۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸

برگزاری دومین پودمان آموزشی آشنایی با حقوق معلولان‌ در روند سیستم دادرسی

برگزاری دومین پودمان آموزشی آشنایی با حقوق معلولان‌ در روند سیستم دادرسی
پودمان آموزشی آشنایی با حقوق افراد دارای معلولیت در سیستم دادرسی از سوی مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه و با مشارکت اداره کل حقوقی امور بین‌الملل قوه قضاییه و سازمان بهزیستی کل کشور در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا، شرکت کنندگان این پودمان جمعی از قضات دادگستری کل استان تهران و سایر استان ها هستند که در این پودمان حضور دارند.

سرفصل‌های آموزشی این دوره عبارتند از:
بررسی مواد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت، بررسی چند نمونه عملی و نمایش فیلم، طرح چند نمونه پرونده‌های قضائی معلولان، بررسی رویه‌های عملی در سیستم قضائی ، تحلیل رویه قضائی، تعامل روانشناختی با PTSD و طرح چند نمونه پرونده، درجات حجر و جنون از منظر روانپزشکی، تعامل روانشناختی با معلولان ذهنی، روحی و حسی، شبیه‌سازی جلسه دادگاه برای رسیدگی به جرم یک فرد فاقد قدرت شنوایی، تعامل روانشناختی با افراد مبتلا به اختلالات طیف اتیسم و تعامل روانشناختی با معلولان جسمی و حرکتی.

در این پودمان آموزشی با بررسی چند نمونه عملی و نمایش فیلم و طرح چند نمونه پرونده به طرح سوالات، گفتگوی جمعی شرکت‌کنندگان و طرح نقطه‌نظرات تخصصی قضات و ارائه ابتکارات پرداخته می شود.

این پودمان زیر نظر اساتیدی چون اسلامی، معینی، طهماسبی، علیپور، کاظمی، نصر، براتی، فرهنگ دوست، نفریه و جناب آقای واقفی تشکیل می‌گردد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :معلول
منبع : ایسنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking