۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴

واکنش اداره بهزیستی استان ایلام به کلیپ فارس باعنوان«موسسه‌ای قرآنی با عطر فقرزدایی»

به گزارش خبرگزاری فاس از ایلام، چندی پیش کلیپیدر خبرگزاری فارس ایلام با عنوان «موسسه‌ای قرآنی با عطر فقرزدایی» منتشر شد که اداره بهزیستی استان ایلام با انتشار جوابیه‌ای، به این فیلم واکنش نشان داد.

در پاسخ اداره بهزیستی استان ایلام آمده است:

با سلام، لطفا در راستای اجرای ماده 23 قانون مطبوعات ، در پاسخ به کلیپ درج شده در آن رسانه با موضوع زباله گردی جوابیه ذیل را به منظور روشنگری افکار عمومی و مخاطبان فهیم در همان صفحه درج بفرمایید.

"احتراما در پی انتشار کلیپی با موضوع زباله گردی در آن رسانه و عدم پاسخگویی مسوولان این اداره کل به استحضار می‌رساند خبرنگاران خبرگزاری فارس در ایلام برای مصاحبه با موضوع آسیب‌های اجتماعی به این اداره کل مراجعه و پس از ارائه پیشنهاد در خصوص انجام مصاحبه با موضوع زباله گردی مطالبی توسط مدیرکل بهزیستی ارائه و تنها درخواست آنها برای مصاحبه تصویری با ایشان بی‌نتیجه ماند. علاوه بر این در مطالب مطرح شده توسط خبرنگاران فارس به هیچ وجه عنوانی از این خانواده که در کلیپ منتشره زندگی و مشکلات آنها به تصویر کشیده شده اشاره‌ای نشده در حالی‌که این خانواده همانطور که خبرنگار در کلیپ نیز بیان می‌کند از مددجویان این سازمان  نیستند.
متاسفانه در کلیپ منتشر شده خبرگزاری فارس در اقدامی نادرست تصویری از در بسته این اداره کل را نشان داده و عنوان کرده‌اند که مسوولان بهزیستی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشده‌اند که  ضمن تاکید دوباره بر اینکه مصاحبه خبرنگاران فارس با مدیرکل بهزیستی انجام شده به اطلاع می‌رساند درب اداره کل بهزیستی استان در ساعات قانونی اداری باز بوده و نمایش درب بسته یک اداره کل در ساعت غیر اداری و روز تعطیل (جمعه) و سوء استفاده خبری از آن دور از اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای است.
این اداره کل همواره امادگی کامل دارد که با اطلاع رسانی همشهریان و همچنین اصحاب رسانه و معرفی خانواده ها و افراد نیازمند واجد شرایط طبق وظیفه سازمانی خود، حمایت های لازم را به عمل آورد .
اداره کل بهزیستی استان ایلام ضمن دعوت از تمامی اهالی رسانه به رعایت اصل صداقت و صحت در انتشار مطالب خواهشمند است خبرنگاران با احساس مسوولیت اجتماعی بیشتر به عرصه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ورود کرده و با تحلیل‌های نادرست دغدغه جدیدی را برای مردم جامعه ایجاد نکنند.

در پاسخ به جوابیه اداره بهزیستی ایلام، گفتنی است که خبرنگاران فارس ضمن هماهنگی با اداره بهزیستی به‌منظور تهیه گزارش به این اداره مراجعه کردند، اما ضمن حضور خبرنگاران با مصاحبه موافقت نشد. مستندات نزد فارس موجود است.

کلیدواژه ها :کلیپ قرآن
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking