۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۲

۲۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در لرستان پرداخت می‌شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی در استان تصویب شده که با ابلاغ اعتبارات سال ۹۸ طی هفته‌های آینده؛ پرداخت این تسهیلات به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، علی آشتاب مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی در استان تصویب شده که با ابلاغ اعتبارات سال ۹۸ طی هفته‌های آینده؛ پرداخت این تسهیلات به زودی آغاز می‌شود.

علی آشتاب  در آیین احیا و آغار بکار یک واحد تعاونی در خرم آباد افزود: اشتغال روستایی از سیاست‌های اصلی دولت است که تاکنون در این راستا ۲۱۲.۵ میلیارد تومان در لرستان پرداخت شده است.

وی رونق تولید و توقف روند مهاجرت به شهر را از نتایج تسهیلات اشتغال روستایی برشمرد و اظهار داشت: این رقم به یکهزار و ۱۵۳ طرح پرداخت شده که معادل ۹۵ درصد طرح‌های مربوطه می‌باشد.

 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: همچنین بیش از ۷۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال به نهاد‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی اختصاص یافته تا ۲ هزار و ۳۶۸ نفر از افراد تحت پوشش از این خدمت بهره‌مند شوند.

آشتاب اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته تعاون ۱۶ طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و ۱۲۹ فرصت شغلی در استان بهره برداری می‌شود.

به گفته وی اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان فعال و به مناسبت هفته دولت بهره برداری از پنج طرح با ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات آغاز شده است.

در این مراسم شرکت تعاونی فدک لبن با تسهیلات ۲ میلیارد تومانی صندوق کارآفرینی امید و سهم آورده ۲۰۰ میلیون تومانی سرمایه گذار پس از سه سال با ۲۷ نفر اشتغالزایی افتتاح شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking