۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱

کمبود اعتبار؛ عامل ایجاد وقفه در بازسازی بناهای تاریخی سمنان

کمبود اعتبار؛ عامل ایجاد وقفه در بازسازی بناهای تاریخی سمنان

سعید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان، با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان در بخش اعتبارات با مشکل مواجه است، اظهار کرد: برخی بناهای تاریخی در شهرستان سمنان نیازمند مرمت اضطراری هستند و به‌سرعت باید در این رابطه اقدامی صورت گیرد و با کمبود اعتبار در این رابطه مواجه‌ایم.

وی تأکید کرد: کمبود اعتبار روند مرمت و بازسازی بناهای تاریخی را با وقفه مواجه می‌کند و باعث کندی روند پیشرفت فیزیکی این اقدامات در بناهای تاریخی شهرستان سمنان می‌شود. 

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان بیان کرد: بخش دیگر مشکلات در حوزه همکاری و قوانین حمایتی از بخش‌های مختلف ازجمله بخش گردشگری و در زمینه اعطای تسهیلات است و این نیاز بسیار احساس می‌شود.

حسینی گفت: یک‌سری از افراد سرمایه‌گذار هستند و برخی نیز در بخش گردشگری فعالیت دارند که با چنین حمایت‌هایی می‌توانند، اشتغال‌‌زایی داشته باشند و مشکلات بیکاری را برطرف کنند.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات به حوزه گردشگری باید با نگاه بهتری همراه باشد، اضافه کرد: درست است که قوانین بانک‌ها در موارد مختلف وجود دارد؛ اما باید از این افراد حمایت بیشتری کرد تا مشکلاتشان برطرف شود و بخش گردشگری رونق بیشتری بگیرد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان با بیان اینکه این مشکلات به روند توسعه گردشگری این شهرستان ضربه می‌زند، خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان داشته باشد، از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری حمایت می‌کنیم تا شهرستان سمنان را با جایگاه والایش برسانیم.

کلیدواژه ها :گردشگری
منبع : فارس

اخبار مرتبط

website tracking