۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۵

نرخ اشتغال در زنجان ۴۴ درصد است

نرخ اشتغال در زنجان ۴۴ درصد است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ فتح‌الله حقیقی با حضور در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه اشراق زنجان به مناسبت هفته دولت، به ارائه آمارها و اطلاعاتی از دستاوردها و اقدامات دولت در استان پرداخت و اظهار کرد: اکنون تعداد یک هزار و 403 کارگاه تولیدی در استان زنجان فعال شده و تسهیلات پرداختی 13 بانک استان زنجان به مشاغل استان از 56 هزار و 324 میلیارد ریال طی سال گذشته در امسال به بیش از 65 هزار و 776 میلیارد ریال رسیده و رقمی بالغ بر 9522 میلیارد ریال در شرایط کنونی رشد داشته است.

مقام عالی استان همچنین به نرخ اشتغال در استان زنجان طی سال گذشته  اشاره کرد و یاد آور شد: در سال ۹۷ نرخ اشتغال استان ۴۲.۶ درصد بود و در بهار سال ۹۸به ۴۴.۶ درصد رسیده است.

حقیقی گفت: نرخ  متوسط رشد اقتصادی کشور ۴۰.۶ است و استان زنجان در نرخ اشتغال رتبه دوم کشوری را دارد.

وی به وضعیت نرخ بیکاری در استان زنجان اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در سال گذشته ۸.۵ درصد بود که در سال جاری به ۸.۳ درصد رسیده است که شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان هستیم و استان زنجان در بحث کاهش نرخ بیکاری رتبه ششم کشوری را به خود اختصاص داده است.

نماینده عالی دولت در استان، در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در استان زنجان سهم ایجاد مسکن تا پایان دولت تدبیر و امید 5 هزار واحد مسکن است و امسال ساخت هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی برای ایجاد آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۴۵۰ واحد تاکنون ثبت‌نام‌شده و در منطقه گلشهر زنجان پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و مابقی هم به‌مرور ثبت‌نام می‌شود، ادامه داد: با آماده سازی 5.5 هکتار از اراضی استان، واگذاری مسکن به جوانانی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و اقشار آسیب‌پذیر در اولویت قرار می گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف پروژه‌های مسکن نیمه تمام در استان ابراز کرد: حدود 4 هزار واحد مسکونی در استان زنجان بَنا به دلایلی دست نخورده و نیمه تمام باقی مانده است که در شورای مسکن تعاونی‌های مسکن دعوت می‌شوند تا مشکلات این واحدها مشخص‌شود و بتوانیم تعداد زیادی از مردم استان را خانه‌دار کنیم.

حقیقی در ادامه گفتگو به انجام سفرهای شهرستانی خود اشاره کرد و از مدیران و مسؤولین استان خواست بیشتر در بین مردم شهرها و روستاها حضور داشته باشند تا از نزدیک در جریان مسائل مردم قرار گیرند.

وی از آماده سازی منظومه روستایی و توزیع اعتبارات روستایی بر اساس توانمندی‌ها و نیازهای واقعی هر منطقه خبر داد و افزود: اولویت گذاری آسفالت و بهسازی راه های روستایی، مشارکت در تامین قیر مورد نیاز برخی روستاها، تسهیل در تامین وثائق و ارائه تسهیلات روستایی در سفر به این مناطق محقق شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اجرای طرح کاداستر و مرزبندی اراضی کشاورزی استان، خاطر نشان کرد: طرح‌های بزرگ روستایی، کشاورزی و دامداری در سفر به روستاهای استان مورد بهره‌برداری و حمایت مستمر قرار می‌گیرد.

منبع : فارس
website tracking