۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶

ادامه گرمای هوا در گیلان تا فردا

مازیار غلامی ظهر یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار طی ۳۶ ساعت آینده در منطقه است و طی این مدت گاهی با تقویت ناپایداری های موقتی، در پاره ای نقاط رگبار باران دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: بتدریج از بعدازظهر فردا با نفوذ سامانه کم و بیش ناپایدار، افزایش ابر، وزش باد، روند کاهش نسبی دما و به تناوب در بعضی نقاط رگبار و احتمال رعد و برق تا پایان هفته مورد انتظار است.

غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، عصر و شب افزایش ابر، وزش باد، بعضی نقاط رگبار و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به منجیل با ۳۸ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردا را مربوط به دیلمان و ماسوله با ۱۷ درجه سلسیوس عنوان کرد.

وی همچنین بیشینه دمای رشت طی امروز را ۳۳ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۲ درجه پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۱ / ۰ تا ۶ / ۰  متر، دمای آب ۲۹ درجه سلسیوس و برای شنا گاهی با احتیاط مناسب است.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

انتهای پیام
کلیدواژه ها :دما هواشناسی دمای هوا
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking