۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵

قرآن منجی انسان در دوران سخت فتنه/تجلیل ازحافظان قرآن در شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، ظهر امروز هجدهمین جشنواره ملی جبرئیل امین با تجلیل از 243 حافظ جدید قرآن در تالار حافظ شیراز و با حضور حجت‌الاسلام سید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاندار فارس، مسئولان استان و حافظان کتاب وحی برگزار شد.

 

در ابتدای این آیین باشکوه حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) در سخنان کوتاهی ضمن تبریک به حافظان جدید قرآن و ارائه گزارش مختصری از موسسه بیت الاحزان، اظهار داشت: جشنواره جبرئیل امین هجده سال بدون وقفه برگزارشده و امروز با 243 حافظ جدید، تعداد حافظان به 2200 نفر رسیده است.

وی افزود: این حافظان در مراکز شبانه‌روزی موسسه بیت الاحزان و شعب این موسسه در سراسر کشور، موفق به حفظ کتاب آسمانی قرآن شدند.

 

در ادامه صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز گفت: موسسه بیت الاحزان از یک روستای کوچک آغاز کرد و امروز سرآمد مؤسسات قرآنی کشور است که باید به مسئولان آن به دلیل این موفقیت‌ها تبریک گفت.

وی افزود: آمیخته شدن با آمیزه‌های قرآنی قطعاً مشکلات کشور را حل خواهد کرد.

سهرابی همچنین گفت: هر حافظ قرآنی برکتی برای کشور است و باید خود نیز تلاش کند تا بر تعداد حافظان افزوده شود.

محمدتقی سهرابی مدیرکل صداوسیمای استان فارس نیز در این آیین اظهار داشت: موضوع تربیت در نظام اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است و اینکه یک موسسه قرآنی از دل یک روستا چنین جهانی می‌شود، نشان از اهمیت مسئله است.

وی افزود: نسخه حیات‌بخش رهایی از توطئه دشمن، انس با قرآن و تدبر در آن است و اینکه رهبر انقلاب می‌گویند باید 10 میلیون حافظ قرآن داشته باشیم یک‌سخن استراتژیک است.

این مقام مسئول ادامه داد: حیات طیبه، دشمن‌شناسی و ... با توسل به قرآن حاصل می‌شود لذا باید خاضعانه از کسانی که آستین همت را بالا زدند تشکر کرد کسانی که در دل یک روستا بدون دستک و دفتر چنین کار بزرگی را رقم زدند.

سهرابی افزود: ما در مسیر تعالی بیش‌ازپیش به مؤسساتی چون بیت الاحزان نیاز داریم و امید است مسئولان نیز در ایجاد زیرساخت‌ها توجه ویژه داشته باشند.

 

قرائت دسته‌جمعی بخشی از سوره نور توسط 243 حافظ قرآن و تجلیل از آنان با اهدای یک تندیس، برنامه بعدی این آیین بود که به شکل زیبایی اجرا شد.

در ادامه حجت‌الاسلام سید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در سخنانی اظهار داشت: حافظان قرآن حکم یک ملت را دارند هرچند که یک فرد باشند.

وی با تشکر از مسئولان بیت الاحزان گفت: این‌گونه تأثیرگذاری در داخل و خارج از کشور جای تقدیر ویژه دارد و اجر آن نزد خداوند متعال محفوظ است.

عاملی در ادامه با اشاره به دانش معرفت‌شناسی بیان داشت: باید به پیام اساسی قرآن توجه داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: پیام‌های قرآنی جهانی است و امروز ما با ابزارهای جدید می‌توانیم این پیام‌ها را به گوش همگان برسانیم.

رئیس شورای عالی توسعه قرآنی کشور اظهار داشت: قرآن آمده تا هدایت جامعه جهانی را عهده‌دار شود و مهم‌ترین مرجع برای این هدایت است.

وی افزود: امروز در ایران 62 میلیون کاربر اینترنت وجود دارد و 76 درصد تحت نفوذ آن هستند و در جهان بیش از 4 میلیارد نفر و این یعنی یک ظرفیت برای رساندن پیام خدا.

عاملی با اشاره دور شدن دین در جوامع ادامه داد: امروز بیش‌ازپیش نیاز مردم به دین بیشتر شده و اگر ما موفق به ارسال پیام دین شویم، تأثیر بسیاری خواهیم گذاشت.

وی همچنین گفت: جامعه‌ای که مخالف وضعیت موجود جهان است روزبه‌روز در حال ازدیاد است.

عاملی گفت: طلاق روابط نامشروع و ... بلای جوامع غربی شده است و این‌ها به خاطر دور شدن از حق و خداوند است.

دبیر افزود: اگر قوانین خداوند رعایت نشود روابط انسان با هستی و جامعه خراب خواهد شد و سیلی هستی را نیز می‌خورد.

وی ادامه داد: علوم تجربی امروز با سر به زمین‌خورده و دوره آزمون‌وخطا گذشته است یعنی یک قانون می‌آید و قانون دیگر را نقض می‌کند.

وی گفت: غربی‌ها هنوز سراغ قانون خدا نیامدند درصورتی‌که اتصال به قرآن ارزش محوری دارد.

عاملی افزود: حاملان و حافظان قرآن تنها حافظ چند کلمه نیستند و ارتباط با قرآن موضوع اصلی است.

وی به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: ما مأمور به رمزگشایی از هستی هستیم و غور در قرآن در این عرصه به ما کمک خواهد کرد. لذا باید خود را مسلط به دانش کنیم.

عاملی ادامه داد: قرآن همه آخرت را منوط به تفکر کرده و در جای‌جای قرآن خداوند به این موضوع اشاره کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دوران سختی به لحاظ فتنه‌ها است و نجات ما در این دوران در قرآن نهفته شده است.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking