۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۵

خرید تضمینی 408 تن گندم در همدان

خرید تضمینی 408 تن گندم در همدان

امیر لاهوتیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گندم در استان همدان 393 هزار هکتار است اظهار کرد: این 393 هزار هکتار زیر کشت گندم آبی و دیم رفته است.

وی با بیان اینکه در سال‌ جاری برآورد تولید گندم در استان همدان 682 هزار تن است ادامه داد: از ابتدای زمان برداشت گندم تاکنون 408 هزار تن گندم در استان همدان خریداری شده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه خرید تضمینی گندم ادامه دارد افزود: خرید گندم برای سیلو و برای بذر ادامه دارد اما نسبت به اوایل برداشت کمتر شده است.

وی با بیان اینکه 20 هزار تن گندم برای بذر خریداری شده است افزود: در مجموع 428 هزار تن گندم برای ذخیره در سیلو‌ها و برای بذر در استان همدان خریداری شده است.

لاهوتیان با اشاره به اینکه گندم با قیمت یک‌هزار و 700 تومان برای سال زراعی 98-97 خریداری می‌شود بیان کرد: قیمت گندم را شورای پول و اعتبار تعیین می‌کند.

وی در ادامه به میزان جو برداشتی در استان اشاره کرد و با بیان اینکه امسال به دلیل استقبال از خوراک دام قیمت جو بالا رفت افزود: امسال خرید تضمینی جو انجام نشد و قیمت‌ها بالا‌تر از قیمت خرید تضمینی بود و همه در بازار آزاد فروش رفت.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 300 هزار تن جو در استان همدان تولید شده است افزود: به دلیل نداشتن خرید تضمینی امسال آمار خرید نداریم.

وی در رابطه با برداشت کلزا با اشاره به اینکه در استان همدان 5 هزار و 933 تن کلزا به صورت تضمینی خرید شده است افزود: سطح زیر کشت کلزا در استان 4 هزار و 200 هکتار بوده و قیمت خرید تضمینی کلزا 3 هزار و 839 تومان بوده است.

انتهای پیام/89045/

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking