیز مهار کرد.
دقیقه 70 – شوت نقی زاده از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از بالای دروازه بیرون رفت.
دقیقه 85 – شوت راه دور ارجمندیان با واکنش دیدنی مانوئل روبرو شد و این موقعیت از دست گسترشی ها رفت.
دقیقه 90 – حرکت دیدنی ارجمندیان از کناره محوطه جریمه ماشین سازان و پس از آن ضربه وی دروازه حریف را با خطر روبرو کرد اما این توپ توسط مانوئل مهار شد.

 

 

در حاشیه

 

 

* این بازی قرار بود از ساعت 18 آغاز ‌شود اما در نهایت با حدود 15 دقیقه تاخیر شروع شد.
* مانوئل فرناندز، بابک حاتمی و مصطفی اکرامی سه بازیکنی هستند که برای ا.لین بار در ترکیب دو تیم به میدان می روند. 
* دو مدافع دو تیم، یعنی مرتضی اسدی و حبیب گردانی کاپیتان های دو تیم هستند. 
* محمد نصرتی و احمدکامدار، مدافع گسترش و هافبک ماشین سازان که به دلیل مصدومیت در بازی های این دو تیم حضور ندارند از روی سکوها این بازی را به نظاره نشسته اند. 
* آندو تیموریان، کاپیتان تیم ملی نیز با وجود ثبت قراردادش در هیات فوتبال آذربایجان شرقی، در ترکیب ثابت ماشین سازی قرار نگرفت.
* هواداران ماشین سازی در دقیقه 11 به یاد حسن صادقیان بازیکن سابق این تیم و پدر پیام ، وی را تشویق کردند.آنها می گفتند : حسن زیکو ، روحت شاد.
*برخورد مانوئل فرناندز با مهاجم گسترشی ها، در آخرین دقایق نیمه اول باعث مصدومیت وی و تاخیر یکی دو دقیقه ای بازی شد.
* در دقیقه 78 حبیب گردانی در صحنه ای نسبت به عدم انجام بازی جوانمردانه به شدت به داریوش شجاعیان اعتراض کرد.

    اولین برد ویسی دو تیم نفت تهران و سپاهان اصفهان در دومین هفته لیگ شانزدهم در تهران برابر هم صف‌آرایی خواهند کرد. این بازی به میزبانی نفت تهران و در ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد. بازی قبلی تیم سپاهان مقابل پدیده برگزار شد که با باخت یک گله این تیم همراه بود و  بازی تیم نفت تهران مقابل استقلال و در ورزشگاه آزادی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. حالا دو مربی با تجربه لیگ برتر که هر دو هم تجربه قهرمانی در لیگ برتر را در کارنامه دارند، باید مقابل هم به میدان بروند. علی دایی نفرات خود را بدون تغییر نسبت به بازی قبلی به بازی فرستاده است و ویسی هم با یک تغییر نسبت به بازی اول، نفرات خود را در زمین آرایش داده است.


هفته دوم لیگ شانزدهم، ساعت 20:35  ورزشگاه تختی تهران،   تماشاگران: 50 نفر
داور  وسط: محمدرضا فغانی * کمک داور اول: محمدرضا ابوالفضل * کمک داور دوم: حسین طالقانی * داور چهارم: علی میرغفاری * ناظر داوری: خداداد افشاریان.

 

 

نفت تهران

 

میلاد فراهانی، وحید حمدی نژاد، میلاد فخرالدینی، ایگور پراهیچ، رضا علیاری، ایمان مبعلی، علیرضا عزتی (محمد دانشگر  65)، اکبرصادقی ( 85 ارش رضاوند)، عباس بوعذار(عیسی آل کثیر 71)، محمد قاضی و ارسلان مطهری

 

سپاهان

 

لی اولیویرا،علی هلیچی،شجاع خلیل زاده،موسی کولیبالی،آرمین،سهرابیان،محمد قائد رحمتی(حسین پاپی 68)،میلاد سرلک،رسول نویدکیا (محرم نویدیکا 62)،مهرداد محمدی،فرید بهزادی کریمی و جلال الدین علی محمدی (84 رضا میرزایی)

 

 

اخطار

 

وحید حمدی نژاد(31) - ایگور پراهیچ (86) از نفت 

محرم نویدکیا (74) - لی اولیویر (78) از سپاهان

 

 

شرح گل:

 

در حالی که تیم نفت تهران در حمله به سر می برد تیم سپهان در حرکتی سریع و در عمق خط دفاعی نفت تیم را به فرید بهزادی کریمی رساند و حرکت این بازیکن با خطای حمدی نژاد و اعلام پنالتی به سود سپاهان همراه شد که خود این بازیکن هم توپ را وارد درواره نفت تهران کرد تا اولین گل سپاهان در لیگ شانزدهم ثبت شود.

 

 

 

شرح بازی : 

 


دو تیم بازی را تهاجمی شروع کردند و بازی سریعی را از همان ابتدا شاهد بودیم. تیم سپاهان که بازی قبل خود را واگذار کرده بود کم کم صاحب توپ و میدان شد و حملات بیشتری را روی دروازه نفت تهران ایجاد کرد. در مقابل تیم نفت هم در حملاتی که روی دروازه حریف داشت، خطرناک ظاهر می‌شد تا اینکه در دقیقه 36 روی حرکت توی عمق فرید کریمی داور روی این بازیکن پنالتی گرفت و خود کریمی توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا اولین گل سپاهان در لیگ شانزدهم رقم بخورد. در ادامه نفت چند موقعیت خطرناک داشت که در نهایت راه به جایی نبرد و دو تیم با همان نتیجه به رختکن رفتند. نیمه دوم در دقایق ابتدایی آرام دنبال می شد. در ادامه سپاهان که نتیجه دلخواه خود را کسب کرده بود، عقب نشست و تیم نفت تهران صاحب توپ و میدان شد. در حالی که دفاع فشرده و منسجم سپاهان اجازه حمله های خطرناک را به تیم نفت نمی داد سپاهان در ضد حملات خطرناک ظاهر می‌شد. البته تیم علی دایی هم در چند صحنه می توانست به گل برسد که مدافعین و دروازه‌بان سپاهان مانع شدند. در دقایق پایانی سپاهان در چند صحنه خطرناک ظاهر شد و نزدیک بود به گل برسد که در نهایت این تیم سپاهان بود که با تکیه بر دفاع خوب و ضد حملات خطرناکش این بازی را با برد به پایان برد و ویسی موفق شد که اولین پیروزی خود را در مقابل تیم علی دایی و در تهران دشت کند.

 

 

برترین بازیکن

 

 

فرید بهزادی کریمی که به عنوان هافبک مهاجم به میدان آمده بود، روی گل اول با حرکتی زیبا به عمق خط دفاعی تیم نفت تهران زد و علاوه بر اینکه پنالتی گرفت، خودش هم این توپ را به گل تبدیل کرد. در ادامه بازی و با توجه به نوع بازی سپاهان کریمی در چند صحنه دیگر نزدیک به گلزنی بود. ضمن اینکه این بازیکن در درگیری‌های میانه میدان حضور مستقیم داشت، که در یکی از این درگیری‌ها هم با شکستگی سر مواجه شد و ادامه بازی را بانداژسردر بازی ماند.

 

 

اتفاق ویژه:

 


عبدالله ویسی فصل گذشته و در تیم استقلال خوزستان فصل را باشکست آغاز کرد و در هفته دوم روند پیروی‌های خود را شروع کرد. حالا و در تیم سپاهان این اتفاق مجددا برای این مربی تکرار شد و بعد از شکست در اولین دیدار مقابل پدیده موفق شد بازی حساس برابر تیم نفت تهران و علی دایی را با برد پشت سر بگذارد تا سپاهان هم با گرفتن این 3 امتیاز به جمع تیم‌های بالای جدول و حتی مدعیان قهرمانی اضافه شود.

 

 

 

دقایق حساس

 

 

دقیقه10: جلال علی محمدی در موقعیتی تک به تک با میلاد فراهانی قرار گرفت که نتوانست از موقعیت خود استفاده کند.
دقیقه14: ارسال محمدی با ضربه سر علی محمدی همراه شد و توپ را میلاد فراهانی در اختیار گرفت.
دقیقه 30: حرکت سریع بازیکنان در ضد حمله و خطای بوحمدان روی فرید کریمی پنالتی را برای سپاهان به همراه داشت.
دقیق36: دفع شجاع خلیل زاده به پشت محوطه جریمه با ضربه سنگین محمد قاضی همراه شد، که لی اولیویرا با واکنشی دیدنی توپ را به بیرون فرستاد.
دقیقه 37 :ضربه سر عزتی روی سانتر مبعلی رو اولیویرا  دروازه‌بان سپاهان به زیبایی راهی کرنر کرد.
دقیقه 40: خطای شجاع خلیل زاده روی مطهری چسبیده به محوطه جریمه موقعیتی حساس را نصیب نفت کرده است.
دقیقه 41: ضربه محمد قاضی از روی ضربه ایستگاهی از سمت چپ دروازه اولیویرا راهی اوت شد.
دقیقه 46: شوت سنگین بازیکنان سپاهان با اختلاف از بالای دروازه بیرون رفت.
دقیقه 50: ارسال بازیکنان نفت روی دروازه سپاهان با ساییده شدن به سر محمد قاضی در اختیار ارسلان مطهری قرار گرفت و این بازیکن هم ضربه خود را زد ولی اولیویرا زودتر به جلو آمد و با بستن زاویه این بازیکن این موقعیت را از نفتی ها گرفت.
دقیقه 54: ضربه سر خطرناک فرید کریمی روی ارسال آرمین سهرابیان با فاصله خیلی کم راهی بیرون شد.
دقیقه 65: کرنر ارسالی ایمان مبعلی با ضربه خطرناک رضا علیاری همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از زاویه مخالف به بیرون رفت.
دقیقه 76: شوت از راه دور مهرداد محمدی را میلاد فراهانی در آغوش گرفت.
دقیقه 78: شوت مطهری از پشت محوطه جریمه را لی اولیویرا درازکش در اختیار گرفت.
دقیقه 83: حرکت زیبای کریمی این بازیکت را با دروازه بان تک به تک می کرد که میلاد فراهانی در عکس العملی سریع توپ را با پا دفع کرد.
دقیقا 87: شوت سنگین رضا میرزایی از داخل محوطه جریمه را میلاد طهماسبی به زیبایی دفع کرد.

 

 

در حاشیه

 

 

* در ابتدای بازی بازیکنان سپاهان به سمت علی دایی رفتند و از او اجازه بازی گرفتند.
* از جمع بازیکنان نفت هم علی دانشگر، ایمان مبعلی ، محمد قاضی و برخی جوانان این تیم به سمت نیمکت سپاهان رفتند و با مربی این تیم خوش و بش کردند.
* در بین بازیکنان سپاهان فرید کریمی بهزادی که فصل قبل در صبای قم شاگرد علی دایی بود برخورد گرمی با این مربی داشت.
* مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی از نزدیک این بازی را تماشا می کند.
* محسن خلیلی هم که به تازگی به کادر فنی نفت اضافه شده از جایگاه ویژه بازی را تماشا می کند.
* مدیر عامل سپاهان از جایگاه دویژه بازی را تماشا می کند.
* ویسی در صحنه منجر به پنالتی به شدت به داور معترض بود و معتقد بود داور باید بوحمدان را اخراج می کرد.
* هواداران سپاهانی حاضر در ورزشگاه شعارهایی را علیه علی دایی سر می‌دهند.
* هواداران حاضر در استادیوم یاد و خاطره هادی نوروزی را با تشویق‌هایشان زنده کردند.
* یک اتوبوس از هواداران سپاهان که حدودا 50 نفر هستند در استادیوم حضور دارند و به تشویق این تیم مشغولند.
* هواداران حاضر در ورزشگاه از باقریان مدیرعامل این تیم خواستند تا هر چه زودتر آی تی سی حاج صفی را دریافت کنند.
* ذخیره های دو تیم در بین دو نیمه به گرم کردن خود پرداختند.
* علی دایی به تاخیر توپ جمع کن در رساندن توپ به بازیکنانش اعتراض کرد.
* در برخورد فرید کریمی بهزادی با یکی از بازیکنان نفت سر این بازیکن شکست و با بانداژ به بازی ادامه خواهد داد.
* فرید کریمی با بانداژ به بازی برگشت.
* هواداران سپاهان پس از اینکه پرسپولیس گل خورد به خوشحالی پرداختند.

   دو امتیازی‌ها! در این مسابقه که با حملات تراکتور و دفاع خوب صنعت همراه بود زور دو تیم به یکدیگر نرسید تا تراکتور و صنعت با 2 امتیاز پای به هفته بعد بگذارند.

هفته دوم لیگ برتر ـ ساعت: 20:45


استادیوم: تختی آبادان ـ تعداد تماشاگر: 15 هزار نفر


داور: اشکان خورشیدی، کمک ها: بابک داوری  و تورج عیوض محمدی اخطار:


 

حکیم نصاری (22) از صنعت نفت

هادی محمدی(64) از تراکتورسازی

 

 

 


صنعت نفت:


حسن هوری، فرشاد فرجی(77- رضا نوروزی)، حسین بغلانی، علی عبدالله زاده، مجتبی ممشلی، محمد پورمحمد، حکیم نصاری، گوی هیان کیم، محمد زبیر نیک نفس، امیر زلیکانی و میلاد جهانی(68- محمد شادکام)


سرمربی: نادر دست نشان

 

 


تراکتورسازی:


محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید آقایی، سروش رفیعی(84- محمد نوری)، محمدابراهیمی، مهدی کیانی، کرار جاسم، فرزاد حاتمی و لوسیانو ادینیو(81- شهرام گودرزی)


سرمربی: امیر قلعه نویی

 

 

شرح بازی:


نیمه اول بازی دو تیم یکی از سردترین نیمه‌های چند سال اخیر لیگ‌برتر بود، بازی‌ای که نه صنعت نفت توانست کار خاصی انجام دهد و نه تراکتورسازی در گرمای وحشتناک آبادان موفق شد حملات منسجمی روی دروازه حریف تدارک ببیند. البته تراکتورسازی در سراسر دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار داشت اما به جز شوت کرار جاسم نتوانست موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کند.


اما در نیمه دوم تراکتورسازی به صورت کامل توپ و میدان را در اختیار گرفت و بارها دروازه صنعت نفت را با خطر مواجه کرد. کرار جاسم به تنهایی چندین موقعیت عالی روی دروازه طلایی‌پوشان آبادانی ایجاد کرد اما ستاره‌ای به نام حسن حوری اجازه نداد اولین شکست محبوب‌های عابدینی رقم بخورد. البته در دقایق پایانی صنعت نفت چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه تراکتور ایجاد کرد که نتوانست از آنها استفاده کند.

 

 

 

 

بهترین بازیکن:

 

در روزی که جاسم کرار نمایش فوق‌العاده‌ای در ترکیب تراکتور داشت این حسن هوری بود که اجازه نداد دروازه‌اش باز شود. هوری ضمن دومین کلین شیت در دومین بازی خود در لیگ شانزدهم نشان داد که می‌تواند با وجود سن و سال بالا همچنان یکی از بهترین دروازه بان های لیگ برتر باشد.

 

 

 

 

 

اتفاق ویژه:

 

تراکتور یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های لیگ ایران در دومین هفته متوالی مقابل یک تیم خوزستانی متوقف شد تا از دو هفته اول لیگ تنها 2 امتیاز کسب کرده باشد.

 

 

دقایق حساس:


دقیقه 5: سانتر  کرار به راحتی در دستان حسن هوری قرار گرفت.

دقیقه 31: شوت سروش رفیعی  از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.


دقیقه 34: شوت فرزاد حاتمی را حسن هوری با یک واکنش مناسب به کرنر فرستاد.

دقیقه 39: سانتر سعید آقایی روی دروازه با ضربه سر فرزاد حاتمی همراه شد که حسن هوری به راحتی توپ را دفع کرد.

دقیقه 42: ضربه ایستگاهی میلاد جهانی با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 44: شوت زیبای جاسم کرار از فاصله 30 متری را هوری با یک عکس العمل فوق العاده به کرنر فرستاد.

دقیقه 2+45: پاس کات بک زیبای زلیکانی به پشت محوطه جریمه به میلاد جهانی رسید اما او توپ را با اختلاف زیاد به بیرون فرستاد.

دقیقه 49: سانتر خوب مهدی کیانی می رفت که با ضربه سر ادینیو وارد دروازه شود اما حسن هوری به خوبی توپ را قطع کرد.

دقیقه 51: پاس زیبای فرزاد حاتمی در موقعیت ایده آل به ادینیو رسید اما ضربه او با اختلاف به بالای دروازه زد.

دقیقه 53:  زلیکانی در برخورد با خالد شفیعی داخل محوطه جریمه به زمین افتاد اما از نظر اشکان خرشیدی این صحنه خطا نبود.

دقیقه 65: شوت زیبای کرار با عکس العمل زیبای هوری به کرنر رفت.

دقیقه 70: سانتر ایران پوریان و ضربه سر خالد شفیعی با عکس العمل هوری دفع شد.

دقیقه 74: سانتر زیبای محمد ابراهیمی و ضربه سر جاسم کرار به تیر دروازه صنعت نفت برخورد کرد.

دقیقه 78: سانتر زیبای سروش رفیعی با ضربه سر کرار همراه بود اما بازهم حسن هوری این توپ را مهار کرد.

دقیقه 80: سانتر زیبای کرار بازهم با ضربه سر ادینیو همراه شد اما ضربه این بازیکن را هوری با یک سوپر واکنش به بیرون رفت.

دقیقه 92: ضربه آزاد کرار جاسم در بهترین شرایط ممکن به دیوار دفاعی صنعت نفت آبادان برخورد کرد.

دقیقه 93: ضربه قیچی برگردان زیبای زلیکانی را اخباری با کمک تیر دروازه با بیرون زد.

 

 

در حاشیه:


* در دقیقه 15 جاسم کرار با مصدومیت جزیی روبرو شد که البته این مصدومیت چندان جدی نبود


* در حالی که حدود 25 دقیقه از شروع بازی می گذرد بیشتر دقایق بازی به دلیل مصدومیت بازیکنان قطع شده است.

* نور کم ورزشگاه آبادان باعث شد این بازی در شرایط نامساعدی برگزار شود.

*در دقیقه 62 خطای شدید هادی محمدی روی میلاد جهانی باعث شد هر 2 بازیکن مصدوم بشوند و بازی دقایقی قطع شود.

* در دقیقه 76 سعید آقایی و حکیم نصاری با هم درگیر شدند و این موضوع باعث شد دقایقی بازی قطع شود اما در نهایت با وساطت اخباری صحنه ختم به خیر شد.

منبع : فردا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking