۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹

تهران| هزینه‌کرد در نظام آموزش و پرورش سبب کاهش هزینه‌های اجتماعی می‌شود

تهران| هزینه‌کرد در نظام آموزش و پرورش سبب کاهش هزینه‌های اجتماعی می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: هزینه‌ کردن در نظام آموزش و پرورش و احداث مدارس باکیفیت از هزینه برای ساخت زندان، دادگاه و دیگر هزینه‌های خدماتی می‌کاهد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، محمد صیدلو امروز با حضور در اردوی افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان که در اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد با اشاره به اینکه مسئله اقتصاد در زمانی که انسان از غار و جنگل بیرون آمد و متوجه تفاوت خود با موجودات دیگر شد آغاز شده اظهار داشت: از همان ابتدا انسان توانسته در عین رفع نیازهای خود، نیازهای دیگران را نیز تأمین کند که در ادامه این امر منجر به اقتصاد در معنای امروزی شد.

 وی با اشاره به پیچیده بودن علم اقتصاد تصریح کرد: اگر کسانی که متخصص هستند روابط بین اقتصاد و افراد را به درستی پیش‌بینی و تنظیم نکنند قطعاً اقتصاد بیماری خواهیم داشت.

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: دنیای آینده دانش‌آموزان امروز دو حالت دارد، نخست دنیایی است که افراد ضعیف در آن به دنبال تکمیل پازل تولیدکننده هستند تا تنها حقوقی دریافت کنند و دنیای دیگر دنیایی است که افراد در آن نگاه به تولید دارند و تلاش دارند برای خود و دیگران تولید کار کرده و کارآفرین باشند.

حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات فنّاوری و کارآفرینی76 هزار شغل پایدار در قالب اجرای طرح‌های صندوق کارآفرینی امید ایجاد شدمراکز نوآوری و کمپ‌های کارآفرینی در مراکز دانشگاه علمی کاربردی گلستان راه‌اندازی می‌شود

صیدلو بیان کرد: امروز تلاش داریم تا دانش‌آموزان راه دوم را در پیش گیرند چرا که اقتصاد بزرگ دنیای امروز ظرفیت تولید کار برای تمامی افراد را دارد و نگاه واقع‌بینانه به ساحت‌های سند تحول با در نظر گرفتن ابعاد زندگی دانش‌آموزان به آن‌ها یاد می‌دهد که فردای زندگی حیران و سرگردان نباشند و با علاقه مراحل کارآفرینی را طی و در زندگی تکلیف روشنی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی فرا رسد تا خروجی محصول ما در آموزش و پرورش با همکاری تمام نهادها و سازمان‌هایی که امروز به کمک ما آمده‌اند کار سهل و آسان‌تری برای فردای دانش‌آموزان بسازد و اگر بخواهیم فردا کمتر برای ساخت زندان و دادگاه و هزینه‌های خدماتی دیگر صرف کنیم باید امروز مدارس و آموزش و پرورشی با کیفیت بسازیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking