۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴

تهران| توسعه کشور در گِرو استفاده از ظرفیت نخبگان است

تهران| توسعه کشور در گِرو استفاده از ظرفیت نخبگان است
جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران گفت: تلاش و فعالیت نخبگان هر کشوری امید را برای آن جامعه ترسیم خواهد کرد لذا اگر نخبگان و اندیشمندان یک جامعه امید به آینده نداشته باشند کشور نیز آینده خوبی را نخواهد داشت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، سرهنگ علیرضا حیدرنیا ظهر امروز در مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور حوزه‌های بسیج دانش‌آموزی سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) اظهار داشت: در هر کشوری منابع انسانی نخبه و نمونه گنجینه‌های کشور محسوب می‌شوند که همواره مورد طمع دشمنان، کینه‌توزان و بدخواهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه دشمن از هر طریقی تلاش دارد به سرمایه‌های ارزشمند کشور ضربه وارد کند افزود: دشمن در طول 40 سال از طریق تمامی زمینه‌ها برای آسیب رساندن به کشور، ملت، جوانان و نخبگان استفاده کرده است و این هجمه و دشمنی در سال‌های اخیر با تلاش برای تزریق یأس، ناامیدی و روحیه منفی دوچندان شده است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در ادامه افزود: تلاش و فعالیت نخبگان هر کشوری امید را برای آن جامعه ترسیم خواهد کرد لذا اگر نخبگان و اندیشمندان یک جامعه امید به آینده نداشته باشند کشور نیز آینده خوبی را نخواهد داشت.

افزایش 3.5 برابری ظرفیت دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی؛ نخبگان کنکور معلمی را انتخاب کننداصفهان| کانون‌های فرهنگی ورزشی در مدارس محل رشد نخبگان علمی و ورزشی استحجت‌الاسلام پناهیان در مشهد: مطالبه‌گری و نظارت مهمترین کارویژه طبقه نخبگان انقلابی است

حیدرنیا تصریح کرد: کشور ما به واسطه وجود جوانان پویا و تلاشگر در صنعت انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و موشکی به دستاوردهای خوبی دست یافته است بنابراین نباید هدف از تحصیل و ورود به دانشگاه‌ها تنها کسب مدرک باشد بلکه باید کسب دانش برای گشودن گره‌ای از مشکلات مردم، کشور و محرومان ملاک تحصیل قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: مسیر نخبگی از محدود راه‌هایی است که انتها ندارد و هر چه زحمت و تلاش برای پیگیری آن انجام دهید همواره فضا برای آن وجود دارد و بنابراین نباید به وضعیت موجود قانع شوید.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در پایان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب 37 بار از واژه جوانان استفاده کردند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در 7 بند این بیانیه نکات مهّمی را خطاب به جوانان بیان کردند و امید و نگاه خوش‌بینانه نسبت به این قشر را کلید اساسی هر قفلی دانستند.

کلیدواژه ها :نخبگان
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking