۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

امام جمعه بوشهر: مقاومت همه جانبه در برابر دشمن آموزه مکتب حسینی است

امام جمعه بوشهر: مقاومت همه جانبه در برابر دشمن آموزه مکتب حسینی است
امام جمعه بوشهر با تاکید بر بهره جستن از آموزه و فرهنگ عاشورای حسینی گفت: یکی از آموزه‌های فرهنگ اسلامی و مکتب اباعبدالله‌الحسین(ع) مقاومت همه جانبه در برابر تهاجم گوناگون دشمن است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر ماه محرم را ماه شناخت حقیقت اسلام از افق قیام عاشورای حسینی دانست و اظهار داشت: ماه محرم از جهات گوناگون نقش مهم و تاثیرگذاری در آگاهی انسان‌ها برای مقابله با تهاجمات دشمن  و ترویج فرهنگ مقاومت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یکی از آموزه‌های فرهنگ اسلامی و مکتب اباعبدالله‌الحسین(ع) را مقاومت همه جانبه در برابر تهاجم گوناگون دشمن دانست و تصریح کرد: چپاول ثروت و تسلط بر مراکز قدرت، تغییر فرهنگ، هویت دینی و ملی یک کشور، دگردیسی فکر و اندیشه اجتماعی جامعه از اهداف مهم تهاجم به یک کشور است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه دشمن به هرطریق برای تسلط بر یک کشور از راههای مختلف وارد می‌شود گفت: اگر دشمن نتواند در یک عملیات بر کشوری چیره شود از راههای دیگر مانند تهاجم فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، علم و فناوری اقدام می‌کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دشمن برای تسلط بر یک کشور از همه راهها استفاده می‌کند خاطر نشان کرد: تنها راه حفظ هویت دینی، ملی و استقلال، حرکت در مسیر راه امام حسین(ع) و مقاومت است.

آیت‌الله صفایی بوشهری به تهاجم رژیم اشغال‌گر قدس پرداخت و خاطر نشان کرد: در جریان تهاجم رژیم اشغال‌گر قدس، آقایان مقاومت را کنار گذاشتند و مذاکره کردند که در این جریان تمام منطقه فلسطین تحت سلطه اسرائیل غاصب درآمد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هر جا مقاومت در برابر دشمنان انجام شد با پیروزی همراه است افزود: هر جا از خط مقاومت جدا شدیم به سمت کارهای نرم از جمله مذاکره رفتیم شکست به همراه داشت.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر مقاومت در برابر جهان استکبار خاطر نشان کرد: اکنون راه و رسم مقابله با آمریکا و جهان استکبار مقاومت همه جانبه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و در حوزه علم و فناوری است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، مقاومت را سبب دفع شر و فراهم شدن زمینه توسعه و پیشرفت بر پایه موازین علمی و اسلامی دانست و تاکید کرد: در این راستا حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نخستین فریادکش مقاومت بود چراکه اگر امام حسین(ع) مقاومت نمی‌کرد از اسلام خبری نبود و اگر حادثه کربلا نبود هیچ کس از اسلام اطلاعی نداشت.

امام جمعه بوشهربا بیان اینکه در هرجای جهان با نام حسین(ع) اسلام ناب محمدی(ص) رقم می‌خورد گفت: حتی قیام گاندی در هند می‌گوید این قیام متاثر از قیام کربلا است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جهان آینده به نام حسین(ع) رقم خواهد خورد تصریح کرد: راه پیروزی و موفقیت راه امام حسین(ع) و مقاومت است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.

وی، تاکید کرد: اگر خط مقاومت کنار گذاشته شود به مذاکره و برجام تبدیل می‌شود که مشاهده شد طرف‌های مذاکره آمریکا و کشورهای غربی چکار کردند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با قدردانی از هیئت‌های مذهبی و بانیان و مراکز دینی گفت: از خدمات هیئت‌های مذهبی، روحانیون، مراکز دینی، بانیان مساجد و حسینیه‌ها که چراغ راه حسین(ع) و مقاومت را در طول تاریخ روشن نگاه داشتند قدردانی می‌شود.

امام‌جمعه قم: رئیس قوه قضاییه در راه مبارزه با فساد اقتصادی ملاحظه هیچ مسئولی را نکند اردبیل| تقوا عامل بازدارنده از گناه و معصیت است ماموستا خدایی: جوانان از "غیبت، دروغ و آزردن پدر و مادر" دوری کنند

امام جمعه بوشهر افزود: از همگان، مردم و مسئولان تقاضا می‌شود به هیئت‌های مذهبی جوان استان بوشهر کمک کنند، اگر می‌خواهیم اسلام باقی بماند باید به ابزار دفاع اسلام که همین جوانان و هیئت‌های مذهبی، مساجد، منابر و مراسم است کمک کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking