۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳

تهران|لالایی‌ کودکانه‌ای که پاسخ «هل من ناصر ینصرنی» می‌شود+ تصاویر

تهران|لالایی‌ کودکانه‌ای که پاسخ «هل من ناصر ینصرنی» می‌شود+ تصاویر
امروز شیرخوارگان حسینی در مراسم بزرگ طفل شش ماهه عاشورا لبیک‌گوی «هل من ناصر ینصرنی» شدند تا مسیر ظهور را هموار کنند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، هر چند کودک بود، اما بذر مردانگی را نه در کربلا که در عالم هستی کاشت تا وقتی صحبت جوانمردی به میان می‌آید سن و سال رنگ ببازد و تعهد و تقرّب جایگزین تحکم و تحزّب شود، هر چند شش ماه داشت اما تشنگی بهانه‌ نشد تا از آزادگی روی برگیرد و چه بلندنظرانه برگی از تاریخ را به نام خود و به یاد فتوتش رقم زد.

آری نامش علی اصغر اما رویه‌اش همچون جدش امیرالمؤمنین در مسیر عدالت و جوانمردی بود و چه بزرگوارانه سردمدار این مسیر آسمانی شد تا نشانه‌ای برای همه تاریخ و ادوار شود و دیوسیرتی، سیاهی و ناجوانمردی کسانی که در مقابل پدرش قرار گرفتند را با انگشتان کوچک و خون گلویش ترسیم کند.

آغاز همایش شیرخوارگان حسینی در200 نقطه از استان خراسان جنوبیهمایش شیرخوارگان حسینی در 150 نقطه استان سمنان برگزار می‌شودهمایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود

کربلا و عاشورا با تشنگی علی اصغر و سرخی خونش روایتگر دشواری‌های طریق بندگی شد، دشواری‌هایی که اباعبدالله‌الحسین را جاودانه و عالم را دیوانه خود کرد و بشریت را مسخر «ما رأیتُ الاّ جمیلاً» زینب کرد‌ه است؛ اینگونه است که زنده نگه داشتن دین از دریچه محرم تفسیر می‌شود تا سر نهادن بر این آستان سندی پر افتخار برای فرشیان رقم زده شود.

و چه صحنه‌ای که بعد از قرن‌ها زیبایی‌های زینب‌گونه به دست مادرانی تجدید حیات پیدا می‌کند که رباب‌وار، علی اصغرهای زندگی‌شان را نذر ظهور خورشید می‌کنند تا بیاید عدالت‌گستری که منتقم خون جوانمردان تاریخ می‌شود.

امروز همه یاران هفتاد و سوم عاشورا با نواها و لالایی‌های کودکانه لبیک‌گوی «هل من ناصر ینصرنی»حسین شدند تا مسیر «عجل لولیک الفرج» مهدی را با دستان کوچک اما دل‌های بزرگشان هموار کنند.

کلیدواژه ها :عاشورا ظهور
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking