۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷

تهران| فضای آموزشی کشور نیازمند مهارت‌آموزی است

تهران| فضای آموزشی کشور نیازمند مهارت‌آموزی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: مسئولان آموزش و پرورش با تأکید بر مهارت‌آموزی متناسب با بازار کار می‌توانند آینده شغلی دانش‌آموزان را به درستی تأمین کنند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، پروانه رضایی بختیاری امروز در مراسم افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان در اردوگاه شهید غلامی شهرستان اسلامشهر، با اشاره به اینکه موضوع کارآفرینی به عنوان محور یکصدمین سالگرد کنفرانس بین‌المللی کار اظهار داشت: امنیت شغلی در مهارت‌آموزی است و هر که مهارت خود را تقویت کند در آینده صاحب کسب و کار و شغل مناسب خواهد بود.

 وی بیان کرد: در گذشته فرصت آزمایش و خطا گرفته می‌شد که روش خوب و مناسبی برای آموزش و تربیت نبود که هیچ کمکی به دنیای امروز ما نمی‌کند اما با مداومت دانش‌آموزان حول مهارت‌آموزی می‌توان دنیای آینده را ساخت.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نخستین مکان آموزش و تربیت و استعدادیابی فرزندان را خانواده دانست و گفت: نباید اعتماد به نفس بچه‌ها را از آن‌ها گرفت بلکه باید آن‌ها را باور داشته و از استعدادهای خدادادی آن‌ها چشم‌پوشی نکنیم و در تلاش برای شکوفایی این استعدادها برآییم.

رضایی بیان کرد: مسئولان امر باید در آموزش دانش‌آموزان این نکته را در نظر بگیرند که مهارت‌آموزی متناسب با بازار کار باشد که قطعاً با مهارت‌آموزی آینده کار به درستی تأمین می‌شود.

طرح مهارت‌آموزی بر اساس بازار استان سمنان اجرایی می‌شودتهران| مشارکت بیش از 2 میلیون نفر ساعت در دوره‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای اسلامشهرتوانمندسازی زنان سرپرست خانوار در گلستان/دوره‌های مهارت‌آموزی برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه کارآفرینی زنجیروار است و اگر کسی کارآفرین باشد با اشتغال‌زایی افراد دیگر را نیز به کار می‌گیرد گفت: وظیفه مربیان، معلمان و خانواده‌ها این است که استعدادهای دانش‌آموزان را شناسایی کرده و آن‌ها را باور داشته و به شناخت توانایی و استعداد های فرزندان کمک کند که این امر سبب تقویت توانایی کار جمعی در بین آن‌ها می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه به منظور شکوفایی استعدادها پرسشگری و جستجوگری را باید در نوجوان پیدا کرده و قصد سرکوب کردن آن‌ها را نداشته باشیم خاطرنشان کرد: پس از خانواده وظیفه معلمان، مربیان و مسئولان دولتی مهم‌تر و سنگین‌تر است که به بروز استعدادها و شکوفایی آن‌ها و به ظهور رسیدن استعدادهای نوجوان کمک می‌کند؛ چرا که برخی کارآفرینان استعداد ذاتی دارند که شناسایی و بکارگیری شده و برخی نیز نیاز به پرورش و بارورکردن استعدادها دارند تا در آینده کارآفرینان بزرگی شوند که هم اشتغال‌زایی داشته و هم نیاز جامعه و خود را برطرف می‌سازد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking